Valused Noc Plus, tabletki powlekane, 30 szt.

chmiel, kozłek, męczennica, tabletka, bezsenność, sen

22,69 zł
Cena za szt.: 0,76 zł
Odkryj zestawy tego produktu
Zestaw Valused Dzień i Noc, kapsułki
38,49 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty VALUSED

Producent

HASCO-LEK
Żmigrodzka 242e
Wrocław

Opis

Valused Noc Plus to roślinny  produkt leczniczy przeznaczony do stosowania w okresowych trudnościach w zasypianiu na tle nerwowym.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: wyciąg suchy wodno-alkoholowy z korzenia kozłka lekarskiego, wyciąg suchy z szyszek chmielu i wyciąg suchy z ziela męczennicy.  
1 tabletka powlekana zawiera: 

  • 154 mg wyciągu suchego wodno-alkoholowego z korzenia kozłka lekarskiego,  (Valeriana officinalis L. sl., radix) (DER: 3-5:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% (V/V);
  • 34,75 mg wyciągu suchego z szyszek chmielu (Humulus lupulus L., flos) (DER: 4-6:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: metanol 30% (V/V);
  • 20 mg wyciągu suchego z ziela męczennicy (Passiflora incarnata L., herba)  (DER: 4-6,5:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% (V/V).

Substancje pomocnicze:

  • rdzeń tabletki: wapnia wodorofosforan dwuwodny; celuloza mikrokrystaliczna krzemowana (Prosolv HD90): celuloza mikrokrystaliczna (E460), krzemionka koloidalna bezwodna (E551); kroskarmeloza sodowa; krospowidon typ A; magnezu stearynian, maltodekstryna; krzemionka koloidalna bezwodna
  • otoczka tabletki Opadry II 85F36615, Brown: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, talk, tlenek żelaza czerwony (E172), tlenek żelaza żółty (E172), tlenek żelaza czarny (E172), tytanu dwutlenek (E171).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.  

Podanie doustne. 
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:

  • W okresowych trudnościach w zasypianiu na tle nerwowym: 2 tabletki na pół do jednej godziny przed snem.
  • W stanach napięcia nerwowego wywołanego stresem: 2 tabletki 3 razy na dobę. 

Jeśli objawy nie ustąpią po 2 tygodniach stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania

Valused Noc Plus przeznaczony jest do stosowania w okresowych trudnościach w zasypianiu na tle nerwowym oraz jako środek łagodzący objawy napięcia nerwowego wywołanego stresem.  

Przeciwwskazania

Leku Valused Noc Plus nie stosować jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 

Valused Noc Plus stosowany w zalecanych dawkach jest na ogół dobrze tolerowany. U osób nadwrażliwych na korzeń kozłka lekarskiego obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha). W pojedynczych wypadkach wystąpiły nudności oraz przyspieszenie akcji serca (tachykardia) po podaniu ziela męczennicy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu.  
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. 

Nie należy stosować leku Valused Noc Plus z innymi lekami o działaniu uspokajającym ze względu na możliwość nasilenia działania produktu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. 

Nie zaleca się stosowania leku Valused Noc Plus w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Postęp nauki sprawia, że prawdopodobnie niebawem będziemy w stanie przewidzieć wystąpienie depresji poporodowej na długo przed pojawieniem się dziecka na świecie – jeszcze w trakcie ciąży. Jak to możliwe?

  • Eksperymentalna metoda leczenia opracowana na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco pomogła złagodzić objawy depresyjne u 36-letniej kobiety. Naukowcy po raz pierwszy zmodulowali obwód mózgowy, który był związany z indywidualnymi symptomami i odkryli, że stymulacja pewnego obszaru mózgu obniża odczuwanie lęku i wpływa na poprawę samopoczucia.   

  • W poprawie jakości snu może pomóc melatonina. Nieprawidłowe wydzielanie tego hormonu wywołuje męczące wybudzanie się podczas snu, zaburzenia w prawidłowym rytmie dobowym czy problemy z zasypianiem i odprężeniem. Najbardziej narażonymi osobami na wahania poziomu melatoniny są seniorzy, kobiety w trakcie menopauzy lub osoby pracujące w różnych porach dnia i nocy. Dlaczego warto wykonać dobowe badanie śliny, jak je przeprowadzić i czemu nie powinno się łączyć suplementacji hormonu snu z alkoholem? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij