Ketoprofen LGO - Ketoprofenum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Bóle pourazowe mięśni i stawów, bóle reumatyczne.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, według zaleceń lekarza.  Niewielką ilość żelu nanieść na skórę w obrębie bolesnego miejsca i masować przez kilka minut. Po zastsosowaniu żelu należy umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym.   Uwaga! Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania leku u dzieci poniżej 15 roku życia nie zostały ustalone. Należy unikać bezpośrednio światła słonecznego, nawet wówczas gdy niebo jest zachmurzone, a także promieni UV w solarium, w trakcie leczenia i 2 tygodnie po zaprzestaniu stosowania produktu.   Nie stosować żelu na uszkodzoną lub zmienioną chorobowo skórę (np. otwarta rana, egzema, trądzik). Nie stosować w okolice oczu bądź na oczy oraz na błony śluzowe. Produktu leczniczego Ketoprofen LGO nie należy stosować pod opatrunki okluzyjne.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: miejscowe reakcje skórne takie jak rumień, świąd, pieczenie,wysypka. Rzadko: nadwrażliwość na światło, pęcherzykowe zapalenie skóry, pokrzywka, ciężkie reakcje skórne takie jak wyprysk pęcherzowylub pryszczykowaty, które mogą rozprzestrzeniać się lub być uogólnione. Bardzo rzadko: nasilenie występującej wcześniej niewydolności nerek. Inne działania (wpływ na przewód pokarmowy, nerki) wynikają z przenikania substancji czynnej przez skórę, są więc uzależnione od ilości użytego żelu, leczonej powierzchni skóry, stopnia wchłaniania przez tkankę, czasu trwania terapii oraz zastosowania lub braku opatrunku.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obłsugi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nadwrażliwości na światło słoneczne, zaburzenia krążenia, zaburzenia czynności nerek lub wątroby.   Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności ketoprofen można stosować do szóstego miesiąca ciąży. Stosowanie produktu leczniczego Ketoprofen LGO od szóstego miesiąca ciąży jest przeciwwskazane. Nie zaleca się stosowania żelu w okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.