Produkt w kategoriach

ACC optima Hot ,600mg/3g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek

ACC optima Hot ,600mg/3g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek

18.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Lek ACC Optima Hot ułatwia odkrztuszanie

10 saszetek

Skład

Substancją czynną leku jest: acetylocysteina. 1 saszetka (3 g proszku) zawiera 600 mg acetylocysteiny.

Pozostałe składniki leku to:  sacharoza, kwas askorbowy. sacharyna sodowa, aromat cytrynowy (Permaseal Nr 10964-51), aromat miodowy (Permaseal Nr 73425-31).

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat:

Zawartość 1 saszetki ACC Optima Hot raz na dobę (co odpowiada 600 mg acetylocysteiny na dobę).

Leku ACC Optima Hot nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Bez zalecenia lekarza nie należy stosować leku ACC Optima Hot dłużej niż 4 do 5 dni.

Sposób podawania:

Lek należy przyjmować po posiłku.

Zawartość saszetki należy wsypać do szklanki gorącej wody. dokładnie wymieszać i wypić ciepły płyn.

Nie stosować przed snem ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu. Ostatnią dawkę leku ACC Optima Hot należy przyjąć najpóźniej 4 godziny przed snem.

Działanie

Lek ACC Optima Hot zawiera substancję czynną acetylocysteinę. Acetylocysteina zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwia jej odkrztuszanie.

Wskazania

ACC Optima Hot stosuje się jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztu­szanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku ACC Optima Hot:

 • Jeśli pacjent ma uczulenie na acetylocysteinę lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.  (Objawami uczulenia mogą być: świąd, pokrzywka, wysypka, skurcz oskrzeli (duszność), przyspieszone bicie serca i obniżone ciśnienie tętnicze krwi. Jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów, należy natychmiast przerwać stosowanie leku ACC Optima Hot i skontaktować się z lekarzem.)

 • Jeśli pacjent ma czynną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.

 • Jeśli pacjent ma ostry stan astmatyczny (zaostrzenie astmy oskrzelowej lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc).

 • Jeśli pacjent ma zmniejszoną zdolność odkrztuszania wydzieliny.

 • Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję fruktozy.

 • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często (rzadziej niż u 1 na 100. ale częściej niż u 1 na 1000 osób):

ból głowy, gorączka, reakcje alergiczne ze świądem, pokrzywką, wysypką, skurczem oskrzeli, obrzękiem naczynioruchowym (obrzęk skóry i (lub) błon śluzowych np. w obrębie twarzy, kończyn, stawów), przyspieszonym biciem serca i obniżo­nym ciśnieniem tętniczym krwi; szumy uszne; zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból brzucha, biegunka, wymioty, zgaga I nudności.

Rzadko (rzadziej niż u 1 na 1000. ale częściej niż u 1 na 10 000 osób)

duszność, skurcz oskrzeli (głównie u pacjentów z astmą oskrzelową).

Bardzo rzadko (rzadziej  niż u 1 na 10 000 osób):

reakcja anafilaktyczna (rodzaj nagłej reakcji alergicznej), aż do wstrząsu; krwawienie (częściowo związane z reakcją alergiczną), niedokrwistość, krwotok, krwiak osierdzia.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymionie w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Przed zastosowaniem leku ACC Optima Hot należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, jeśli:

 • pacjent chorował lub choruje przewlekle na astmę oskrzelową, gdyż lek może spowodować u niego skurcz oskrzeli i duszność;

 • u pacjenta stwierdzono w przeszłości chorobę wrzodową;

 • pacjent ma obecnie lub miał w przeszłości niewydolność oddechową;

 • pacjent jest uczulony na histaminę, gdyż lek ACC Optima Hot może wywołać u niego objawy nietole­rancji (takie jak ból głowy, zapalenie błony śluzowej nosa, świąd);

 • pacjent jest w podeszłym wieku (powyżej 65 lat).

Jeśli w trakcie stosowania leku ACC Optima Hot wystąpią u pacjenta zmiany na skórze lub błonach śluzowych, powinien przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Inne leki i lek ACC Optima Hot:

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio lekach, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Dotyczy to zwłaszcza:

 • leków przeciwkaszlowych

Nie należy stosować leku ACC Optima Hot jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi gdyż osłabiają one odruch kaszlowy I mogą utrudnić odkrztuszanie wydzieliny rozrzedzonej przez lek ACC Optima Hot.

 • antybiotyków

Acetylocysteina może osłabiać działanie niektórych antybiotyków (zwłaszcza półsyntetycznych penicylin, tetracyklin cefalosporyn i aminoglikozydów). Aby temu zapobiec, lek ACC Optima Hot należy przyjmować po upływie 2 godzin od zażycia antybiotyku. Nie dotyczy to takich antybiotyków,  jak cefiksym, lorakarbef, amoksycylina doksycyklina, erytromycyna, tiamfenikol I cefuroksym. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza.

 • nitrogliceryny i innych azotanów (leków stosowanych w chorobach układu krqżenia i w chorobie niedokrwiennej serca)

Lek ACC Optima Hot może nasilić działanie nitrogliceryny i innych azotanów

Jeśli pacjent przyjmuje nitroglicerynę lub Inny podobnie działający lek z grupy azotanów, powinien zasięgnqć porady lekarza przed zażyciem leku ACC Optima Hot.

Lek ACC Optima Hot z jedzeniem i piciem:

Lek należy przyjmować po posiłku. Podczas leczenia należy wypijać odpowiednio dużą ilość płynów (co najmniej 1,5 l dziennie).

Ciąża i karmienie piersią:

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży albo planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Leku ACC Optima Hot nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

Nie dowiedziono, aby lek ACC Optima Hot zaburzał zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Brak szczególnych środków ostrożności dotyczących przechowywania.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

ACC - Acetylcysteinum - zastosowanie i działanie

Skład:

acetylocysteina

Postać:

tabletki musujące granulat do przygotowania roztworu doustnego

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Choroby płuc

Działanie :

upłynnia wydzielinę dróg oddechowych ułatwia usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych

Wskazania:

Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, którym towarzyszy obfita i lepka wydzielina z drzewa oskrzelowego (ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, rozstrzenie oskrzeli, przewlekły spastyczny nieżyt oskrzeli, mukowiscydoza, rozedma płuc, astma oskrzelowa, długotrwała sztuczna wentylacja w leczeniu niewydolności oddechowej). W laryngologii - ostre i przewlekłe zapalenie zatok, wysiękowe zapalenie ucha środkowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletkę musującą należy rozpuścić w 1/2 lub całej szklance przegotowanej, letniej wody. Zawartość saszetki rozpuścić w szklance ciepłego płynu i wypić zaraz po rozpuszczeniu. Lek należy podawać po posiłku. Uwaga! Podczas leczenia należy wypijać odpowiednio dużą ilość płynów (co najmniej 1.5 litra dziennie). Nie stosować przed snem ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie: zgaga, nudności, wymioty, biegunka, ból głowy, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, szum w uszach, wodnisty wyciek z nosa, krwioplucie, podrażnienie lub owrzodzenie jamy ustnej, krwawienia z przewodu pokarmowego, szczególnie w żylakach przełyku i chorobie wrzodowej. W pojedynczych przypadkach obserwowano reakcje uczuleniowe (świąd, pokrzywka, wysypka skórna, duszność, spadek ciśnienia krwi). U pacjentów z osłabionym odruchem kaszlowym możliwe jest zaleganie rozrzedzonej wydzieliny w układzie oddechowym. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na acetylocysteinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, zaostrzenie astmy oskrzelowej, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Gdy przyjmujesz nitroglicerynę i/lub inne azotany, półsyntetyczne penicyliny, tetracykliny, cefalosporyny i amnioglikozydy (acetylocysteina może osłabiać działanie tych leków, dlatego zaleca się zachowanie co najmniej 2 godzinnego odstępu podczas terapii skojarzonej tymi lekami), leki przeciwkaszlowe (leki te osłabiają odruch kaszlowy i mogą utrudniać odkruszanie rozrzedzonej przez acetylocysteinę wydzieliny). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus