Amorolak, 50 mg/ml, lakier do paznokci leczniczy, 3 ml (1 butelka)
Amorolak, 50 mg/ml, lakier do paznokci leczniczy, 3 ml (1 butelka)
54.99 zł

Amorolak, 50 mg/ml, lakier do paznokci leczniczy, 3 ml (1 butelka)

Amorolak, 50 mg/ml, lakier do paznokci leczniczy, 3 ml (1 butelka)
54.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek przeciwgrzybiczy do stosowania miejscowego.

Dawkowanie

Preparat ma postać leczniczego lakieru do paznokci i przeznaczony jest do stosowania miejscowego na zmienione chorobowo paznokcie dłoni lub stóp.

Preparat należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Dorośli: Stosować miejscowo, na zakażony paznokieć 1-2 razy na tydzień. Powierzchnię paznokcia należy opiłować za pomocą dołączonego pilniczka oraz oczyścić i odtłuścić za pomocą dołączonych gazików nasączonych alkoholem izopropylowym. Przy kolejnych zastosowaniach paznokieć należy także dokładnie oczyścić z pozostałości lakieru za pomocą pilniczka i gazików. Lakier należy nanosić na całą powierzchnię zmienionego paznokcia. Przed nałożeniem lakieru na każdy kolejny paznokieć należy zanurzyć szpatułkę w buteleczce z lakierem i nie wycierać szpatułki o brzeg buteleczki. Lakier po nałożeniu pozostawić do wyschnięcia na 3–5 minut. Szpatułkę po użyciu należy wyczyścić używając tego samego gazika, którym wcześniej czyszczona była płytka paznokcia. Pilniczków używanych do zakażonych paznokci nie wolno używać do zdrowych paznokci. Leczenie powinno trwać bez przerwy do zregenerowania się płytki paznokciowej i całkowitego wyleczenia.

Okres leczenia wynosi zwykle 6 miesięcy w przypadku paznokci dłoni i 9-12 miesięcy w przypadku paznokci stóp.

Działanie

Substancją czynną preparatu jest amorolfina. Jest to substancja o działaniu przeciwgrzybiczym, skuteczna wobec wielu gatunków dermatofitów, pleśni, a także drożdżaków i niektórych innych grzybów chorobotwórczych.

Wskazania

Preparat jest wskazany w miejscowym leczeniu grzybic paznokci wywołanych przez dermatofity, drożdżaki, pleśnie, jeśli macierz paznokcia nie została zajęta.

Przeciwwskazania

Preparat przeznaczony jest wyłącznie do stosowania miejscowego na paznokcie.

Należy unikać kontaktu lakieru z oczami, uszami i błonami śluzowymi.

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania preparatu u osób ze zmianami zapalnymi wokół paznokcia, cukrzycą, zaburzeniami krążenia, niedożywionych, nadużywających alkoholu.

Podczas leczenia nie należy stosować kosmetycznych lakierow do paznokci lub sztucznych paznokci.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, również Amorolak może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. 

Bardzo rzadko obserwowano łagodne, przemijające pieczenie wokół paznokcia, jak również świąd, rumień i pęcherze. Odnotowano rzadkie przypadki zmian w paznokciach (np. zmiana zabarwienia, łamliwość lub kruchość paznokci) związane ze stosowaniem amorolfiny. Reakcje tego rodzaju mogą być również związane z samą grzybicą paznokci.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Preparat jest łatwopalny. Należy przechowywać go z dala od ognia i płomieni.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Preparatu nie należy stosować u niemowląt i dzieci.

Producent

SUN FARM
Dolna 21
Łomianki
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Część ciała
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Amorolak - Amorolfinum - zastosowanie i działanie

Skład:

amorolfina

Postać:

lakier do paznokci

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Leczenie zakażeń grzybiczych paznokci.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania preparatu i czas trwania leczenia ustala lekarz. Przed nałożeniem preparatu należy dokładnie opiłować paznokieć (szczególnie jego powierzchnię) przy pomocy załączonego pilniczka (nie wolno używać tego samego pilnika do zdrowych paznokci). Następnie w celu oczyszczenia powierzchni paznokcia, należy zawsze używać jednego z gazików nasączonych alkoholem, dołączonych do opakowania. W ten sposób zostaną usunięte również pozostałości lakieru. Lakier do paznokci leczniczy należy nakładać za pomocą jednej z dołączonych szpatułek wielokrotnego użytku. Opakowanie zawiera uchwyt do szpatułki ułatwiający nakładanie lakieru do paznokci. Szpatułkę wielokrotnego użytku należy umieścić w uchwycie do szpatułki. Lakier Amorolak należy nałożyć równomiernie na całą powierzchnię zmienionego chorobowo paznokcia przy użyciu szpatułki. Bezpośrednio po każdym użyciu należy szczelnie zamknąć butelkę, aby zapobiec wysychaniu roztworu. Leczone paznokcie pozostawić do wyschnięcia przez 5 minut. Podczas kontaktu z rozpuszczalnikami organicznymi zakładać rękawiczki gumowe, aby chronić warstwę lakieru na paznokciach. Nie należy stosować lakieru do paznokci i przyklejać sztucznych paznokci podczas stosowania leku Amorolak. Uwaga! Jeśli lek Amorolak dostanie się do oczu lub uszu, należy je niezwłocznie przepłukać wodą i skontaktować się natychmiast z lekarzem, farmaceutą lub najbliższym szpitalem. Należy unikać kontaktu lakieru z błonami śluzowymi (np. jamy ustnej i nozdrzy). Nie wdychać leku. Uwaga! Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki: 6 miesięcy.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: zmiany dotyczące paznokci (np. zmiana zabarwienia, łamliwość lub kruchość paznokci; te objawy mogą również być spowodowane przez samą grzybicę paznokcia). Bardzo rzadko: łagodne, przemijające pieczenie na powierzchni otaczającej leczony paznokieć, swędzenie, zaczerwienienie skóry i pęcherze.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku, cukrzycę, osłabienie układu immunologicznego, słabe krążenie krwi w rękach i stopach. Gdy stosujesz inne leki. Nie są znane interakcje leku Amorolak z innymi lekami. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.