Promocja

Cicatridina, globulki dopochwowe, 10 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
Paczkomat InPost
25.49 zł
  • Producent:FARMA DERMA
  • Typ preparatu:Wyrób medyczny
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Cicatridina (globulki)


Szczegółowy opis produktu

Opis

Globulki dopochwowe stosowane jako środek wspomagający proces regeneracji błony śluzowej pochwy w stanach atrofii i dystrofii.

Skład

sól sodowa kwasu hialuronowego 5 mg, Centella Asiatica - wyciąg olejowy, wyciąg olejowy z nagietka, wyciąg olejowy z aloesu, ekstrakt olejowy z drzewa herbacianego, glicerydy półsyntetyczne, BHT.

Działanie

Cicatridina globulki dopochwowe wykazują skuteczność dzięki obecności kwasu hialuronowego, mukopolisacharydu, który występuje powszechnie w wielu tkankach ciała. Kwas hialuronowy pełni rolę podpory strukturalnej zapewniając napięcie, trofizm i elastyczność tkanek. Zdolność kwasu hialuronowego do przyspieszenia i poprawy procesu gojenia i regeneracji tkanek wykazano w licznych badaniach klinicznych.

Wskazania

Wspomaga gojenie się ran po porodzie, zabiegach ginekologicznych, dystrofii spowodowanej chemioterapią lub naświetlaniem jonizującym oraz w przypadku suchości pochwy, wywołanej również niedoborem estrogenów.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Sposób użycia
Wyjąc globulkę pociągając za końce nadciętego blistra i włożyć ją głęboko do pochwy. Należy umyć ręce przed i po użyciu wyrobu medycznego.
Kiedy i jak długo
Stosować jedną globulkę wieczorem lub według wskazań lekarza. Czas stosowania zależy od rozwoju objawów. W razie konieczności globulki dopochwowe mogą być stosowane przez dłuższy czas.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Długotrwałe stosowanie może wywołać reakcje nadwrażliwości.

Uwagi

Chronić przed dziećmi.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 843 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Cicatridina (globulki) - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt olejowy z drzewa herbacianego , wyciąg olejowy z nagietka , ekstrakt z olejowy z Centella Asiatica , sól sodowa kwasu hialuronowego

Postać:

globulki dopochwowe

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie :

łagodzi uczucie suchości pochwy i pieczenia , przyspiesza zabliźnianie się ran

Wskazania:

Jako środek przyśpieszający zabliźnianie się ran w pochwie po porodzie, po kolposkopii (dokładne badanie dolnego odcinka kobiecych narządów rozrodczych tzn. krocza, sromu, pochwy, części pochwowej szyjki macicy wraz z ujściem zewnętrznym kanału szyjki przy pomocy urządzenia optycznego - kolposkopu), po konizacji (zabieg stosowany w celu usunięcia fragmentu tkanki szyjki macicy), po zabiegach chirurgicznych, po chemioterapii i radioterapii, przy suchości pochwy i dyspareunii (bóle przy współżyciu płciowym).

Dawkowanie:

Dopochwowo, najlepiej przed snem.

1. witam, lekarz przepisał Cicatridinę parę dni temu, uzylam 4 globulki i dostałam miesiączkę, czy przerwać kuracje i wrócić do niej po skończonej miesiączce?

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 36

Szanowna Pani, Myślę, że w takiej sytuacji może Pani przerwać i powrócić po skończonej miesiączce (nie jest to antybiotyk). Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

2. czy jest coś jeszcze co można stosować na suchość pochwy ?

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 27

Szanowna Pani, Można stosować intymne żele nawilżające np. http://www.doz.pl/apteka/p50087-Replens_MD_zel_dopochwowy_3_aplikatory_x_67_g. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus