Cicatridina, globulki dopochwowe, 10 szt
Cicatridina, globulki dopochwowe, 10 szt
25.99 zł

Cicatridina, globulki dopochwowe, 10 szt

Cicatridina, globulki dopochwowe, 10 szt
25.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4,99 zł
Paczkomat InPost
4,99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4,99 zł
Wysyłka zagraniczna
19,99 zł

Cicatridina (globulki) - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa kwasu hialuronowego ekstrakt olejowy z drzewa herbacianego wyciąg olejowy z nagietka ekstrakt z olejowy z Centella Asiatica

Postać:

globulki dopochwowe

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie:

przyspiesza zabliźnianie się ran łagodzi uczucie suchości pochwy i pieczenia

Wskazania:

Jako środek przyśpieszający zabliźnianie się ran w pochwie po porodzie, po kolposkopii (dokładne badanie dolnego odcinka kobiecych narządów rozrodczych tzn. krocza, sromu, pochwy, części pochwowej szyjki macicy wraz z ujściem zewnętrznym kanału szyjki przy pomocy urządzenia optycznego - kolposkopu), po konizacji (zabieg stosowany w celu usunięcia fragmentu tkanki szyjki macicy), po zabiegach chirurgicznych, po chemioterapii i radioterapii, przy suchości pochwy i dyspareunii (bóle przy współżyciu płciowym).

Dawkowanie:

Dopochwowo, najlepiej przed snem.

Opis

Globulki dopochwowe stosowane jako środek wspomagający proces regeneracji błony śluzowej pochwy w stanach atrofii i dystrofii.

Skład

sól sodowa kwasu hialuronowego 5 mg, Centella Asiatica - wyciąg olejowy, wyciąg olejowy z nagietka, wyciąg olejowy z aloesu, ekstrakt olejowy z drzewa herbacianego, glicerydy półsyntetyczne, BHT.

Działanie

Cicatridina globulki dopochwowe wykazują skuteczność dzięki obecności kwasu hialuronowego, mukopolisacharydu, który występuje powszechnie w wielu tkankach ciała. Kwas hialuronowy pełni rolę podpory strukturalnej zapewniając napięcie, trofizm i elastyczność tkanek. Zdolność kwasu hialuronowego do przyspieszenia i poprawy procesu gojenia i regeneracji tkanek wykazano w licznych badaniach klinicznych.

Wskazania

Wspomaga gojenie się ran po porodzie, zabiegach ginekologicznych, dystrofii spowodowanej chemioterapią lub naświetlaniem jonizującym oraz w przypadku suchości pochwy, wywołanej również niedoborem estrogenów.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Sposób użycia
Wyjąc globulkę pociągając za końce nadciętego blistra i włożyć ją głęboko do pochwy. Należy umyć ręce przed i po użyciu wyrobu medycznego.
Kiedy i jak długo
Stosować jedną globulkę wieczorem lub według wskazań lekarza. Czas stosowania zależy od rozwoju objawów. W razie konieczności globulki dopochwowe mogą być stosowane przez dłuższy czas.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Długotrwałe stosowanie może wywołać reakcje nadwrażliwości.

Uwagi

Chronić przed dziećmi.

Producent

FARMA DERMA

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT