Undofen Amorolfina, 50 mg/ml, lakier do paznokci leczniczy, 2,5 ml

lakier, grzybica

63,49 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty UNDOFEN

Podmiot odpowiedzialny

Omega Pharma Poland Sp. z o.o.
Al. Niepodległości 18
02-653 Warszawa

Opis

Leczniczy lakier do paznokci Undofen Amorolfina to lek przeciwgrzybiczy do stosowania miejscowego. Undofen Amorolfina stosuje się w grzybicy paznokci wywołanej przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie oraz ograniczone do dwóch paznokci oraz do górnych i bocznych części tych paznokci.

Skład

Substancją czynną leku jest amorolfina.

1 ml lakieru zawiera 50 mg amorolfiny (co odpowiada 55,74 mg amorolfiny chlorowodorku).

Substancje pomocnicze: amoniowego metakrylanu kopolimer (typ A), triacetyna, butylu octan, etylu octan, etanol bezwodny.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować zewnętrznie, na chore paznokcie. Skuteczność leczenia należy oceniać co 3 miesiące (na odrośniętej płytce paznokcia).

Dawkowanie i szczegółowy opis stosowania leku znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania. Lek Undofen Amorolfina stosuje się raz w tygodniu na opiłowaną i odtłuszczoną powierzchnię chorych paznokci (rąk i/lub stóp). Lakier należy stosować ciągle do momentu zaniku zakażenia, czyli wzrostu zdrowego paznokcia. Czas trwania leczenia zależy od nasilenia oraz położenia zakażenia. W przypadku rąk czas trwania terapii to około 6 miesięcy, a stóp 9 do 12 miesięcy.

Działanie

Amorolfina zawarta w lakierze działa przeciwgrzybiczo. Undofen Amorolfina działa na różnego rodzaju grzyby wywołujące grzybicę paznokci, jak: dermatofity, drożdżaki i pleśnie.

Wskazania

Lek Undofen Amorolfina stosuje się na grzybicę paznokci wywołaną przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie oraz ograniczone do dwóch paznokci oraz do górnych i bocznych części tych paznokci. Wskazaniem do zastosowania lakieru leczniczego jest też grzybicze zakażenie płytki paznokciowej ze zmianą koloru płytki paznokcia (przebarwienia koloru białego, żółtego lub brązowego) lub zgrubieniem płytki.

Przeciwwskazania

Nie stosować lakieru leczniczego Undofen Amorolfina u osób uczulonych na amorolfinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 1 000 osób): zaburzenia płytki paznokciowej, łamliwość paznokci, zmiana zabarwienia płytki paznokciowej, nadmierna kruchość paznokci z ich rozwarstwianiem się.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): pieczenie skóry.

Częstość nieznana: rumień, świąd, kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywka, pęcherzyk na skórze.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W trakcie stosowania leku nie należy nakładać na płytkę paznokcia kosmetyków w postaci lakierów do paznokci oraz stosować sztucznych paznokci.

Przed zastosowaniem leku Undofen Amorolfina należy skonsultować się z lekarzem w przypadku osób z: cukrzycą, leczonych z powodu osłabionego układu immunologicznego, ze słabym krążeniem krwi w stopach i rękach oraz ciężko uszkodzonymi czy zakażonymi paznokciami.

Należy używać nieprzepuszczalne rękawice ochronne jeśli pacjent ma kontakt z rozpuszczalnikami, takie postępowanie ochroni nałożony lakier leczniczy przez jego rozpuszczeniem.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 30° C. Chronić przed wysoką temperaturą. Przechowywać butelkę w pozycji pionowej szczelnie zamkniętą.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować leku Undofen Amorolfina w czasie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku Undofen Amorolfina u dzieci.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Kandydoza, czyli drożdżyca, to stan chorobowy wywołany przez drożdżaki (grzyby) z rodzaju Candidia i stanowi obecnie coraz częstszy problem. Kandydoza może rozwijać się w obrębie skóry, paznokci i błon śluzowych. Objawy drożdżycy zależą od miejsca, w którym doszło do kolonizacji grzyba. W zapobieganiu i leczeniu kandydozy dużą rolę odgrywa właściwa dieta i rozsądne stosowanie leków.

  • Grzyby to olbrzymia i bardzo zróżnicowana grupa tworząca jedno z pięciu królestw organizmów. Opisano kilkaset tysięcy gatunków grzybów, jednak choroby u ludzi wywołuje zaledwie dwieście do trzystu spośród nich, a w codziennej praktyce spotyka się kilkanaście. Jak rozpoznać grzybicę skóry i jak z nią walczyć?

  • Pomimo dość dużej świadomości oraz wiedzy na temat grzybicy paznokci, w dalszym ciągu jest ona sporym problemem społecznym oraz epidemiologicznym. Schorzenie w równym stopniu dotyka kobiety, jak i mężczyzn, przy czym częstość zachorowań wzrasta wraz z wiekiem. Nieleczona grzybica paznokci może rozprzestrzeniać się na zdrowe tkanki, być źródłem zakażeń dla innych osób oraz stać się wstydliwym problemem, znacznie obniżającym jakość życia. Jak zatem uchronić się przed chorobą? Jak postępować w razie pojawienia się pierwszych objawów? 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij