GIMA Basal Digital, termometr owulacyjny, 1 szt.

akcesoria, wyrób medyczny

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Producent

NOVAMED

Opis

GIMA Basal Digital

Termometr owulacyjny, 1 szt. – elektroniczny, bardzo dokładny i wodoodporny termometr. Pozwala na naturalną kontrolę płodności. Podaje wynik z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

Wskazania

Pomiar podstawowej temperatury (zarejestrowanej po przebudzeniu przed wykonaniem jakiejkolwiek czynności) jest jednym z najprostszych i najbardziej ekonomicznych sposobów oceny trendów w cyklu miesięcznym, a szczególności ustalenia, czy wystąpiła owulacja. Podstawowa temperatura zmienia się w zależności od fazy okresu i od ilości produkowanego progesteronu: podczas fazy pęcherzykowej podstawowa temperatura jest znacznie niższa, podczas gdy w fazie lutealnej, temperatura jest znacznie wyższa w porównaniu z poprzednią fazą. W cyklu 28-dniowym, około 14 dnia rejestrowany jest drastyczny spadek temperatury (już w dolnej fazie), a następnego dnia drastyczny wzrost temperatury, który utrzyma się (na skrajnym poziomie) przez następnych 48 godzin. Temperatura pozostaje wysoka przez pozostałą część okresu. Opadający szczyt informuje kobietę, że zaraz zacznie się owulacja. Temperatura wzrasta wtedy, gdy ciałko żółte zaczyna wytwarzać progesteron. Ważne jest, aby zarejestrować kilka okresów, aby zrozumieć, jak wygląda trend podstawowej temperatury. Najlepszy czas na poczęcie rozpoczyna się około 2 dni od dnia zarejestrowania trendu spadkowego.

Stosowanie produktu

Przed użyciem należy zdezynfekować sondę alkoholem lub umieścić osłonę na sondzie. Wciśnij przycisk zasilania; wydany zostaje dźwięk "beep". Po 2 sekundach zaczyna migać litera ° C lub ° F, teraz można rozpocząć pomiar. Podczas pomiaru pozostań w tym samym miejscu / pozycji do końca. Pomiar trwa około 2 minuty, a po jego zakończeniu termometr wydaje sygnał akustyczny. Wykryta temperatura jest pokazana na wyświetlaczu. Termometr wyłączy się automatycznie po około 10 minutach. Jednak aby przedłużyć żywotność baterii, najlepiej nacisnąć przycisk zasilania wkrótce po użyciu. Aby wyświetlić zapamiętaną wartość ostatniego pomiaru, naciśnij przycisk ON / OFF na 2 sekundy przy wyłączonym termometrze.

Cechy produktu

Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij