×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Amorolak, 50 mg/ml, lakier do paznokci leczniczy, 3 ml (1 butelka)
Amorolak, 50 mg/ml, lakier do paznokci leczniczy, 3 ml (1 butelka)
54.99 zł

Amorolak, 50 mg/ml, lakier do paznokci leczniczy, 3 ml (1 butelka)

Amorolak, 50 mg/ml, lakier do paznokci leczniczy, 3 ml (1 butelka)
54.99 zł
BEZPŁATNIE

Amorolak - Amorolfinum - zastosowanie i działanie

Skład:

amorolfina

Postać:

lakier do paznokci

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwgrzybicze

Wskazania do stosowania:

Leczenie zakażeń grzybiczych paznokci.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania preparatu i czas trwania leczenia ustala lekarz. Przed nałożeniem preparatu należy dokładnie opiłować paznokieć (szczególnie jego powierzchnię) przy pomocy załączonego pilniczka (nie wolno używać tego samego pilnika do zdrowych paznokci). Następnie w celu oczyszczenia powierzchni paznokcia, należy zawsze używać jednego z gazików nasączonych alkoholem, dołączonych do opakowania. W ten sposób zostaną usunięte również pozostałości lakieru. Lakier do paznokci leczniczy należy nakładać za pomocą jednej z dołączonych szpatułek wielokrotnego użytku. Opakowanie zawiera uchwyt do szpatułki ułatwiający nakładanie lakieru do paznokci. Szpatułkę wielokrotnego użytku należy umieścić w uchwycie do szpatułki. Lakier Amorolak należy nałożyć równomiernie na całą powierzchnię zmienionego chorobowo paznokcia przy użyciu szpatułki. Bezpośrednio po każdym użyciu należy szczelnie zamknąć butelkę, aby zapobiec wysychaniu roztworu. Leczone paznokcie pozostawić do wyschnięcia przez 5 minut. Podczas kontaktu z rozpuszczalnikami organicznymi zakładać rękawiczki gumowe, aby chronić warstwę lakieru na paznokciach. Nie należy stosować lakieru do paznokci i przyklejać sztucznych paznokci podczas stosowania leku Amorolak. Uwaga! Jeśli lek Amorolak dostanie się do oczu lub uszu, należy je niezwłocznie przepłukać wodą i skontaktować się natychmiast z lekarzem, farmaceutą lub najbliższym szpitalem. Należy unikać kontaktu lakieru z błonami śluzowymi (np. jamy ustnej i nozdrzy). Nie wdychać leku. Uwaga! Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki: 6 miesięcy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku, cukrzycę, osłabienie układu immunologicznego, słabe krążenie krwi w rękach i stopach. Gdy stosujesz inne leki. Nie są znane interakcje leku Amorolak z innymi lekami. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Skutki uboczne:

Rzadko: zmiany dotyczące paznokci (np. zmiana zabarwienia, łamliwość lub kruchość paznokci; te objawy mogą również być spowodowane przez samą grzybicę paznokcia). Bardzo rzadko: łagodne, przemijające pieczenie na powierzchni otaczającej leczony paznokieć, swędzenie, zaczerwienienie skóry i pęcherze.

Opis

Amorolak to produkt leczniczy to stosowania w grzybicy (grzybiczych zakażeń) paznokci.

Skład

Substancją czynną jest: amorolfina.

1 ml lakieru zawiera 50 mg amorolfiny w postaci amorolfiny chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: etanol bezwodny, etylu octan, butylu octan, triacetyna, amoniowego metakrylanu kopolimer (typ A).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

 • Opakowanie zawiera: 10 szpatułek połączonych razem oraz uchwyt do szpatułki jako urządzenie do aplikacji, 30 pilników do paznokci i 30 gazików.
 • Lakier do paznokci nakłada się na zakażone paznokcie rąk i stóp raz lub dwa razy w tygodniu.
 • Pilników do paznokci stosowanych podczas leczenia nie wolno używać do pielęgnacji zdrowych paznokci, ponieważ zdrowe paznokcie mogłyby zostać zakażone. W celu leczenia zmienionych chorobowo paznokci można na przykład stosować pilniki jednorazowego użytku dołączone do opakowania.
 • Warstwa lakieru na paznokciach rąk może zostać starta lub uszkodzona podczas kontaktu z rozpuszczalnikami organicznymi (rozcieńczalniki celulozowe, pochodne terpentyny, itp.). W związku z tym należy zakładać nieprzepuszczalne rękawiczki podczas pracy z tego rodzaju substancjami, aby chronić warstwę lakieru.
 • Należy stosować lek nieprzerwanie aż paznokcie zostaną całkowicie wyleczone. Zazwyczaj wymagane jest leczenie trwające sześć miesięcy (w przypadku paznokci rąk) lub dziewięć do dwunastu miesięcy (w przypadku paznokci stóp), w zależności od nasilenia zakażenia.

Podczas stosowania lakieru należy za każdym razem przestrzegać poniższych zaleceń:

 1. Przed pierwszym nałożeniem lakieru, należy spiłować możliwie jak największą część zmienionej chorobowo powierzchni paznokcia. Przed ponownym użyciem, w miarę potrzeby należy ponownie spiłować paznokcie (np. jeśli ulegną zgrubieniu). Opakowanie zawiera zestaw pilników do jednorazowego użycia.
 2. W celu oczyszczenia powierzchni paznokcia, należy zawsze używać jednego z gazików nasączonych alkoholem, dołączonych do opakowania. W ten sposób zostaną usunięte również pozostałości lakieru.
 3. Lakier do paznokci leczniczy należy nakładać za pomocą jednej z dołączonych szpatułek wielokrotnego użytku. Opakowanie zawiera uchwyt do szpatułki ułatwiający nakładanie lakieru do paznokci. Szpatułkę wielokrotnego użytku należy umieścić w uchwycie do szpatułki.
 4. Należy nabrać lakier za pomocą jednej z dołączonych szpatułek wielokrotnego użytku. W celu nałożenia lakieru na każdy kolejny zakażony paznokieć, należy za każdym razem zanurzać szpatułkę (niejednolitą powierzchnią), nie wycierając jej o szyjkę butelki (ze względu na ryzyko, że nakrętka przyklei się do butelki).
 5. Lakier Amorolak należy nałożyć równomiernie na całą powierzchnię zmienionego chorobowo paznokcia przy użyciu szpatułki.
 6. Specjalny kształt uchwytu do szpatułki zapobiega kontaktowi szpatułki z jakąkolwiek powierzchnią (zarodniki grzybów pozostają na szpatułce). Można chwilowo odłożyć szpatułkę, bez obawy że zarodniki grzybów zostaną przeniesione.
 7. Bezpośrednio po każdym użyciu należy szczelnie zamknąć butelkę, aby zapobiec wysychaniu roztworu. Leczone paznokcie pozostawić do wyschnięcia przez 5 minut.
 8. Aby szpatułka mogła zostać użyta ponownie, należy po użyciu wyczyścić ją za pomocą gazika nasączonego alkoholem.

Działanie

Amorolak wykazuje działanie przeciwgrzybicze o szerokim spektrum działania - grzybostatyczne i grzybobójcze. Amorolfina działa silnie na: drożdżaki, dermatofity, pleśnie, grzyby dimorficzne.

Wskazania

 • grzybicze zakażenia paznokci (grzybica).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Amorolak:

 • w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną (amorolfinę) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (do 1 na 1000 osób):

 • zmiany dotyczące paznokci - zmiana zabarwienia, łamliwość, kruchość (objawy te mogą być również efektem grzybicy paznokcia).

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (do 1 na 10000 osób):

 • przemijające, łagodne pieczenie na powierzchni otaczającej leczony paznokieć,
 • swędzenie, zaczerwienienie skóry i pęcherze.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Preparat jest łatwopalny. Należy przechowywać go z dala od ognia i płomieni.
 • Podczas stosowania należy unikać kontaktu z oczami, uszami, błonami śluzowymi.
 • Należy unikać malowania paznokci i stosowania sztucznych paznokci podczas leczenia.
 • Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki: 6 miesięcy.
 • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30oC.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Preparatu nie należy stosować u niemowląt i dzieci.

Producent

SUN FARM
Dolna 21
Łomianki
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT