×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Davercin (żel, płyn) - Erythromycini cyclocarbonas - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład erytromycyna
Postać żel
płyn do stosowania na skórę
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie bakteriostatyczne
Zamów w doz.pl Davercin, 2,5%, płyn na skórę, 30 ml
Davercin, 2,5%, żel, 30 g

Wskazania do stosowania

Miejscowe leczenie trądziku pospolitego.

Dawkowanie

Zewnętrznie, według zaleceń lekarza. Po uprzednim oczyszczeniu i osuczeniu skóry przeciera się chorobowo zmienione miejsca jałowym gazikiem nasączonym płynem lub smaruje cienką warstwą żelu. Po nałożeniu preparat należy umyć ręce.

Należy unikać kontaktu leku z oczami i błonami śluzowymi.

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na antybiotyki makrolidowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą.

Gdy stosujesz miejscowo inne preparaty dermatologiczne. Jednoczesne stosowanie preparatów działających złuszczająco może nasilić działanie drażniące leku.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży lek może być stosowany jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Podrażnienie skóry, skórne odczyny alergiczne. Podczas długotrwałego leczenia mogą wystąpić wtórne zakażenia bakteriami opornymi na działanie leku lub grzybami.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotroyczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.