Produkt w kategoriach

Aspirin Effect, 500 mg, granulki, 10 saszetek

Aspirin Effect, 500 mg, granulki, 10 saszetek

10.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Preparat znajduje zastosowanie w dolegliwościach bólowych.

Skład

1 saszetka zawiera 500mg kwasu acetylosalicylowego w postaci granulatu.

Substancje pomocnicze: wodorowęglan sodu, diwodorocytrynian, kwas askorbowy, aromat Cola H & R 290053, aromat pomarańczowy 290038 HR SPT, kwas cytrynowy, bezwodny aspartam

Dawkowanie

Granulat umieść bezpośrednio na języku.

Wskazania

Dolegliwości bólowe np. ból głowy, zębów, mięśni, stawów, pleców. Dolegliwości towarzyszące przezięieniu i grypie, gorączka

Przeciwwskazania

  • chroba wrzodowa żołądka lub jelit,
  • napady astmy po podaniu salicylanów lub substancji o podobnym działaniu (NLPZ) w wywiadzie,
  • ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek,
  • stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
  • ostatni trymestr ciąży,
  • dzieci do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowej
     

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 835 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Aspirin Effect - Acidum acetylsalicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas acetylosalicylowy

Postać:

granulat

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Dolegliwości bólowe np.: ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców. Dolegliwości związane z przeziębieniem i grypą. Gorączka.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli - jednorazowo 1-2 saszetki. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4-8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 saszetek na dobę. Młodzież w wieku powyżej 12 lat - jednorazowo 1 saszetkę. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 saszetek na dobę. Lek należy przyjmować po posiłku. Granulat należy umieścić bezpośrednio na języku i poczekać aż się rozpuści. Rozpuszczone granulki należy połknąć, a jeśli to konieczne można popić niewielką ilością płynu. Lek nie należy zażywać na czczo. Uwaga! Przed zabiegami chirurgicznymi (włącznie z niewielkimi zabiegami, np. ekstrakcja zęba) należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Aspirin Effect. Lek Aspirin Effect należy odstawić na 5-7 dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądka i jelit: bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne (fusowate wymioty, smoliste stolce) lub utajone (do krwawień dochodzi tym częściej im większa jest dawka); choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: w rzadkich przypadkach opisano przemijające zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz). Zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy i szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne, z nosa, z dziąseł, z układu moczowo-płciowego), krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia. Skutkiem krwawień może być wystąpienie ostrej lub przewlekłej niedokrwistości z niedoboru żelaza albo ostrej niedokrwistości pokrwotocznej objawiające się astenią, bladością, hypoperfuzją a także nieprawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych. Zaburzenia naczyniowe: wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i (lub) jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe). Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na kwas acetylosalicylowy, niesteroidowe leki przeciw zapalne i przeciwreumatyczne lub którykolwiek z pozostałych składników leku, skazę krwotoczną, chorobę wrzodową żołądka i/lub jelit,  ciężkie zaburzenia ze strony serca, wątroby i/lub nerek, napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, chorobę genetyczną polegającą na niedoborze enzymu – dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Gdy przyjmujesz inne leki. Leku Aspirin Effect nie wolno stosować jednocześnie z metotreksatem przyjmowanym w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ponieważ nasila on działanie toksyczne metotreksatu na szpik kostny. Lek Aspirin Effect można stosować jednocześnie z poniżej wymienionymi lekami ze szczególną ostrożnością i wyłącznie po konsultacji z lekarzem, gdyż kwas acetylosalicylowy nasila:  działanie toksyczne metotreksatu na szpik kostny (jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień wymaga zachowania szczególnej ostrożności); działanie leków przeciwzakrzepowych (np. pochodne kumaryny, heparyna), leków trombolitycznych (rozpuszczających skrzeplinę, np. streptokinaza, urokinaza) i hamujących agregację (zlepianie) płytek krwi (np. tyklopidyna), co może powodować zwiększone ryzyko wydłużenia czasu krwawienia i krwotoków; ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej i krwawień z przewodu pokarmowego, jeśli jest stosowany jednocześnie z kortykosteroidami, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym innymi salicylanami w dużych dawkach, lub jeśli w czasie leczenia spożywany jest alkohol; po zakończeniu przyjmowania glikokortykosteroidów działających ogólnoustrojowo (z wyjątkiem hydrokortyzonu stosowanego jako terapia zastępcza w chorobie Addisona) zwiększa się ryzyko przedawkowania salicylanów; działanie digoksyny, gdyż zwiększa jej stężenie w osoczu; działanie leków przeciwcukrzycowych, np. insuliny, pochodnych sulfonylomocznika; działanie toksyczne kwasu walproinowego, który z kolei nasila działanie antyagregacyjne kwasu acetylosalicylowego; działanie toksyczne kwasu walproinowego, który z kolei nasila działanie antyagregacyjne kwasu acetylosalicylowego; działanie selektywnych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny, np. citalopram, paroksetyna, sertralina. Lek Aspirin Effect można stosować jednocześnie z poniżej wymienionymi lekami ze szczególną ostrożnością i wyłącznie po konsultacji z lekarzem, gdyż kwas acetylosalicylowy osłabia działanie: leków przeciwdnawych, stosowanych w leczeniu dny moczanowej, zwiększających wydalanie kwasu moczowego z organizmu (np. benzbromaron, probenecyd), co może powodować nasilenie objawów dny moczanowej; leków moczopędnych; niektórych leków przeciwnadciśnieniowych (z grupy tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny, np. kaptopryl, enalapryl). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus