Wortie, preparat do usuwania brodawek i kurzajek, 50 ml

aerozol, brodawki / kurzajki

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

39,49 zł
78,98 zł / 100 ml

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Dystrybutor

Vitamed
Ostrowskiego 24
97-213 Smardzewice

Opis

Wortie Preparat do usuwania brodawek i kurzajek.

 • wyrób medyczny przeznaczony dla osób dorosłych.
 • Działa szybko i jest łatwy w użyciu
 • Nie uszkadza skóry wokół brodawki
 • Odpowiedni dla dzieci od 4 roku życia
 • Precyzyjna końcówka zamraża brodawkę w kilka sekund

 

Skład

Eter dimetylowy.

Działanie

Wortie to łatwy w użyciu preparat „zamrażający” brodawki i kurzajki, działający podobnie do krioterapii stosowanej przez lekarzy.

Brodawki zwykłe (kurzajki) i brodawki stóp są małymi grudkami skórnymi wywołanymi przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV).

Brodawki zwykłe (kurzajki) często występują na palcach rąk lub na grzbiecie dłoni, na kolanach i łokciach. Brodawki zwykłe można rozpoznać po szorstkiej, „kalafiorowatej" powierzchni. Wirus powodujący brodawki, jest bardzo zakaźny i może przenosić się z jednej osoby na drugą lub z jednej części ciała na inną poprzez bezpośredni kontakt z zakażonym miejscem.

Brodawki stóp są bardzo podobne do brodawek zwykłych, występują tylko na podeszwie stopy lub pod palcami u nóg. Zazwyczaj są bolesne, często mają wygląd małego, białego pierścienia skóry z czarnymi kropkami w środku. Brodawki stóp również są zakaźne i mogą przenosić się na inne osoby przez kontakt z mokrą powierzchnią, np. podłogą.

Preparat Wortie precyzyjnie zamraża kurzajkę lub brodawkę stóp do korzenia dzięki unikalnemu i precyzyjnemu aplikatorowi. Zaokrąglony kształt kriokońcówki Wortie umożliwia dokładne stosowanie preparatu wyłącznie na kurzajkę lub brodawkę stóp, bez oddziaływania na otaczającą zdrową skórę, co sprawia, że aplikacja jest mniej bolesna.

Precyzyjna końcówka

• Celowana aplikacja na kurzajkę lub brodawkę stóp

• Efektywna metoda zamrażania

• Bezpieczeństwo stosowania

W preparacie Wortie zastosowano opatentowaną technologię zapewniającą szybkie i skuteczne leczenie kurzajek i brodawek stóp.

Preparat Wortie nie wymaga żadnego montażu, w związku z czym zapewnia szybkie i łatwe leczenie kurzajek i brodawek stóp. Aplikator Wortie jest gotowy do użycia bezpośrednio po wyjęciu z opakowania, bez konieczności kłopotliwego montażu gąbek i małych części. Po przygotowaniu, które trwa zaledwie 3 sekundy, preparat można zastosować na kurzajkę lub brodawkę stóp.

Zaletą unikalnej, opatentowanej postaci preparatu Wortie jest szybsze leczenie kurzajki lub brodawki stóp przy jednoczesnym braku bezpośredniego kontaktu zdrowej skóry z płynnym gazem zawartym w opakowaniu aerozolu. Preparat Wortie wymraża za pomocą metalowej końcówki, a siłę zamrażania można regulować poprzez stopień nacisku na brodawki w trakcie stosowania preparatu. Silniejszy nacisk oznacza kontakt większej powierzchni metalowej końcówki ze zmienioną skórą i zamrożenie większego jej obszaru. Przy lekkim nacisku kontakt jest minimalny, co pozwala na leczenie mniejszych kurzajek i brodawek stóp. W celu zapobiegnięcia przypadkowej aktywacji mechanizmu, stożek Wortie samoczynnie powraca do pozycji 0.

Wskazania

Kurzajki , brodawki stóp i dłoni.

Preparat Wortie jest odpowiedni dla dzieci od 4 roku życia.

Sposób użycia wyrobu medycznego

1. Zdjąć kapturek ochronny i umieścić preparat na równej powierzchni.

2. Chwycić kciukiem i palcem wskazującym pierścień, przekręcić stożek w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Drugą ręką wciskać stożek przez 3 sekundy, nie dotykając metalowej końcówki. Będzie słyszalny dźwięk aktywacji (syk).

3. Przed zastosowaniem należy upewnić się, że stożek powrócił do pozycji 0. Odczekać 2 sekundy, aby metalowa końcówka schłodziła się.

4. Dokładnie pokryć powierzchnię brodawki schłodzoną metalową końcówką i dotykać: kurzajkę przez 20 sekund, a brodawkę stóp przez 40 sekund.

Po przyłożeniu schłodzonej końcówki preparatu Wortie do kurzajki lub brodawki stóp może pojawić się odczucie niewielkiego bólu, będącego skutkiem procesu zamrażania. Jest to prawidłowa reakcja. Ból powinien ustąpić wciągu kilku godzin.

 • Nie należy naciskać zbyt mocno brodawki.
 • W przypadku kurzajki należy aplikować przez maksymalnie 20 sekund, a brodawki stóp - przez maksymalnie 40 sekund.
 • W razie potrzeby po każdym użyciu należy oczyścić aplikator szmatką nasączoną alkoholem.
 • Jeśli kilka brodawek położonych jest blisko siebie, na leży jednorazowo leczyć tylko jedną.

Przy stosowaniu produktów do krioterapii w celu usunięcia kurzajki lub brodawki stóp, kolor leczonego obszaru może przejściowo zmienić się na biały. Po ustąpieniu zamrożenia kolor zmieni się na czerwony. W wyniku procesu zamrażania pod leczoną brodawką może powstać pęcherz.

W ciągu 10 do 14 dni kurzajka lub brodawka stóp stopniowo zaniknie lub odpadnie, odsłaniając zdrową skórę. Jedno zastosowanie preparatu Wortie powinno wystarczyć do skutecznego usunięcia kurzajki lub brodawki stóp. Jeśli jednak konieczne będzie powtórne zastosowanie leczenia, to należy wykonać je po 14 dniach od poprzedniego użycia preparatu. W przypadku konieczności wymrożenia kilku brodawek, metalowa końcówka powinna powrócić do temperatury pokojowej, przed kolejną aplikacją. W niektórych przypadkach, moczenie brodawki w cieplej wodzie przez kilka minut przed aplikacją preparatu Wortie, może wspomóc przenikanie zimna.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować preparatu Wortie:

 • u dzieci poniżej 4 roku życia,
 • w obszarze lub w pobliżu twarzy, dołu pachowego, piersi, pośladków ani okolic narządów płciowych,
 • w leczeniu znamion wrodzonych, pieprzyków, brodawek z których wyrastają włosy ani żadnych innych zmian o charakterze plam,
 • na obszarach skóry wrażliwej, objętej stanem zapalnym, uszkodzonej, zranionej, otartej, zmienionej chorobowo lub swędzącej,
 • w przypadku wątpliwości, czy dana zmiana skórna jest brodawką zwykłą (kurzajką) czy brodawką stóp, należy skonsultować się z lekarzem.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

 • Podobnie jak w przypadku zastosowania innych urządzeń do krioterapii kurzajek lub brodawek stóp, skóra może przejściowo zmienić kolor na biały.
 • Należy przestrzegać podanego czasu stosowania (20 sekund dla kurzajki/ 40 sekund dla brodawki stóp), aby uniknąć miejscowego uszkodzenia tkanek.
 • Pęcherze powstałe po leczeniu większych lub bardziej uporczywych brodawek mogą być bardziej dolegliwe.
 • W miejscu usunięcia brodawki może dojść do odbarwienia skóry lub powstania niewielkiej blizny. W wyniku zastosowania preparatów do krioterapii brodawek może dojść do niewielkich oparzeń spowodowanych niską temperaturą zamrażania.

W przypadku wystąpienia nasilonych dolegliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.

 • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
 • Chronić przed światłem słonecznym.
 • Jeśli preparat jest stosowany u dzieci to ze względów bezpieczeństwa zawsze musi go aplikować osoba dorosła.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Kurzajki, potocznie zwane brodawkami, są powszechnie występującym problemem skórnym, za który odpowiedzialny jest wirus brodawczaka ludzkiego. HPV, namnażając się powoduje powstanie bolesnych, swędzących oraz mało estetycznych zmian skórnych, dość często mylonych z odciskami. Ryzyko zakażenia brodawkami jest bardzo duże, zwłaszcza jeśli nasz układ odpornościowy jest osłabiony, zaś pozbycie się ich jest trudne i długotrwałe. Jak zatem radzić sobie z kurzajkami? Które sposoby walki z nimi są najskuteczniejsze? 

 • Mięczak zakaźny (łac. molluscum contagiosum) to infekcja skóry wywołana przez wirusa MCV z rodziny pokswirusów. Choroba objawia się pojawianiem się licznych wykwitów – wypukłych, niewielkich guzków z charakterystycznym wgłębieniem w części środkowej. Po nakłuciu ze zmiany wydobywa się kaszowata treść. Jak dochodzi do zakażenia wirusem mięczaka zakaźnego?

 • Jeśli zauważysz na swojej dłoni lub stopie brodawkę, a szukając w Internecie informacji, co to może być, znajdziesz ciąg słów „kurzajka – wirus brodawczaka – HPV”, to nie wpadaj od razu w panikę! Wyjaśniamy, czym jest kurzajka i jak się jej pozbyć.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij