Acatar Allergy, 1 mg/ml, aerozol do nosa, 10 ml

aerozol, roztwór, alergia, katar

25,99 zł
259,90 zł / 100 ml

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty ACATAR

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Opis

Aerozol do nosa Acatar Allergy to lek przeciwalergiczny. Zawiera on przeciwhistaminową azelastyę, która zmniejsza nasilenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, które objawia się np. wodnistą wydzieliną z nosa, kichaniem czy swędzeniem lub zatkanym nosem. Acatar Allergy przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest azelastyny chlorowodorek.

1 ml roztworu zawiera 1 mg chlorowodorku azelastyny.

Substancje pomocnicze: hypromeloza 2910, disodu edetynian, kwas cytrynowy bezwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek i woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecane dawkowanie aerozolu Acatar Allergy dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat to po 1 aplikacji do każdego otworu nosowego 2 razy dziennie. Szczegółowe informacje dotyczące aplikacji aerozolu na alergię znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania.

Jeśli objawy nasiliły się lub utrzymują się pomimo stosowania leku przez 3 dni, to należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować aerozolu bez nadzoru lekarza dłużej niż przez 4 tygodnie.

Działanie

Roztwór Acatar Allergy w aerozolu do nosa zwiera azelastynę, która przeciwdziała substancjom wywołującym alergię. Produkt leczniczy należy do grupy leków przeciwhistaminowych i podaje się w leczeniu objawowym sezonowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i zaostrzeń (napadów) niesezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Wskazania

Aerozol Acatar Allergy podaje się w leczeniu sezonowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i zaostrzeń (napadów) niesezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania

Nie stosować Acatar Allergy u osób uczulonych na azelastyny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częste działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 osób): po podaniu może pojawić się w ustach nieprzyjemny smak (często wskutek nieprawidłowej metody podania, mianowicie zbytniego odchylania głowy do tyłu podczas podawania), co w rzadkich przypadkach może prowadzić do nudności.

Niezbyt częste działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 100 osób): uczucie dyskomfortu w nosie związane z objętą stanem zapalnym błoną śluzową nosa (pieczenie, świąd), kichanie, krwawienie z nosa.

Rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 1000 osób): nudności.

Bardzo rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): uczucie zmęczenia (znużenia, wyczerpania), zawroty głowy lub osłabienie (mogą być również spowodowane przez samą chorobę), reakcje nadwrażliwości, wysypka, świąd, pokrzywka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.
Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30ºC.
Nie stosować dłużej niż 6 miesięcy po pierwszym użyciu.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:
Pomimo braku danych wskazujących na szkodliwe działanie azelastyny na nienarodzone dzieci, stosowanie tego leku w czasie pierwszego trymestru ciąży nie jest zalecane.

Karmienie piersią:
Ze względu na brak danych lek Acatar Allergy aerozol do nosa nie powinien być stosowany w czasie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 6 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Bardzo rzadko mogą wystąpić zmęczenie, znużenie, zawroty głowy lub osłabienie, które mogą być wywołane samą chorobą lub stosowaniem azelastyny w postaci aerozolu do nosa. W takich przypadkach nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn. Należy mieć na uwadze, że picie alkoholu lub stosowanie innego leku może nasilać te działania.

Cechy produktu

  • Część ciała
Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij