×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Ketoprofen LGO - Ketoprofenum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Bóle pourazowe mięśni i stawów, bóle reumatyczne.

Dawkowanie

Zewnętrznie, według zaleceń lekarza.  Niewielką ilość żelu nanieść na skórę w obrębie bolesnego miejsca i masować przez kilka minut. Po zastsosowaniu żelu należy umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym.

 

Uwaga! Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania leku u dzieci poniżej 15 roku życia nie zostały ustalone. Należy unikać bezpośrednio światła słonecznego, nawet wówczas gdy niebo jest zachmurzone, a także promieni UV w solarium, w trakcie leczenia i 2 tygodnie po zaprzestaniu stosowania produktu.

 

Nie stosować żelu na uszkodzoną lub zmienioną chorobowo skórę (np. otwarta rana, egzema, trądzik). Nie stosować w okolice oczu bądź na oczy oraz na błony śluzowe. Produktu leczniczego Ketoprofen LGO nie należy stosować pod opatrunki okluzyjne.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na substancję czynną, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nadwrażliwości na światło słoneczne, zaburzenia krążenia, zaburzenia czynności nerek lub wątroby.

 

Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności ketoprofen można stosować do szóstego miesiąca ciąży. Stosowanie produktu leczniczego Ketoprofen LGO od szóstego miesiąca ciąży jest przeciwwskazane. Nie zaleca się stosowania żelu w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Niezbyt często: miejscowe reakcje skórne takie jak rumień, świąd, pieczenie,wysypka. Rzadko: nadwrażliwość na światło, pęcherzykowe zapalenie skóry, pokrzywka, ciężkie reakcje skórne takie jak wyprysk pęcherzowylub pryszczykowaty, które mogą rozprzestrzeniać się lub być uogólnione. Bardzo rzadko: nasilenie występującej wcześniej niewydolności nerek. Inne działania (wpływ na przewód pokarmowy, nerki) wynikają z przenikania substancji czynnej przez skórę, są więc uzależnione od ilości użytego żelu, leczonej powierzchni skóry, stopnia wchłaniania przez tkankę, czasu trwania terapii oraz zastosowania lub braku opatrunku.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obłsugi maszyn.