UniGel Apotex Pierwsza pomoc, zestaw, żel, 5 g + opatrunek
21.99 zł

UniGel Apotex Pierwsza pomoc, zestaw, żel, 5 g + opatrunek

UniGel Apotex Pierwsza pomoc, zestaw, żel, 5 g + opatrunek
21.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Zestaw do opatrywania ran w warunkach domowych UniGel Apotex PIERWSZA POMOC to zestaw umożliwiający szybkie i sprawne opatrzenie rany w warunkach domowych. Opakowanie zawiera: UniGel Apotex 5 g, 3 szt. opatrunków foliowych Dermafoil.

Działanie

UniGel Apotex to unikalny, hydrofilowy żel posiadający zdolność wiązania wolnych rodników tlenowych. Zapewnia optymalne wartości pH oraz wilgotność w ranie, wspomagając w ten sposób proces gojenia. Ponadto działa jako bariera zabezpieczająca ranę przed zakażeniem.

Opatrunek foliowy Dermafoil przepuszcza powietrze, ale nie jest chłonny. Służy do przykrycia rany, na którą wcześniej nałożono UniGel Apotex. Aby go zastosować, należy oderwać papier zabezpieczający, przyklejony do tylnej ścianki folii, umieścić opatrunek na ranie, a następnie zdjąć papier z drugiej, zewnętrznej strony folii. Opatrunek foliowy można przeciąć nożyczkami - dalszy sposób postępowania jest taki sam, jak opisano powyżej.

Wskazania

Jest odpowiedni do użytku domowego w celu opatrywania ran nie tylko przewlekłych, ale zwłaszcza ostrych, na przykład:

 • otarcia 
 • pęcherze
 • drobne rany cięte   
 • zajady
 • rany szarpane   
 • pęknięcia skóry
 • oparzenia I - II stopnia
 • zmiany wywołane opryszczką itp.

Sposób użycia wyrobu medycznego

 1. Ranę przemyć pod bieżącą wodą i osuszyć.
 2. Nakładać UniGel Apotex na całą powierzchnię rany oraz nieco poza jej obręb.
 3. UWAGA: nanieść warstwę UniGel Apotex o grubości maksymalnie 1 mm bezpośrednio na ranę.
 4. Ranę przykryć opatrunkiem foliowym. Jeśli rana jest mniejsza, folię można przyciąć. Jeśli rana znajduje się w miejscu nie narażonym na przypadkowe usunięcie żelu UniGel Apotex (np. na twarzy), przykrywanie jej opatrunkiem foliowym nie jest konieczne.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 914 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h