Clotidal MAX, 500 mg, tabletki dopochwowe, 1 szt

klotrimazol, tabletka, grzybica

23.99 zł

Możesz kupić ten produkt
w zestawie

Zobacz

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty CLOTIDAL

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Producent

US PHARMACIA
Ziębicka 40
Wrocław

Producent

US PHARMACIA WROCLAW
Ziębicka 40
Wrocław

Opis

Lek Clotidal MAX stosuje się w leczeniu zakażeń pochwy i sromu (żeńskich zewnętrznych narządów płciowych) wywołanych przez grzyby (zazwyczaj Candida), wrażliwe na klotrymazol. Lek przeznaczony jest dla nastolatek od 16 roku życia i dorosłych kobiet.

Skład

Substancja czynną jest klotrymazol.

Każda tabletka dopochwowa zawiera 500 mg klotrymazolu (Clotrimazolum).

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, kwas adypinowy, sodu wodorowęglan, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu laurylosiarczan, skrobia ziemniaczana, skrobia kukurydziana.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku od 16 lat: Jedna tabletka dopochwowa, głęboko dopochwowo, w dawce jednorazowej, przed snem.

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat : U młodzieży w wieku poniżej 16 lat, Clotidal MAX można stosować tylko po konsultacji z lekarzem. W przypadku stosowania produktu leczniczego w tej grupie pacjentek (po pierwszej miesiączce), zalecane dawkowanie jest takie samo, jak u dorosłych.

Jedna tabletka dopochwowa, głęboko dopochwowo, w dawce jednorazowej, przed snem. Tabletka dopochwowa powinna zostać umieszczona tak głęboko w pochwie, jak to możliwe.

W przypadku braku poprawy po 7 dniach od zastosowania, należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Lek Clotidal MAX ma działanie przeciwgrzybicze.

Wskazania

Clotidal MAX przeznaczony jest do miejscowego leczenia ginekologicznych infekcji grzybiczych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często (częściej niż u 1 na 100 osób): pieczenie;

Niezbyt często (częściej niż u 1 na 1 000 osób): ból brzucha, swędzenie, zaczerwienienie skóry i (lub) podrażnienie;

Rzadko (częściej niż u 1 na 10 000 osób): reakcje alergiczne, obrzęk, wysypka skórna, krwawienie z pochwy;

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): złuszczanie w obrębie narządów płciowych, uczucie dyskomfortu, bóle w obrębie miednicy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy skonsultować się z lekarzem, w przypadku: gdy do zakażenia doszło po raz pierwszy, gdy wystąpiły co najmniej 4 zakażenia w ciągu ostatniego roku, gorączki (≥38°C), bólu w dolnej części brzucha, bólu pleców, cuchnących upławów, nudności, krwawienia z pochwy i (lub) bólu w ramionach.

Należy zapewnić wilgotne środowisko pochwy, aby tabletka rozpuściła się całkowicie. W przeciwnym wypadku nierozpuszczone części tabletki mogą wyślizgnąć się z pochwy. Aby tego uniknąć zaleca się umieszczenie tabletki tak głęboko dopochwowo, jak to możliwe, przed położeniem się do łóżka.
Nie należy stosować produktu leczniczego Clotidal MAX w trakcie miesiączki. Należy zakończyć stosowanie tego produktu leczniczego przed rozpoczęciem krwawienia miesiączkowego.
Partner seksualny również powinien zostać poddany miejscowemu leczeniu, jeżeli występują u niego objawy, takie jak np. świąd, stan zapalny.

Tampony, płukanie pochwy, środki plemnikobójcze lub inne produkty do stosowania dopochwowego nie powinny być stosowane jednocześnie z tym produktem leczniczym.

Podczas stosowania produktu leczniczego Clotidal MAX należy unikać stosunków płciowych, ponieważ infekcja może być przeniesiona na partnera seksualnego.
Niezawodność i skuteczność antykoncepcyjna środków antykoncepcyjnych, takich jak lateksowe prezerwatywy i krążki dopochwowe, może być zmniejszona.

Tabletek nie należy połykać.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Należy powiedzieć lekarzowi, gdy pacjent przyjmuje takrolimus lub syrolimus, leki stosowane w kontroli odpowiedzi immunologicznej po przeszczepieniu organów.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Jako środek ostrożności, należy unikać stosowania klotrymazolu w trakcie pierwszych trzech miesięcy ciąży.  Nie zaleca się stosowania leku Clotidal MAX w trakcie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat.

U młodzieży w wieku poniżej 16 lat, Clotidal MAX można stosować tylko po konsultacji z lekarzem.

Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności produktu leczniczego Clotidal MAX u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • W przypadku zakażenia grzybiczego upławy są gęste, białe, serowate, przypominające grudkowaty śluz lub twaróg. Niewłaściwe leczenie tej infekcji intymnej może doprowadzić do powikłań oraz uporczywych nawrotów choroby. Jak wyleczyć upławy, czy zioła mogą pomóc oraz jak wykonać roztwór do nasiadówek?

  • Kandydoza, czyli drożdżyca, to stan chorobowy wywołany przez drożdżaki (grzyby) z rodzaju Candidia i stanowi obecnie coraz częstszy problem. Kandydoza może rozwijać się w obrębie skóry, paznokci i błon śluzowych. Objawy drożdżycy zależą od miejsca, w którym doszło do kolonizacji grzyba. W zapobieganiu i leczeniu kandydozy dużą rolę odgrywa właściwa dieta i rozsądne stosowanie leków.

  • Przyjmuje się, że około 75% kobiet minimum raz w życiu przeżywa infekcję intymną w postaci grzybicy pochwy. Grzybica, drożdżyca, kandydoza lub drożdżakowate zapalenie pochwy (wszystkie te nazwy określają jedną dysfunkcję) to kłopotliwa przypadłość objawiająca się serowatymi upławami, pieczeniem, świądem, bolesnością pochwy i sromu zarówno w trakcie oddawania moczu, jak i podczas stosunku. Najczęściej do infekcji pochwy dochodzi w wyniku zaburzenia jej naturalnej biocenozy, a właśnie to otwiera drogę do rozwoju drożdżycy oraz innych infekcji. Jakie leki bez recepty stosować na grzybice pochwy, które zioła są skuteczne w leczeniu drożdżycy i czy istnieje jeden skuteczny sposób na wyleczenie infekcji intymnych? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij