Jaki prezent dla młodej mamy?

Brak Ci pomysłu co podarować córce lub koleżance, która niedługo będzie mamą? A może szukasz prezentu dla świeżo upieczonej mamy?

Ciąża i narodziny maleństwa to wyjątkowy okres w życiu kobiety. To wielkie wyzwanie dla organizmu, który musi stawić czoło wielu zmianom jakie w tym czasie mogą się pojawić: rozstępy, przebarwienia, wypadanie włosów... To czas kiedy ciało kobiety wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji.

Pielęgnacja skóry

Przyszła mama z pewnością ucieszy się z kosmetyku wspomagającego walkę z rozstępami.

Rozstępy to problem większości przyszłych mam. Powstają na skutek zarówno rozciągania skóry z powodu szybkiego i dużego przyrostu masy ciała, jak i zmian hormonalnych występujących w ciąży. Nie bez znaczenia jest również czynnik dziedziczny.

Najczęściej pojawiają się w tych miejscach, które w czasie ciąży zaokrąglają się najbardziej: brzuch, pośladki, piersi oraz uda.

Wybór kosmetyków pielęgnacyjnych przeciw rozstępom jest naprawdę duży. Wiele z nich jest dedykowana kobietom w ciąży tak jak np.:

Specjalne połączenie aktywnych składników pomocne jest nie tylko w profilaktyce, ale również w zwalczaniu zmian już powstałych, szczególnie w początkowej fazie, kiedy rozstępy nie zdążyły jeszcze zblednąć i przybrać barwy otaczającej skóry.

Przed zakupem konkretnego preparatu, dobrze jest zapoznać się z informacjami podanymi przez producenta.

Wiele kosmetyków przeznaczonych do walki z rozstępami można zacząć stosować dopiero od około 4 miesiąca ciąży, część jest zabroniona w trakcie karmienia piersią.

Ochrona przed słońcem

W ciąży skóra kobiety jest wyjątkowo wrażliwa i zdecydowanie bardziej podatna na niekorzystne działanie promieniowania słonecznego.

Ryzyko powstania przebarwień w tym czasie jest bardzo duże. Z tego względu bardzo ważna jest ochrona przeciwsłoneczna.

Dobrym pomysłem na prezent dla przyszłej mamy może być zatem dermokosmetyk zapewniający ochronę skóry przed promieniowaniem UVA i UVB np. z serii Iwostin Solecrin.

Dermatolodzy zwracają uwagę, by wiosną i latem sięgać po preparaty przeciwsłoneczne z wysokim współczynnikiem ochronnym. Minimalna wartość to SPF30.

Z jakich kosmetyków może ucieszyć się młoda mama?

Kosmetyki wzmacniające włosy

Jeśli szukasz prezentu dla młodej mamy warto sięgnąć po kosmetyki wzmacniające włosy i zapobiegające ich wypadaniu.

Kłopoty z wypadającymi, łamliwymi włosami ma prawie każda młoda mama. W kilka tygodni po porodzie włosy zaczynają wypadać, co jest znakiem zachodzących w organizmie zmian hormonalnych. Jest to czas kiedy włosy wymagają szczególnie troskliwej i starannej pielęgnacji przy użyciu odpowiednich kosmetyków takich jak:

  • szampony wzmacniające włosy i zapobiegające ich wypadaniu (np. Dermena)
  • odżywki i maski (np. z serii Wax)

Kosmetyki zapachowe

Zwiększona potliwość pojawia się bardzo często w pierwszych tygodniach po porodzie. Niekiedy może się ona utrzymywać nawet do kilku tygodni po porodzie.

Antyperspirant to niezbędne minimum, aby młoda mama czuła się świeżo i komfortowo. Godne polecania są te antyperspiranty, których skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych, tak jak np. dermokosmetyk Eucerin Deo.

Preparaty pielęgnujące piersi

Preparat przeznaczony do pielęgnacji brodawek to praktyczny prezent dla młodej mamy karmiącej piersią. W bogatej ofercie aptecznej do wyboru mamy między innymi preparaty z:

Pielęgnacja blizn

Nieuniknionym skutkiem cesarskiego cięcia jest blizna. Ze względów estetycznych taka ''pamiątka'' jest defektem kosmetycznym trudnym do zaakceptowania. Są jednak sposoby na zminimalizowanie blizny tak, by była ona jasna i niewidoczna.

Palmers Cocoa serum czy Cicatrix krem to preparaty, które można podarować mamie, której maluszek przyszedł na świat poprzez cesarskie cięcie.


Podziel się: