Encyklopedia leków

Prokit - Itopridi hydrochloridum

Podstawowe informacje

Skład
chlorowodorek itoprydu
Postać
tabletki powlekane
Kategoria
Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności
Gastroenterologia
Działanie
wzmaga perystaltykę
pobudza perystaltykę jelit

Leczenie objawów wynikających z powolnego opróżniania żołądka, takich jak uczucie pełności w żołądku lub ból w górnej części brzucha, utrata apetytu, zgaga, nudności i wymioty w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, które nie są spowodowane chorobą wrzodową lub chorobą organiczną wpływającą na szybkość przejścia treści pokarmowej przez przewód pokarmowy.

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletkę należy połykać, popijając wodą, przed posiłkiem.

 

Lek wskazany do stosowania u dorosłych.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, krawienia z przewodu pokarmowego, niedrożność lub perforację przewodu pokarmowego, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).

Gdy przyjmujesz inne leki. Lek wpływa na ruchy żołądka, co może wpływać na wchłanianie jednocześnie podawanych leków doustnych.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy korzyści z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko. Nie zaleca się stosowania leku Prokit w okresie karmienia piersią.

Niezbyt często: biegunka, ból brzucha, nadmierne wydzielanie śliny, ból głowy, drażliwość, zaburzenia snu, zawroty głowy, ból w klatce piersiowej lub ból pleców, zwiększenie stężenia hormonu prolaktyny, zmiany laboratoryjnych wyników badań krwi.

Rzadko: wysypka, zaczerwienie i świąd skóry.

Ponadto mogą pojawić się takie działania niepożądane jak: zaburzenia czynności wątroby, zmniejszenie liczby płytek krwi, drżenie, nudności, żółtaczka, powiększenie piersi u mężczyzn.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien zaburzać sprawności psychomotorycznej. Bardzo rzadko mogą wystąpić zawroty głowy. Jeśli wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów, ani obsługiwać maszyn.

Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij