DOZ PRODUCT Oviso Comfort, płyn do miękkich soczewek kontaktowych, 360 ml

płyn

29.99 zł

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Dostawa

 • ODBIÓR W APTECE

  BEZPŁATNIE

 • Kurier DHL

  9.99 zł

 • Paczkomat InPost

  9.99 zł

 • Odbiór w punkcie DHL

  9.99 zł

 • Wysyłka zagraniczna

  29.99 zł

O produkcie

Opis

DOZ PRODUCT Oviso Comfort, płyn do miękkich soczewek kontaktowych, 360 ml

To wyrób medyczny, przeznaczony do miękkich soczewek kontaktowych, włącznie z wykonanymi z hydrożelu silikonowego. Płyn czyści i dezynfekuje soczewki, usuwa białka, nawilża i poleruje soczewkę oraz wydłuża komfort. Opakowanie zawiera pojemnik na soczewki.

Skład

Chlorek sodu, kwas borowy, tetraboran sodu, cytrynian sodu, poloksamer 407, kwas hialuronowy, wersenian disodu 0,02%, biguanid poliheksametylenowy 0,0001%, woda oczyszczona.

Działanie

Płyn do soczewek DOZ PRODUCT Oviso Comfort: czyści i dezynfekuje soczewki, usuwa białka, nawilża i poleruje soczewkę oraz wydłuża komfort. Preparat o unikalnej formule poloksameru i hialuronianu sodu, który pozwala łatwo utrzymać soczewki w czystości. Regularne stosowanie produktu sprzyja usuwaniu osadów białkowych, odkładających się na powierzchni soczewki.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed przystąpieniem do zdejmowania soczewek proszę dokładnie umyć ręce. Zdjąć jedną z soczewek i płukać ją przez kilka sekund. Dodać dwie lub trzy krople roztworu na soczewkę i pocierać ją delikatnie przez 20 sekund. Dodać wystarczającą ilość roztworu do pojemnika na soczewkę tak, aby po umieszczeniu w pojemniku soczewka była całkowicie zanurzona w płynie, następnie wprowadzić do pojemnika właśnie oczyszczoną soczewkę. Zdjąć drugie szkło kontaktowe i powtórzyć czynności wykonywane z pierwszą soczewką. Aby soczewki zostały należycie zdezynfekowane, pozostawić je w zamkniętych pojemnikach przez całą noc lub przynajmniej przez sześć godzin. Przed ponownym założeniem soczewek należy płukać je przez kilka sekund produktem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Jedna dawka preparatu nie nadaje się do wielokrotnego stosowania. Raz wykorzystaną dawkę należy wylać z pojemnika na soczewki.
 • Nieużywaną butelkę należy szczelnie zamknąć, zwracając uwagę, by niczego nie dotykać końcówką kroplomierza.
 • Przed pierwszym użyciem należy upewnić się, czy plomba jest nienaruszona.
 • Po otwarciu opakowania preparat należy wykorzystać przed upływem 90 dni.
 • Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Preparatu nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.
 • W przypadku trwałego podrażnienia należy wyjąc soczewki, przerwać stosowanie preparatu i zasięgnąć porady okulisty kontaktologa.
 • Soczewki można przechowywać w zamkniętym pojemniku nie dłużej niż 30 dni.

Uwagi

Preparat usuwa z soczewek również osady białkowe, dzięki czemu cotygodniowe czyszczenie enzymatyczne jest zbędne. Czyszczenie przy pomocy tabletek enzymatycznych może jednak okazać się konieczne w przypadku silnego zabrudzenia soczewek.

Producent

Disop
Valdelaparra, 31-A
28108 Alco
Polecane artykuły
 • Zez jest chorobą, w której gałki oczne są nieprawidłowo ustawione. Zwykle towarzyszą mu zaburzenia widzenia. Jakie są przyczyny zeza? Czy da się go zniwelować? O tym, jak powstaje zez i jak wygląda jego leczenie przeczytasz w poniższym artykule. 

 • Pojawienie się czerwonych naczynek na białej twardówce oka zdarza się bardzo często. Zwykle nie świadczy o poważnym problemie ze zdrowiem, choć może alarmować o chorobie. Wyróżnia się wylew podspojówkowy, który powstaje na skutek przerwania naczyń krwionośnych w oku oraz wylew do wnętrza gałki ocznej, znacznie poważniejszy stan spowodowany różnymi chorobami, takimi jak: retinopatia cukrzycowa czy odwarstwienie siatkówki. Skąd się biorą wylewy w oku i kiedy należy zgłosić się z tym do lekarza?

 • Gdy wzrok się pogarsza, jedyne, co możemy zrobić, to spowolnić proces jego degradacji. Kiedy dochodzi do poważnych uszkodzeń, jedynym ratunkiem pozostaje operacja, często trudna i o nie do końca przewidywalnych skutkach. Jak się okazuje, poprawa jakości widzenia może być znacznie łatwiejsza niż sądziliśmy do tej pory. Z badań specjalistów z dziedziny okulistyki z Imperial College London wynika, że codzienne wpatrywanie się w czerwone światło przez okres trzech minut może znacząco poprawić wzrok osób w starszym wieku. 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij