Magne B6 Forte, 100 mg+10 mg, tabletki powlekane, 60 szt.

magnez, witamina b6 (pirydoksyna), tabletka, skurcze, zmęczenie, kołatanie serca, złe samopoczucie

24,39 zł
Cena za szt.: 0,41 zł
Sprawdź warianty
60 szt.
24,39 zł
0,41 zł / szt.
100 szt.
32,79 zł
0,33 zł / szt.

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
28,05 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 1183 aptekach .

Zarezerwuj w aptece

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Magnez na poziomie rozszerzonym
= nauka i praca
bez stresu

Dowiedz się więcej

Jakie mogą być
skutki niedoboru
magnezu w organizmie
człowieka?

Dowiedz się więcej

Magne B6 Forte, tabletki powlekane, 100 mg jonów magnezu w postaci cytrynianu magnezu i 10 mg witaminy B6. Wskazania: niedobór magnezu. Występowanie tych objawów może wskazywać na niedobór magnezu: nerwowość, drażliwość, wahania nastroju, łagodny lęk, niepokój, przejściowe uczucie zmęczenia, ospałość, zaburzenia snu w niewielkim nasileniu; objawy lęku, takie jak kurcze przewodu pokarmowego lub kołatanie serca (bez zaburzeń serca); kurcze mięśni, mrowienie, drganie powiek. Uzupełnienie magnezu może złagodzić te objawy. W przypadku braku poprawy po miesiącu stosowania leku, kontynuowanie leczenia nie jest zalecane. Podmiot odpowiedzialny: Opella Healthcare Poland Sp. z o.o. grupa Sanofi
{ChPL 04/2022}
Magne B6, tabletki powlekane, 48 mg jonów magnezu w postaci magnezu mleczanu i 5 mg witaminy B6. Wskazania: niedobór magnezu. Występowanie tych objawów może wskazywać na niedobór magnezu: nerwowość, drażliwość, wahania nastroju, łagodny lęk, niepokój, przejściowe uczucie zmęczenia, ospałość, zaburzenia snu w niewielkim nasileniu; objawy lęku, takie jak kurcze przewodu pokarmowego lub kołatanie serca (bez zaburzeń serca); kurcze mięśni, mrowienie, drganie powiek. Uzupełnienie magnezu może złagodzić te objawy. W przypadku braku poprawy po miesiącu stosowania leku, kontynuowanie leczenia nie jest zalecane. Podmiot odpowiedzialny: Opella Healthcare Poland Sp. z o.o. grupa Sanofi
{ChPL 04/2022}
Magne-B6 Zmęczenie i Stres, suplement diety, tabletki powlekane. Zawartość składników aktywnych w zalecanej porcji dziennej (1 tabletka): 60 mg magnezu 16% RWS; 1,4 mg witaminy B6 - 100% RWS; 80 mg wyciągu z korzenia ashwagandhy, standaryzowanego na 5% witanolidów (Whitania somnifera). [RWS — referencyjna wartość spożycia]. Zalecane spożycie: Dorośli - 1 tabletka dziennie. Najlepiej przyjmować w godzinach porannych. Czas stosowania suplementu: 4 tygodnie. W razie potrzeby można powtórzyć. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety jest niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników preparatu. Stosowanie u osób będących pod kontrolą lekarza wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Produkt nie powinien być spożywany w przypadku stosowania leków o działaniu
uspokajającym, nasennym, przeciwpadaczkowym. Nie stosować u dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie laktacji. Podmiot wprowadzający do obrotu: Opella Healthcare Poland Sp. z o.o.

 

Przypisy:
1. Based on internal analysis by Sanofi. using data from the following source: IQVIA Poland Pharmascope & ePharmacy Tracker for the period 12/2022, Values, MAT 12/2022 reflecting estimates of real world activity. Magne B6 Total marka Units 2022© Copyright IQVIA. All rights reserved.
2. Nerwowość i skurcze spowodowane niedoborem magnezu. ChPL Magne B6 Forte 04.2022
3. Dotyczy zawartości jonów magnezu w jednej tabletce preparatów magnezowych zarejestrowanych na rynku polskim, jedynie zawierających cytrynian magnezu i dodatek witaminy B6, przeznaczonych do uzupełniania niedoborów magnezu. Na podstawie wyszukiwania na stronie https://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/ oraz daty dopuszczenia do obrotu. Data wyszukiwania 02.2023.
4. ChPL Magne B6 Forte 04.2022.
5. Dotyczy cytrynianu magnezu. Ranade VV, Somberg JC. Bioavailability and pharmacokinetics of magnesium after administration of magnesium salts to humans. Am J Ther. 2001; 8(5): 345 57.
6. Magne B6 Forte zawiera podwójną dawkę magnezu w 1 tabletce w porównaniu do Magne B6, ChPL Magne B6 04.2022, ChPL Magne B6 Forte 04.2022. Magne B6 Forte jest wskazany do stosowania w niedoborach magnezu. Występowanie nerwowości może wskazywać na niedobór magnezu.
7. Jędrzejek M, Mastalerz-Migas A, Bieńkowski P, et al. Stosowanie preparatów magnezu w praktyce lekarza rodzinnego. Lekarz POZ. 2021; 7(2).
8. Inna Slutsky, Nashat Abumaria, Long-Jun Wu, Chao Huang, Ling Zhang, Bo Li, Xiang Zhao, Arvind Govindarajan, Ming-Gao Zhao, Min Zhuo, Susumu Tonegawa, Guosong Liu. Enhancement of Learning and Memory by Elevating Brain Magnesium. Neuron 2009.
9. Pickering G, Mazur A, Trousselard M, et al. Magnesium status and stress: The vicious circle concept revisited. Nutrients. 2020;12(12):1-21. doi:10.3390/nu12123672.
10. Jędrzejek M., Mastalerz-Migas A., Bieńkowski P., Cichy W., Matusiewicz H., Szymański F., Woroń J. (2021). Stosowanie preparatów magnezu w praktyce lekarza rodzinnego, "Lekarz POZ" nr 2/2021 s. 141-150.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Pokaż wszystkie produkty MAGNE-B6

Producent

Opella Healthcare Poland Sp. z o.o.
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa

Opis

Magne B6 Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, który uzupełnia niedobory magnezu i (lub) witaminy B6 w organizmie. Przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia i osób dorosłych. Zawiera dobrze przyswajalną sól magnezu - cytrynian.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: cytrynian magnezu (Magnesii citras) i pirydoksyny chlorowodorek (Pyridoxini hydrochloridum).

1 tabletka powlekana zawiera 100 mg jonów magnezu w postaci magnezu cytrynianu (Magnesii citras) oraz 10 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum).

Substancje pomocnicze: laktoza bezwodna, makrogol 6000, magnezu stearynian, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), talk.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dzieci  i młodzież w wieku 6 lat lub powyżej (o masie ciała około 20 kg): od 10 do 30 mg/kg mc. na dobę (tzn. od 0,4 do 1,2 mmol/kg mc.na dobę) tzn. od 2 do 4 tabletek na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych, podczas posiłków.

Dorośli: od 3 do 4 tabletek na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych podczas posiłku.

Tabletki należy połykać, popijając dużą ilością wody.

Działanie

Magne B6 Forte zawiera jony magnezowe oraz chlorowodorek pirydoksyny (witaminę B6). Lek uzupełnia niedobory magnezu i (lub) witaminy B6 w organizmie.

Wskazania

Produkt jest wskazany do stosowania w niedoborach magnezu, które mogą objawiać się nerwowością, drażliwością, wahaniami nastroju, łagodny lękiem, niepokojem, przejściowym uczuciem zmęczenia, ospałością, zaburzeniami snu w niewielkim nasileniu; objawami lęku, takimi jak kurcze przewodu pokarmowego lub kołatanie serca (bez zaburzeń serca); kurczami mięśni, mrowieniem, drganiem powiek.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu oraz u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek i stosujących lewodopę.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Z częstością nieznaną obserwowano: reakcje nadwrażliwości, biegunkę, ból brzucha, reakcje skórne, pokrzywkę, świąd, wyprysk i rumień.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z umiarkowaną niewydolnością nerek ze względu na ryzyko wystąpienia wysokiego stężenia magnezu we krwi.

Na skutek przyjmowania wysokich dawek pirydoksyny przez długi czas może wystąpić czuciowa neuropatia aksonalna (uczucie mrowienia).

Lek zawiera laktozę. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25ºC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Leku nie należy stosować u pacjentów leczonych lewodopą w monoterapii.

Należy unikać jednoczesnego stosowania produktów zawierających fosforany lub sole wapniowe, ponieważ związki te hamują wchłanianie magnezu z jelita cienkiego. W przypadku jednoczesnego doustnego stosowania antybiotyku z grupy tetracyklin i leku Magne B6 Forte, należy zachować 3 godzinny odstęp między ich przyjmowaniem. Antybiotyki z grupy chinolonów (takie jak cyprofloksacyna, lewofloksacyna) muszą być przyjmowane co najmniej 2 godziny przed podaniem leku Magne B6 Forte lub 6 godzin po jego podaniu.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek należy przyjmować podczas posiłków, popijając wodą.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek wskazany dla dzieci od 6 roku życia i masie ciała około 20 kg.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Lęku doświadcza każdy z nas w różnych sytuacjach. W szczególności obecny jest w życiu dzieci, które w okresie dzieciństwa odczuwają go o różnym nasileniu. Czasami jednak nadmierny i nieuzasadniony lęk może świadczyć o zaburzeniach lękowych, które nieleczone mogą negatywnie wpływać na rozwój dziecka. Jakie są objawy zaburzeń lękowych u dzieci? Jak je leczyć?

  • Zgodnie z założeniami nowego programu zdrowotnego od 1 lipca 2021 osoby w wieku 40 lat i powyżej mogą skorzystać z pakietu badań diagnostycznych. Dowiedz się, jakie badania można wykonać? Z jakimi schorzeniami najczęściej zmagają się Polacy w średnim wieku?

  • Niedobór magnezu może być spowodowany wieloma czynnikami, m.in.: niedostateczną ilością tego pierwiastka w diecie, zaburzeniami wchłaniania, przyjmowaniem niektórych leków, nadmiernym spożyciem alkoholu, a także narażeniem na przewlekły stres. Objawy hipomagnezemii to przede wszystkim zmęczenie i osłabienie, skurcze oraz drżenie mięśni, nudności, rozdrażnienie, bezsenność, bóle głowy. Jak uzupełnić niedobory magnezu? 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij