Dobenox Forte, 500 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
15.99 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Dobenox Forte, 500 mg, tabletki powlekane, 30 szt.

Dobenox Forte, 500 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
15.99 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Lek zapobiegający powstawaniu zastojów w naczyniach żylnych, poprawiający przepływ żylny oraz zmniejszający obrzęki.

Skład

Substancją czynną leku jest wapnia dobezylan jednowodny. 1 tabletka zawiera odpowiednio 250 mg albo 500 mg wapnia dobezylanu jednowodnego.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, otoczka Opadry II57U18539 White o składzie: hypromeloza, polidekstroza, tytanu dwutlenek (E 171), talk, maltodekstryna, średniołańcuchowe trójglicerydy.

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, u dorosłych zwykle stosuje się od 1 do 2 tabletek na dobę (co odpowiada dawce dobowej od 500 mg do 1000 mg substancji czynnej - dobezylanu wapnia jednowodnego):

 • niewydolność żylna - zwykle od 1 do 2 tabletek na dobę;
 • żylaki odbytu - zwykle od 1 do 2 tabletek na dobę.

Lek stosuje się doustnie.
Lek należy przyjmować po posiłkach.

Działanie

Substancją czynną leku jest wapnia dobezylan jednowodny, który usprawnia krążenie żylne i działa ochronnie na naczynia krwionośne. Zmniejsza przepuszczalność ich ścian oraz nadmierną lepkość krwi i osocza, co zapobiega powstawaniu zastojów i zakrzepów w naczyniach żylnych.

Wskazania

 • Objawowe leczenie przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych (bóle i nocne kurcze nóg, uczucie ciężkości nóg, parestezje, obrzęk, zmiany skórne na tle zastoju krwi),-żylaki kończyn dolnych.
 • Objawowe leczenie żylaków odbytu.

Przeciwwskazania

 • Nie stosować jeśli pacjent ma uczulenie na wapnia dobezylan jednowodny lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
 • Należy ostrożnie stosować lek, jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, z nawracającym zapaleniem błony śluzowej żołądka lub niewydolność nerek.

Działania niepożądane

Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 pacjentów na 10 000):

 • nudności, biegunka,
 • odczyny skórne,
 • bóle stawów.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 pacjenta na 10 000):

 • agranulocytoza - ostry stan, który może objawiać się
 • wysoką gorączką, zakażeniami w obrębie jamy
 • ustnej, bólem gardła, zmianami zapalnymi w obrębie
 • odbytu i narządów płciowych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Dobenox Forte - Calcii dobesilas monohydricus - zastosowanie i działanie

Skład:

dobesylan wapnia

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Angiologia

Działanie :

poprawia krążenie obwodowe ochronnie na naczynia krwionośne zmniejsza przepuszczalność naczyń zmniejsza lepkość krwi

Wskazania:

Objawowe leczenie przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych (bóle i nocne kurcze nóg, uczucie ciężkości nóg, parestezje, obrzęk, zmiany skórne na tle zastoju krwi), żylaki kończyn dolnych. Objawowe leczenie żylaków odbytu.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy stosować po posiłkach w celu uniknięcia lub ograniczenia objawów niepożądanych dotyczących przewodu pokarmowego. O ile lekarz nie zaleci inaczej, u dorosłych zwykle stosuje się od 1 do 2 tabletek na dobę (co odpowiada dawce dobowej od 500 mg do 1000 mg substancji czynnej -dobezylanu wapnia jednowodnego): niewydolność żylna - zwykle od 1 do 2 tabletek na dobę; żylaki odbytu - zwykle od 1 do 2 tabletek na dobę.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: nudności, biegunka, odczyny skórne, bóle stawów. Bardzo rzadko: agranulocytoza.  Lek nie ma  wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, nawracające zapalenie błony śluzowej żołądka lub niewydolność nerek, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, a także o lekach, które planujesz przyjmować. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w pierwszym trymestrze ciąży. Lek może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. Lek nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią.
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY