Encyklopedia leków

Byetta - Exenatidum

Podstawowe informacje

Skład
eksenatyd
Postać
roztwór do wstrzykiwań
Kategoria
Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności
Diabetologia
Działanie
zmniejsza stężenie glukozy we krwi

W skojarzeniu z metforminą i/lub pochodnymi sulfonylomocznika w leczeniu cukrzycy typu 2 u pacjentów, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli glikemii w przypadku stosowania maksymalnych tolerowanych dawek doustnych leków przeciwcukrzycowych.

Podskórnie w udo, brzuch lub górną część ramienia, według zaleceń lekarza. Preparatu nie należy stosować po posiłku.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ciężkie zaburzenia czynności nerek, ciężkie choroby przewodu pokarmowego, stany zapalne trzustki.

 

Gdy przyjmujesz inne leki. Preparat Byetta może spowodować zmniejszenie stopnia i szybkości wchłaniania podawanych doustnie produktów leczniczych. W przypadku produktów leczniczych, które powinny być przyjmowane razem z pokarmem, należy w miarę możliwości przyjmować je podczas posiłków, przed którymi nie ma wstrzyknięć preparatu Byetta.

 

Gdy jesteś lub przepuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Bardzo często: nadmierne obniżenie poziomu cukru we krwi, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka). Często: zmniejszenie apetytu, bóle i/lub zawroty głowy, niestrawność, ból brzucha, choroba refluksowa przełyku, wzdęcia, nadmierne pocenie się, uczucie osłabienia, zmniejszenie masy ciała. Niezbyt często: stany zapalne trzustki.

 

W przypadku jednoczesnego stosowania preparatu Byetta i pochodnych sulfonylomocznika należy zachować ostrożność w celu uniknięcia hipoglikemii podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij