ACC optima Hot, 600mg/3g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek
15.99 zł

ACC optima Hot, 600mg/3g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek

ACC optima Hot, 600mg/3g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek
15.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek ACC Optima Hot ułatwia odkrztuszanie

Skład

Substancją czynną leku jest: acetylocysteina.
1 saszetka (3 g proszku) zawiera 600 mg acetylocysteiny.

Pozostałe składniki leku to:  sacharoza, kwas askorbowy. sacharyna sodowa, aromat cytrynowy (Permaseal Nr 10964-51), aromat miodowy (Permaseal Nr 73425-31).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat: Zawartość 1 saszetki ACC Optima Hot raz na dobę (co odpowiada 600 mg acetylocystelny na dobę).

Bez zalecenia lekarza nie należy stosować leku ACC Optima Hot dłużej niż 4 do 5 dni.

Sposób podawania: Zawartość saszetki należy wsypać do szklanki gorącej wody, dokładnie wymieszać i wypić ciepły płyn.

Nie stosować przed snem ze wzaledu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu. Ostatnią dawkę leku ACC Optima Hot należy przyjąć najpóźniej 4 godziny przed snem.

Należy unikać dłuższego kontaktu przygotowanego roztworu doustnego z metalami i gumą.

Działanie

Lek ACC Optima Hot zawiera substancję czynną acetylocysteinę. Acetylocysteina zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwia jej odkrztuszanie.

Wskazania

ACC Optima Hot stosuje się jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku ACC Optima Hot:

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na acetylocysteinę lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Jeśli pacjent ma czynną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.
  • Jeśli pacjent ma ostry stan astmatyczny (zaostrzenie astmy oskrzelowej lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc).
  • Jeśli pacjent ma zmniejszoną zdolność odkrztuszania wydzieliny.
  • Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję fruktozy.

 

 

Działania niepożądane

Jak każdy lek. lek ten może powodować działania nlepożqdane, chociaż nie u każdego one wystqpiq.

  • Niezbyt często (rzadziej niż u 1 na 100, ole cześciel niż u 1 na 1000 osób): ból głowy, gorączka, reakcje alergiczne ze świądem, pokrzywka, wysypka, skurcze oskrzeli, obrzęki naczynioruchowym (obrzęk skóry i (lub) błon śluzowych np. w obrębie twarzy, kończyn, stawów), przyspieszone bicie serca, obniżone ciśnienie tętnicze krwi; szumy uszne; zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból brzucha, biegunka, wymioty, zgaga i nudności.
  • Rzadko (rzadziej niż u 1 no 1000. ale cześciei niż u 1 na 10 000 osób); duszność, skurcz oskrzeli (głównie u pacjentów z astmą oskrzelową).
  • Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): reakcja anafllaktyczna (rodzaj nagłej reakcji alergicznej), aż do wstrząsu; krwawienie (częściowo związane z reakcją alergiczną), niedokrwistość, krwotok, krwiak osierdzia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek ACC Optima Hot zawiera sacharozę.

Lek ACC Optima Hot zawiera sacharozę, w skład której wchodzi fruktoza I glukoza. Jeżeli wcześniej stwierdzono u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

3 g proszku (1 saszetka) zawlerajq 2.045 g sacharozy.

3 g proszku (1 saszetka) zawiera)q 0,17 WW (wymiennika węglowodanowego).

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek należy przyjmować po posiłku. Podczas leczenia należy wypijać odpowiednio dużą ilość płynów (co najmniej 1,5 l dziennie).

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku ACC Optima Hot nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

ACC - Acetylcysteinum - zastosowanie i działanie

Skład:

acetylocysteina

Postać:

tabletki musujące granulat do przygotowania roztworu doustnego

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Choroby płuc

Działanie :

upłynnia wydzielinę dróg oddechowych ułatwia usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych

Wskazania:

Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, którym towarzyszy obfita i lepka wydzielina z drzewa oskrzelowego (ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, rozstrzenie oskrzeli, przewlekły spastyczny nieżyt oskrzeli, mukowiscydoza, rozedma płuc, astma oskrzelowa, długotrwała sztuczna wentylacja w leczeniu niewydolności oddechowej). W laryngologii - ostre i przewlekłe zapalenie zatok, wysiękowe zapalenie ucha środkowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletkę musującą należy rozpuścić w 1/2 lub całej szklance przegotowanej, letniej wody. Zawartość saszetki rozpuścić w szklance ciepłego płynu i wypić zaraz po rozpuszczeniu. Lek należy podawać po posiłku. Uwaga! Podczas leczenia należy wypijać odpowiednio dużą ilość płynów (co najmniej 1.5 litra dziennie). Nie stosować przed snem ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie: zgaga, nudności, wymioty, biegunka, ból głowy, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, szum w uszach, wodnisty wyciek z nosa, krwioplucie, podrażnienie lub owrzodzenie jamy ustnej, krwawienia z przewodu pokarmowego, szczególnie w żylakach przełyku i chorobie wrzodowej. W pojedynczych przypadkach obserwowano reakcje uczuleniowe (świąd, pokrzywka, wysypka skórna, duszność, spadek ciśnienia krwi). U pacjentów z osłabionym odruchem kaszlowym możliwe jest zaleganie rozrzedzonej wydzieliny w układzie oddechowym. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na acetylocysteinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, zaostrzenie astmy oskrzelowej, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Gdy przyjmujesz nitroglicerynę i/lub inne azotany, półsyntetyczne penicyliny, tetracykliny, cefalosporyny i amnioglikozydy (acetylocysteina może osłabiać działanie tych leków, dlatego zaleca się zachowanie co najmniej 2 godzinnego odstępu podczas terapii skojarzonej tymi lekami), leki przeciwkaszlowe (leki te osłabiają odruch kaszlowy i mogą utrudniać odkruszanie rozrzedzonej przez acetylocysteinę wydzieliny). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.