×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Owoce i warzywa - czy można jeść je bez ograniczeń?

Warzywa i owoce maja opinię produktów, które możemy jeść w każdej ilości i im więcej, tym lepiej. Czy rzeczywiście jest to prawdą? Przeczytaj opinię specjalisty.

Miłośnicy warzyw mogą odetchnąć z ulgą – są to produkty bez których diety odchudzające były by bardzo trudne. Wypełniają żołądek niwelując głód, urozmaicają posiłki, są alternatywą dla makaronów, kaszy ryżu oraz ziemniaków – które mimo że też są warzywami w dietetyce tworzą osobną kategorię ze względu na dużą zawartość skrobi.

Mięso lub ryba z kalafiorem lub fasolką szparagową lub dużą miską sałaty to obfity, sycący posiłek o wiele mniej kaloryczny niż z ryżem lub kluskami.

Warzywa jak lekarstwo

Z mojego doświadczenia wynika, że kobiety lubią warzywa, natomiast jeżeli chodzi o mężczyzn – tu jest różnie. Dla wielu mogłyby nie istnieć – nie lubią lub nie maja nawyku ich jedzenia.

W diecie odchudzającej, tak jak w każdej zdrowej diecie warzywa są niezbędne – i są jedynym produktem (oprócz wody), który można jeść praktycznie bez ograniczeń. Szczególnie ważne są w diecie gdzie jest dużo białka zwierzęcego.

Mężczyznom proponuję traktowanie ich jak lekarstwo które pozwoli im zrzucić nadwagę – bo tak w istocie jest. Ponadto udowodnione jest ich działanie antynowotworowe, przeciwmiażdżycowe oraz korzystny wpływ na funkcje seksualne mężczyzny.

Owoce, czy można jeść je bez ograniczeń?

Owoce – w diecie odchudzającej nie powinno ich zabraknąć, ponieważ zawierają dużo witamin, minerałów, błonnika ale nie powinniśmy ich jeść bez ograniczeń. Mają dużo cukrów  i to tych prostych, łatwo przyswajalnych.

Przykładowo gdyby przeliczyć cukier zawarty w winogronach na taki zwykły, który mamy w cukiernicy – duża kiść, ważąca 1 kg zawiera 30 łyżeczek cukru. Nie jest problemem zjedzenie takiej kiści w trakcie oglądania filmu w telewizji. Dlatego kiedy chcemy stracić kilka kilogramów powinniśmy jeść 200 – 300g owoców dziennie, nieco więcej możemy zjeść truskawek, malin, porzeczek (400 - 500g) – te mają małą zawartość cukru.


Podziel się: