Valerin max, 360 mg, tabletki powlekane, 10 szt.
10.49 zł

Valerin max, 360 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

Valerin max, 360 mg, tabletki powlekane, 10 szt.
10.49 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Valerin max jest lekiem roślinnym o działaniu uspokajającym.

Skład

Substancją czynną leku jest wyciąg wodno-alkoholowy z korzenia kozłka, suchy w ilości 360 mg w połączeniu z nośnikami (30%).
Nośnikami są maltodekstryna (29%) i krzemionka koloidalna (1%).
Ekstrahent: etanol 60% (v/v).
Ponadto lek zawiera:
Rdzeń tabletki: skrobia kukurydziana, wapnia wodorofosforan bezwodny, sodu laurylosiarczan, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Otoczka kapsułki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąż HT E155, Capol 1295 (wosk biały pszczeli i wosk karnauba).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka do 3 razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki na dobę.

Sposób podawania

Lek należy stosować doustnie.

Ze względu na stopniowe działanie korzenia kozłka lekarskiego, nie jest on wskazany do interwencyjnego leczenia ostrych stanów napięcia nerwowego.

Aby uzyskać najlepszy efekt zalecane jest kontynuowanie leczenia przez okres od 2 do 4 tygodni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 2 tygodniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Łagodne stany napięcia nerwowego i uczucia niepokoju.

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku Valerin max jeśli pacjent ma uczulenie na wyciąg z korzenia kozłka lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Podczas stosowania produktu leczniczego mogą wystąpić:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, skurcze brzucha - częstość nieznana.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancje niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, dlatego nie zaleca się stosowania leku przez osoby kierujące pojazdami lub innymi maszynami.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Valerin max - Valerianae radicis extractum hydroalcoholicum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg suchy z korzenia kozłka

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uspokajające

Wskazania:

Łagodne stany pobudzenia nerwowego i uczucia niepokoju.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: zazwyczaj 1 tabletka 3 razy na dobę. Maksymalnie 4 razy dziennie po 1 tabletce.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Obserwowano przypadki nietolerancji korzenia waleriany (dolegliwości żołądkowo-jelitowe, np. nudności, skurcze brzucha).   Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, dlatego też nie zaleca się stosowania produktu przez osoby kierujące pojazdami lub innymi maszynami.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).   Gdy przyjmujesz inne leki uspokajające.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku w tym okresie.