Nervomix Forte, kapsułki twarde, 20 szt.
12.99 zł

Nervomix Forte, kapsułki twarde, 20 szt.

Nervomix Forte, kapsułki twarde, 20 szt.
12.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Produkt ziołowy o działaniu uspokajającym, ułatwiającym zasypianie. Zawarte w nim substancje czynne łagodzą stany napięć emocjonalnych oraz ułatwiają zasypianie.

Skład

  Valerianae radix pulv.  210,0 mg
  Lupuli strobulus pulv.  52,5 mg
  Melissae folium pulv  52,5 mg
  Hyperici herba pulv.  35,0 mg
Substancje pomocnicze: dwutlenek tytanu E 171, erotrozyna E 127, indygotyna E 132, żelatyna

Dawkowanie

Dorośli i młodzież: 2-4 kapsułki 3 razy na dobę, zależnie od nasilenia objawów, popić co najmniej 1/2 szklanki płynu, nie rozgryzać. Jako środek ułatwiający zasypianie dawkę jednorazową przyjąć pół godziny do godziny przed snem.

Wskazania

Tradycyjnie stosowany w przejściowych stanach nadpobudliwości nerwowej, zaburzeniach zasypiania.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Nie zaleca się stosowania produktu Nervomix u osób nietolerujących waleriany.

Działania niepożądane

Sporadycznie mogą wystąpić objawy nietolerancji na korzeń kozłka, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, uczucie zmęczenia, nadwrażliwość na światło u osób o jasnej karnacji.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie preparatu u dzieci do 12 roku życia należy uzgodnić z lekarzem. Nie zaleca się stosowania dłużej, niż przez 3 tygodnie.

Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Nervomix Forte (Nervomix) - Humulus lupulus, Hypericum perforatum, Melissa officinalis, Valeriana officinalis - zastosowanie i działanie

Skład:

ziele dziurawca liść melisy korzeń kozłka lekarskiego sproszkowane szyszki chmielu

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uspokajające ułatwia zasypianie

Wskazania:

Przejściowe stany nadpobudliwości nerwowej, zaburzenia zasypiania, stany niepokoju (np. w okresie menstruacji i klimakterium).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci od 13 roku życia: 2-4 kapsułki 3 razy dziennie, w zależności od nasilenia objawów. Dzieci od 10 do ukończenia 12 roku życia: 3 kapsułki 2-3 razy dziennie. Dzieci od 6 do ukończenia 9 roku życia: 2 kapsułki 2-3 razy dziennie. Dzieci od 4 do ukończenia 5 roku życia: 1 kapsułka 2 razy dziennie. Kapsułki popić co najmniej 1/2 szklanki płynu. Nie stosować dłużej niż 3 tygodnie. Jako środek ułatwiający zasypianie: dawkę jednorazową przyjąć 1/2-1 godziny przed snem. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na korzeń kozłka. Preparat może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi urządzeń mechanicznych. Nie zaleca się przyjmowania preparatu 2 godziny przed planowanym prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykoliwiek ze składników preparatu. Gdy przyjmujesz inne leki o działaniu uspakajającym , teofilinę, warfarynę, digoksynę, cyklosporynę, doustne środki antykoncepcyjne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.