Dobenox Forte, 500 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
18.99 zł

Dobenox Forte, 500 mg, tabletki powlekane, 30 szt.

Dobenox Forte, 500 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
18.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek zapobiegający powstawaniu zastojów w naczyniach żylnych, poprawiający przepływ żylny oraz zmniejszający obrzęki.

Skład

Substancją czynną leku jest wapnia dobezylan jednowodny. 1 tabletka zawiera odpowiednio 250 mg albo 500 mg wapnia dobezylanu jednowodnego.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, otoczka Opadry II57U18539 White o składzie: hypromeloza, polidekstroza, tytanu dwutlenek (E 171), talk, maltodekstryna, średniołańcuchowe trójglicerydy.

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, u dorosłych zwykle stosuje się od 1 do 2 tabletek na dobę (co odpowiada dawce dobowej od 500 mg do 1000 mg substancji czynnej - dobezylanu wapnia jednowodnego):

 • niewydolność żylna - zwykle od 1 do 2 tabletek na dobę;
 • żylaki odbytu - zwykle od 1 do 2 tabletek na dobę.

Lek stosuje się doustnie.
Lek należy przyjmować po posiłkach.

Działanie

Substancją czynną leku jest wapnia dobezylan jednowodny, który usprawnia krążenie żylne i działa ochronnie na naczynia krwionośne. Zmniejsza przepuszczalność ich ścian oraz nadmierną lepkość krwi i osocza, co zapobiega powstawaniu zastojów i zakrzepów w naczyniach żylnych.

Wskazania

 • Objawowe leczenie przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych (bóle i nocne kurcze nóg, uczucie ciężkości nóg, parestezje, obrzęk, zmiany skórne na tle zastoju krwi),-żylaki kończyn dolnych.
 • Objawowe leczenie żylaków odbytu.

Przeciwwskazania

 • Nie stosować jeśli pacjent ma uczulenie na wapnia dobezylan jednowodny lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
 • Należy ostrożnie stosować lek, jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, z nawracającym zapaleniem błony śluzowej żołądka lub niewydolność nerek.

Działania niepożądane

Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 pacjentów na 10 000):

 • nudności, biegunka,
 • odczyny skórne,
 • bóle stawów.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 pacjenta na 10 000):

 • agranulocytoza - ostry stan, który może objawiać się
 • wysoką gorączką, zakażeniami w obrębie jamy
 • ustnej, bólem gardła, zmianami zapalnymi w obrębie
 • odbytu i narządów płciowych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Dobenox Forte - Calcii dobesilas monohydricus - zastosowanie i działanie

Skład:

dobesylan wapnia

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Angiologia

Działanie :

poprawia krążenie obwodowe ochronnie na naczynia krwionośne zmniejsza przepuszczalność naczyń zmniejsza lepkość krwi

Wskazania:

Objawowe leczenie przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych (bóle i nocne kurcze nóg, uczucie ciężkości nóg, parestezje, obrzęk, zmiany skórne na tle zastoju krwi), żylaki kończyn dolnych. Objawowe leczenie żylaków odbytu.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy stosować po posiłkach w celu uniknięcia lub ograniczenia objawów niepożądanych dotyczących przewodu pokarmowego. O ile lekarz nie zaleci inaczej, u dorosłych zwykle stosuje się od 1 do 2 tabletek na dobę (co odpowiada dawce dobowej od 500 mg do 1000 mg substancji czynnej -dobezylanu wapnia jednowodnego): niewydolność żylna - zwykle od 1 do 2 tabletek na dobę; żylaki odbytu - zwykle od 1 do 2 tabletek na dobę.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: nudności, biegunka, odczyny skórne, bóle stawów. Bardzo rzadko: agranulocytoza.  Lek nie ma  wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, nawracające zapalenie błony śluzowej żołądka lub niewydolność nerek, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, a także o lekach, które planujesz przyjmować. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w pierwszym trymestrze ciąży. Lek może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. Lek nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią.