Betadrin WZF, krople do nosa, 10 ml

difenhydramina, nafazolina, krople, alergia, katar, uczulenie, przeziębienie

7.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z alergologiem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier INPOST
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Producent

POLFA WARSZAWA
Karolkowa 22/24
Warszawa

Opis

Betadrin WZF to produkt leczniczy do stosowania w stanach zapalnych błony śluzowej nosa, nieżycie nosa (towarzyszącym przeziębieniu i alergii).

Skład

Substancjami czynnymi są: difenhydraminy chlorowodorek, nafazoliny azotan.

1 ml roztworu zawiera 1 mg difenhydraminy chlorowodorku i 0,33 mg nafazoliny azotanu.

Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, roztwór; disodu edetynian; kwas borowy; sodu wodorotlenek (do ustalenia pH); woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  • Lek stosować wyłącznie do nosa, tylko przez jednego pacjenta.
  • Nie stosować dłużej niż 3-5 dni.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: 1-3 krople do każdego otworu nosowego, nie częściej niż co 4-6 godzin.

Działanie

Betadrin WZF wykazuje działanie przeciwhistaminowe (blokuje receptor H1 dla histaminy, która odpowiedzialna jest za zwiększoną przepuszczalność naczyń) oraz obkurcza rozszerzone naczynia, zmniejszając m.in. objawy związane ze stanem zapalnym.

Wskazania

  • Ostre stany zapalne błony śluzowej nosa,
  • zaostrzenia przewlekłego nieżytu nosa w przebiegu sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa lub przeziębienia.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Betadrin WZF:

  • w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne, pochodne imidazolowe lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,
  • jeśli pacjent ma jaskrę z wązkim kątem,
  • w przypadku nadwrażliwości na środki adrenomimetyczne.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • hiperglikemia,
  • bóle i zawroty głowy,
  • senność, niepokój,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • nadciśnienie,
  • nudności,
  • nadmierne pocenie się,
  • osłabienie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Wystąpienie reakcji ogólnoustrojowych, brak poprawy lub nasilenie miejscowych zmian, ból są wskazaniem do odstawienia produktu.
  • Zachować ostrożność w przypadku występującego nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca, cukrzycy, nadczynności tarczycy.
  • Lek wyłącznie do stosowania zewnętrznego, miejscowo na błonę śluzową nosa.
  • Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.
  • Dłuższe stosowanie leku (powyżej 5 dni lub częściej niż co 3 godziny) może powodować efekt "z odbicia", który prowadzi do wtórnego obrzęku, wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych i ostatecznie do jatrogennego nieżytu nosa oraz trwałych zmian w nabłonku.
  • Lek zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienei błony śluzowej nosa.
  • Po pierwszym otwarciu butelki okres ważności produktu wynosi 12 tygodni.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Przechowywać butelkę szczelnie zamkniętą.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Betadrin WZF może wchodzić w interakcje z:

  • lekami przeciwdepresyjnymi (inhibitory MAO, TLPD).

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat.

Cechy produktu

  • Część ciała
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!

Alergolog, dziś o 12:00

dr n. med. Ewgenij Mozgunow

Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij