Variderm, maść przeciwświądowa, 60 g
8.99 zł

Variderm, maść przeciwświądowa, 60 g

Variderm, maść przeciwświądowa, 60 g
8.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w schorzeniach skóry przebiegających z bolesną i swędzącą wysypką, między innymi jest polecany w leczeniu zmian skórnych w przebiegu ospy wietrznej i półpaśca, przy oparzeniach słonecznych, także termicznych I° i II°.

Skład

1 g pasty zawiera substancje czynne:

     10 mg benzokainy, 10 mg mentolu, 300 mg tlenku cynku

oraz substancje pomocnicze:

      talk, etanol, glicerol 86%

Dawkowanie

Niewielką ilość pasty nanosić punktowo kilka razy na dobę na wypryski lub smarować skórę w miejscu wysypki. Oparzenia słoneczne smarować cienką warstwą preparatu. Po zastosowaniu należy umyć ręce, aby uniknąć kontaktu pasty z błoną śluzową jamy ustnej, nosa, spojówkami oczu.

Działanie

Preparat o konsystencji gęstej pasty zawierającym benzokainę i mentol składniki o działaniu miejscowo znieczulającym, tlenek cynku o działaniu przeciwzapalnym i ściągającym oraz talk środek wysuszający. Preparat stosuje się wspomagająco w leczeniu wysypki pęcherzykowej w ospie wietrznej, w leczeniu objawów skórnych półpaśca, w chorobach skóry charakteryzujących się wypryskami, łagodzi skutki oparzeń słonecznych, znosi objawy bolesności i swędzenia skóry.

Przeciwwskazania

Nie stosować u osób uczulonych na  którykolwiek ze składników leku, na skórę uszkodzoną mechanicznie (otarcia, zranienia). Należy zapoznać się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania.

Działania niepożądane

U osób skłonnych do uczuleń mogą wystąpić podrażnienia skóry i reakcje uczuleniowe.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Specyfika
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Variderm - Zinci oxidum, Benzocainum, Mentholum - zastosowanie i działanie

Skład:

tlenek cynku mentol benzokaina

Postać:

pasta

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

miejscowo znieczulające wysuszające ściągające przeciwświądowe

Wskazania:

W schorzeniach skóry przebiegających z bolesną i swędzącą wysypką, między innymi w leczeniu zmian skórnych w przebiegu ospy wietrznej i półpaśca.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Smarować kilka razy dziennie chorobowo zmienioną skórę.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie u osób nadwrażliwych może wywołać skórne reakcje uczuleniowe.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.