Panbio COVID-19 Antigen Self-Test, szybki test antygenowy, wymaz z nosa, 1 szt.

test diagnostyczny, wyrób medyczny, test, ból, gorączka, zmęczenie, infekcja, kaszel suchy

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Producent

ABBOTT PRODUCTS GMBH

Opis

Panbio COVID-19 Antigen Self-Test, szybki test antygenowy, wymaz z nosa, 1 szt. – jednorazowy, szybki testem immunologiczny do jakościowego wykrywania obecności antygenu (Ag) białkowego nukleokapsydu wirusa SARS-CoV-2, przeznaczony do samodzielnego testowania, w warunkach domowych w celu ułatwienia rozpoznania aktywnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Dzieci poniżej 14. roku życia powinny wykonywać test z pomocą osoby dorosłej.

Zawartość opakowania

 • Instrukcja użycia
 • Płytka testowa
 • Probówka
 • Niebieska zatyczka
 • Butelka z buforem
 • Wymazówka
 • Woreczek
 • Statyw na probówki

Sposób użycia wyrobu medycznego

 1. Przed użyciem dokładnie przeczytaj poniższą instrukcję.
 2. Dzieci poniżej 14. roku życia powinny wykonać test z pomocą osoby dorosłej.
 3. Umyj lub zdezynfekuj ręce. Przed rozpoczęciem upewnij się, że są suche.
 4. Upewnij się, czy zestaw znajdował się w temperaturze pokojowej przez co najmniej 30 minut przed użyciem.
 5. Trzymając butelkę z buforem w pionie, przekręć i pociągnij wypustkę, aby otworzyć butelkę.
 6. Wyciśnij płyn z butelki z buforem do probówki. Konieczne będzie ściśnięcie co najmniej dwa razy. Płyn powinien sięgać do linii napełniania zaznaczonej z boku probówki lub nieco powyżej tej linii.
 7. Przed przejściem do następnego etapu umieść probówkę w statywie na probówki.
 8. Trzymaj palce z dala od końcówki wymazówki. Otwórz opakowanie ochronne wymazówki przy końcu patyczka. Wyjmij wymazówkę.
 9. Pobierz wymaz z obydwu nozdrzy. Włóż miękki koniec wymazówki do nozdrza, kierując ją prosto w głąb, aż do wyczucia oporu (około 2 cm). Powoli obracaj wymazówkę, delikatnie ocierając ją co najmniej 5 razy o wewnętrzną stronę kanału nosowego. Następnie używając tej samej wymazówki, powtórz ten etap w drugim nozdrzu.
 10. Włóż wymazówkę do probówki. Zamieszaj wymazówką w płynie co najmniej 5 razy, jednocześnie dociskając ją do ścianki probówki. Ściśnij końcówkę wymazówki przez probówkę, aby usunąć wszelkie pozostałości płynu.
 11. Mocno przytrzymaj probówkę jedną ręką. Unieś wymazówkę i znajdź linię łamania. Odłam uchwyt wymazówki na poziomie linii łamania. Zostaw wymazówkę w probówce i wyrzuć ułamaną końcówkę patyczka.
 12. Załóż niebieską zatyczkę na probówkę. Przed przejściem do kolejnego etapu odłóż probówkę do statywu na probówki.
 13. Wyjmij płytkę testową z opakowania ochronnego i umieść na dobrze oświetlonej, płaskiej powierzchni.
 14. Sprawdź, czy w płynie nie ma pęcherzyków. Poczekaj, aż wszystkie pęcherzyki znikną, ponieważ mogą one prowadzić do uzyskania niedokładnych wyników. Trzymaj probówkę pionowo, białą zatyczką skierowaną w dół. Zdejmij białą zatyczkę.
 15. Wyciśnij 5 kropli płynu z probówki do wgłębienia w płytce testowej. Z powrotem załóż białą zatyczkę na probówkę i odczekaj 15 minut. Odczytaj wynik po 15 minutach. Nie odczytuj wyniku wcześniej niż po 15 minutach ani później niż po 20 minutach. Linia kontrolna (C) może pojawić się w okienku wyniku w ciągu kilku minut, ale linia testowa (T) może pojawić się dopiero po 15 minutach. Po 20 minutach wynik może być już niedokładny.

Odczytaj wynik testu:

Wynik nieprawidłowy (test nie zadziałał): Znajdź okienko wyniku. Jeśli NIE jest tam widoczna linia kontrolna (C), test nie zadziałał i jest uważany za nieprawidłowy. Może się to zdarzyć wskutek niepoprawnego wykonania procedury testowej. Taki test należy powtórzyć.

Wynik dodatni: Jeśli widzisz dwie linie, tj. linię kontrolną (C) i linię testową (T), oznacza to wykrycie COVID-19. Przypatrz się dokładnie! Obecność jakiejkolwiek linii testowej (T), nawet bardzo niewyraźnej, oznacza wynik dodatni. Przypatrz się dokładnie! Obecność jakiejkolwiek linii testowej (T), nawet bardzo niewyraźnej, oznacza wynik dodatni.

Wynik ujemny: Jeśli widzisz tylko linię kontrolną (C), oznacza to, że COVID-19 nie został wykryty. Jeśli objawy nie ustępują, należy powtórzyć test po 1 lub 2 dniach, ponieważ koronawirus może być niewykrywalny na bardzo wczesnych etapach zakażenia. Zaleca się również dalsze przestrzeganie lokalnych wytycznych dotyczących samoizolacji i skonsultowanie się z lekarzem.

Uwagi i środki ostrożności

Przechowuj zestaw testowy w chłodnym, suchym miejscu (w temperaturze 2–30°C). Nie zamrażaj zestawu ani jego elementów. Nie używaj zestawu testowego po upływie daty ważności wskazanej na opakowaniu zewnętrznym. Wykonaj test natychmiast po wyjęciu płytki testowej z opakowania ochronnego. Nie przechowuj zestawu testowego w miejscu bezpośrednio nasłonecznionym.

Uwagi

Wszystkie elementy zużytego testu: wymazówkę, probówkę i płytkę testową umieść w woreczku, szczelnie go zamknij i wyrzuć do kosza na śmieci.

Cechy produktu

 • Część ciała
Polecane artykuły
 • 9 sierpnia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała komunikat związany z nowym wariantem COVID-19, który szybko i szeroko się rozprzestrzenia. Nazwano go Eris i oficjalnie oznaczono symbolem EG.5.1. Zdaniem WHO mutacja ta nie budzi jeszcze ogromnych obaw, a tempo jej rozprzestrzeniania jest stale monitorowane. Czy „stare” szczepionki przeciwko COVID-19 są skuteczne także względem Eris?

 • Prawidłowy poziom cynku wynosi u osób dorosłych 11–18 µmol/l (70–120 µg/dl), natomiast u dzieci 11–24 µmol/l (70–160 µg/dl). Jego odpowiednia ilość pomaga zachować piękny wygląd skóry, włosów i paznokci. Cynk pełni bardzo istotne funkcje w metabolizmie komórkowym, wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego oraz działanie zmysłów smaku i węchu. Jakie jeszcze właściwości ma cynk, czy utrata powonienia przy COVID-19  to powód, dla którego warto go suplementować oraz czym jest cynk chelat aminokwasowy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 • Ministerstwo Zdrowia 27 grudnia poinformowało, że w tygodniu przedświątecznym w Polsce było prawie 300 tysięcy zakażeń grypą. Daje to dziennie około 40–50 tysięcy zachorowań, a więc na podobnym poziomie w okresie wysokich wzrostów zakażeń w pandemii COVID-19.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij