Ascofer, tabletki powlekane, 50 szt.
8.49 zł

Ascofer, tabletki powlekane, 50 szt.

Ascofer, tabletki powlekane, 50 szt.
8.49 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Tabletki powlekane Ascofer zawierają 200 mg żelaza(ll) glukonianu, co odpowiada 23,2 mg jonów żelaza(ll) i służą do uzupełniania niedoborów żelaza w organizmie.

Skład

Substancją czynną leku jest żelaza(ll) glukonian w dawce 200 mg, co odpowiada 23,2 mg jonów żelaza.
1 tabletka powlekana zawiera 200 mg żelaza(ll) glukonianu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: kwas askorbowy, talk, skrobia ziemniaczana, kwas stearynowy, glikol propylenowy oraz powłoczka Aqua-Polish P red o składzie: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, makrogol, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, talk, tytanu dwutlenek (E171), czerwień Allura AC, lak (E 129), żelaza tlenek czarny (E 172), żelaza tlenek czerwony ¡1172).

Dawkowanie

Dorośli

 • Leczniczo: zwykle 2 tabletki powlekane trzy razy na dobę w czasie jedzenia lub po posiłku; w znacznych niedoborach 2 tabletki powlekane 4 razy na dobę.
 • Zapobiegawczo: około 60 mg żelaza (3 tabletki powlekane) na dobę w dawkach podzielonych.

Stosowanie u dzieci

 • Leczniczo u dzieci w wieku powyżej 3 lat: 4 mg do 6 mg żelaza na kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych.
 • Zapobiegawczo: 2 mg na kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych.

Działanie

Niedobory żelaza mogą zaburzać wytwarzanie czerwonych krwinek i oddychanie tkanek, poprzez zmniejszenie ilości białek przenoszących i zużywających tlen (hemoglobina i mioglobina).

Wskazania

 • stany niedoboru żelaza związane z utratą krwi
 • stany zwiększonego zapotrzebowania organizmu na żelazo (u dzieci w czasie intensywnego wzrostu, w czasie ciąży karmienia piersią);
 • stany związane z zaburzeniami wchłaniania lub z dietą zawierającą za mało żelaza.

Przeciwwskazania

Leku Ascofer nie należy stosować w przypadku:

 • chorób krwi: hemosyderozy, hemochromatozy (marskości barwnikowej cechującej się wzmożonym wchłanianiem oraz nadmiernym odkładaniem się żelaza w narządach wewnętrznych), niedokrwistości hemolitycznej i aplastycznej, chorób rozrostowych;
 • marskości wątroby;
 • nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Zaburzenia żołądka i jelit: Biegunki, zaparcia, nudności, wymioty, zgaga, bóle w nadbrzuszu.

Zaburzenia układu immunologicznego: Reakcje nadwrażliwości.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie zaleca się przyjmowania leku równocześnie z kawą, herbatą, jajkami, pożywieniem zawierającym wodorowęglany, węglany, szczawiany lub fosforany, mlekiem lub jego przetworami, pełnoziarnistym chlebem lub płatkami zbożowymi oraz innymi produktami zawierającymi błonnik, gdyż mogą one zmniejszać wchłanianie żelaza.

Nie należy zażywać doustnych preparatów żelaza w ciągu jednej godziny przed lub dwóch godzin po spożyciu wymienionych produktów spożywczych.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Specyfika
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Ascofer - Ferrosi gluconas - zastosowanie i działanie

Skład:

glukonian żelaza

Postać:

drażetki

Kategoria:

Krew i układ krwiotwórczy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Hematologia

Działanie :

uzupełnia niedobory żelaza

Wskazania:

Niedokrwistości z niedoboru żelaza, niedokrwistość pokrwotoczna, utajony niedobór żelaza (u kobiet w wieku rozrodczym, dzieci i młodzieży w okresie intensywnego wzrostu, osób w podeszłym wieku), zwiększone zapotrzebowanie organizmu na żelazo (ciąża, laktacja, dawcy krwi).

Dawkowanie:

Doustnie. Leczniczo - dorośli zwykle 2 tabletki 3 razy na dobę podczas lub po posiłku, a w znacznych niedoborach 2 tabletki 4 razy na dobę; dzieci powyżej 3 roku życia 4-6 mg żelaza na kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych. Zapobiegawczo - dorośli około 60 mg (3 tabletki) na dobę w dawkach podzielonych; dzieci 2 mg na kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych.   Uwaga! Nie należy przyjmować leku równocześnie z kawą, herbatą, mlekiem i potrawami z jaj, ponieważ może to prowadzić do pogorszenia wchłaniania żelaza.   Uwaga! Nie należy samodzielnie stosować leków zawierających żelazo przez dłuższy okres bez zalecenia lekarza. Może to prowadzić do szkodliwego odkładania nadmiaru żelaza w organizmie.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, biegunka, zaparcia).   Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby krwi, choroby rozrostowe, uchyłkowatość jelit, marskość wątroby, zaburzenia czynności nerek.   Gdy przyjmujesz tetracykliny, fluorochinolony, leki zobojętniające sok żołądkowy, lewodopę, metylodopę, tyroksynę. Należy zachować co najmniej 2 godziny odstęp pomiędzy podaniem leku Ascofer i innych leków doustnych.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy poradzić się lekarza.