Encyklopedia leków

Poetra - Quetiapinum

Podstawowe informacje

Skład
kwetiapina
Postać
tabletki powlekane
Kategoria
Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności
Psychiatria
Działanie
przeciwpsychotyczne

Schizofrenia. Umiarkowane i ciężkie  epizody manii.

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Lek można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia.

 

Uwaga! Podczas stosowania leku Poetra należy ograniczyć spożywanie alkoholu.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, choroby układu sercowo-naczyniowego, skłonność do drgawek, cukrzycę, małą liczbę białych krwinek, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek.

 

Gdy przyjmujesz leki stosowane w leczeniu HIV, leki przeciwgrzybicze, erytomycynę lub klarytomycynę, nefazodon (lek stosowany w leczeniu depresji), leki stosowane w leczeniu padaczki, leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego,leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca, leki stosowane w leczeniu lęku lub depresji, tiorydazynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek można stosować w okresie ciąży, jedynie wówczas, gdy związane z tym korzyści przewyższają potencjalne ryzyko. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Często: zmiany w wynikach badań krwi, omdlenia, przyspieszone bicie serca, niskie ciśnienie krwi w pozycji stojącej (może to powodować zawroty głowy lub uczucie omdlenia), niedrożny nos, suchość w ustach, zaparcia, niestrawność, uczucie osłabienia, obrzęk rąk lub nóg, przyrost masy ciała (szczególnie w pierwszych tygodniach leczenia). Niezbyt często: reakcje alergiczne, napady drgawek, zespół niespokojnych nóg, zaburzenia gospodarki lipidowej (zwiększenie trójglicerydów i cholesterolu we krwi). Rzadko: żółtaczka, długotrwała i bolesna erekcja, zespół objawów obejmujących gorączkę, przyśpieszenie oddechu, pocenie się, sztywność mięśni i ospałość.

 

Lek może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną. Nie należy prowadzić pojazdów, ani obsługiwać urządzeń mechanicznych do czasu ustalenia indywidualnej reakcji na lek.

Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij