Apap Noc, 500 mg + 25 mg, tabletki powlekane, 12 szt.

difenhydramina, paracetamol, tabletka, ból, gorączka

11.49 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Producent

US PHARMACIA
Ziębicka 40
Wrocław

Opis

Tabletki powlekane Apap Noc to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który wspomaga zasypianie. Lek zawiera dwa składniki aktywne o uzupełniającym się działaniu. Zawarty w Apap Noc paracetamol łagodzi ból, różnego pochodzenia, np. menstruacyjnego, nerwobólu, kostno-stawowego a także towarzyszącego objawom grypy lub przeziębienia, które utrudniają zasypianie. Druga substancja aktywna, czyli difenhydramina, działa uspokajająco i nasennie, zapobiegając nocnym wybudzeniom z powodu bólu. Apap noc można podawać dorosłym oraz dzieciom w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum) i chlorowodorek difenhydraminy (Diphenhydramini hydrochloridum).

1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 25 mg chlorowodorku difenhydraminy.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana,
błękit brylantowy, lak (E 133); otoczka: Opadry Blue YS-1-10524 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, błękit brylantowy, lak (E 133), polisorbat 80, carmina (E 132)); otoczka: otoczka bezbarwna (hypromeloza, makrogol 400, makrogol 8000).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie, 1/2 godziny przed snem. Nie powinno się stosować leku dłużej niż 7 dni bez porozumienia z lekarzem.

Wiek Dawkowanie
Dzieci w wieku od 12 do 15 lat 1 tabletka powlekana przed snem
Dzieci powyżej 16 lat oraz dorośli 1 albo 2 tabletki powlekane przed snem. Maksymalna dawka dobowa to 2 tabletki powlekane.

Działanie

Apap Noc zawiera dwie substancje czynne. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Difenhydramina wywiera efekt uspokajający i nasenny. W efekcie lek ułatwia zasypianie a także przeciwdziała wybudzeniom z powodu bólu.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Apap noc jest krótkotrwałe leczenie bólu, w tym: bólu głowy, bólów kostno-stawowych, bólu mięśni, bólu zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobóli, bólów związanych z przeziębieniem i grypą, powodujących trudności w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Apap Noc jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest występowanie następujących schorzeń: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia. Leku nie można stosować podczas leczenia inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji) i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Apap Noc może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): senność, zaburzenia uwagi, zawroty głowy; suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa;

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów): reakcje nadwrażliwości, tj. pokrzywka, rumień, wysypka (w tym uogólniona), obrzęki; dezorientacja, niepokój; niewyraźne widzenie; tachykardia, arytmia; zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, zaburzenia trawienia; świąd, pocenie się; zatrzymanie moczu.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi), agranulocytoza (bardzo znaczne zmniejszenie lub brak krwinek białych), leukopenia (zmniejszenia ilości leukocytów), neutropenia (zmniejszenie ilości granulocytów obojętnochłonnych); obrzęk krtani, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny (zaburzenia świadomości, niska produkcja moczu, hiperwentylacja, znaczne osłabienie), zespół Stevens – Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy), toksyczna nekroliza naskórka; zawroty głowy;- skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; krwotok, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki; ostre uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania paracetamolu, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka; plamica barwnikowa; martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; nefropatie, tubulopatie (uszkodzenie nerek).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone niesie ryzyko uszkodzenia wątroby.

Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, myastheniagravis, nadczynnością gruczołu tarczowego, zwężeniem odźwiernika oraz u osób w podeszłym wieku.

W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Lek należy przyjmować wyłącznie przed snem.

Przechowywanie:

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Apap Noc może wchodzić w interakcje z:

  •  innymi lekami zawierającymi paracetamol i difenhydraminę - ryzyko przedawkowania,
  • lekami przeciwzakrzepowymi (warfaryna i inne pochodne kumaryny),
  • lekami działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (takich jak leki nasenne, uspokajające i opioidowe leki przeciwbólowe),
  • lekami neuroleptycznymi (stosowanymi w stanach nadmiernego pobudzenia),
  • lekami przeciwdepresyjnymi (fluoksetyna, paroksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne),
  • lekami przeciwdrgawkowymi (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital),
  • ryfampicyną (antybiotyk stosowany m.in. w leczeniu gruźlicy) przed przyjęciem leku należy poradzić się lekarza.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku nie stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W czasie stosowania preparatu nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij