Wysyłka 0zł

DOZ PRODUCT Oviso Comfort, płyn do miękkich soczewek kontaktowych, 360 ml

wyrób medyczny, soczewki kontaktowe, płyn

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

29,99 zł
8,33 zł / 100 ml

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Płyn do miękkich soczewek kontaktowych,
włącznie z wykonanymi z hydrożelu silikonowego.

Preparat o unikalnej formule poloksameru i hialuronianu sodu, który pozwala łatwo utrzymać soczewki w czystości. Regularne stosowanie sprzyja usuwaniu osadów białkowych odkładających się na powierzchni soczewki.

Czyści i dezynfekuje.

Usuwa białka.

Nawilża i poleruje soczewkę.

Maksymalne nawilżenie.

Wydłużony komfort.

SKŁAD

chlorek sodu, kwas borowy, tetraboran sodu, cytrynian sodu, poloksamer 407, kwas hialuronowy, wersenian disodu 0,02%, biguanid poliheksametylenowy 0,0001%, woda oczyszczona.

ODKRYJ INNE PRODUKTY OVISO

Opis

DOZ PRODUCT Oviso Comfort, płyn do miękkich soczewek kontaktowych, 360 ml

To wyrób medyczny, przeznaczony do miękkich soczewek kontaktowych, włącznie z wykonanymi z hydrożelu silikonowego. Płyn czyści i dezynfekuje soczewki, usuwa białka, nawilża i poleruje soczewkę oraz wydłuża komfort. Opakowanie zawiera pojemnik na soczewki.

Skład

Chlorek sodu, kwas borowy, tetraboran sodu, cytrynian sodu, poloksamer 407, kwas hialuronowy, wersenian disodu 0,02%, biguanid poliheksametylenowy 0,0001%, woda oczyszczona.

Działanie

Płyn do soczewek DOZ PRODUCT Oviso Comfort: czyści i dezynfekuje soczewki, usuwa białka, nawilża i poleruje soczewkę oraz wydłuża komfort. Preparat o unikalnej formule poloksameru i hialuronianu sodu, który pozwala łatwo utrzymać soczewki w czystości. Regularne stosowanie produktu sprzyja usuwaniu osadów białkowych, odkładających się na powierzchni soczewki.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed przystąpieniem do zdejmowania soczewek proszę dokładnie umyć ręce. Zdjąć jedną z soczewek i płukać ją przez kilka sekund. Dodać dwie lub trzy krople roztworu na soczewkę i pocierać ją delikatnie przez 20 sekund. Dodać wystarczającą ilość roztworu do pojemnika na soczewkę tak, aby po umieszczeniu w pojemniku soczewka była całkowicie zanurzona w płynie, następnie wprowadzić do pojemnika właśnie oczyszczoną soczewkę. Zdjąć drugie szkło kontaktowe i powtórzyć czynności wykonywane z pierwszą soczewką. Aby soczewki zostały należycie zdezynfekowane, pozostawić je w zamkniętych pojemnikach przez całą noc lub przynajmniej przez sześć godzin. Przed ponownym założeniem soczewek należy płukać je przez kilka sekund produktem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Jedna dawka preparatu nie nadaje się do wielokrotnego stosowania. Raz wykorzystaną dawkę należy wylać z pojemnika na soczewki.
 • Nieużywaną butelkę należy szczelnie zamknąć, zwracając uwagę, by niczego nie dotykać końcówką kroplomierza.
 • Przed pierwszym użyciem należy upewnić się, czy plomba jest nienaruszona.
 • Po otwarciu opakowania preparat należy wykorzystać przed upływem 90 dni.
 • Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Preparatu nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.
 • W przypadku trwałego podrażnienia należy wyjąc soczewki, przerwać stosowanie preparatu i zasięgnąć porady okulisty kontaktologa.
 • Soczewki można przechowywać w zamkniętym pojemniku nie dłużej niż 30 dni.

Uwagi

Preparat usuwa z soczewek również osady białkowe, dzięki czemu cotygodniowe czyszczenie enzymatyczne jest zbędne. Czyszczenie przy pomocy tabletek enzymatycznych może jednak okazać się konieczne w przypadku silnego zabrudzenia soczewek.

Cechy produktu

 • Część ciała
Polecane artykuły
 • Wyróżnia się wiele wad wzroku, a jedną z najczęstszych, oprócz krótko- i dalekowzroczności, jest astygmatyzm. Szacuje się, że dotyczy niemal 40 procent populacji osób dorosłych. W zdecydowanej większości wada ta jest jednak na tyle niewielka, że nie prowadzi do zauważalnych zaburzeń widzenia. Wobec tego w większości przypadków może pozostać niezdiagnozowana. Co jednak robić, jeśli objawy astygmatyzmu są dokuczliwe?

 • W ramach projektu zespół prowadzony przez dr Bryant z University of Bath dokonał przeglądu kilkudziesięciu badań dotyczących wpływu alternatywnych produktów mięsnych i mlecznych pochodzenia roślinnego na czynniki zdrowotne i środowiskowe. Wyniki analiz jasno pokazują, że alternatywne dla mięsa produkty roślinne są zdrowsze i bardziej przyjazne dla środowiska niż te, które pochodzą od zwierząt. Z czego wynikają te zależności?

 • Tomografia optyczna oka to regularne badanie polegające na obserwacji rozwijania się potencjalnych chorób. Uczeni wynaleźli innowację, dzięki której ta metoda diagnostyczna zostanie usprawniona, gdyż będzie można rejestrować zmiany widoczne na poziomie komórkowym.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij