×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Ultrafastin - Ketoprofenum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Bóle pourazowe mięśni i stawów, zapalenie ścięgien.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli 2-3 razy na dobę 3-5 cm pasek żelu nanieść na skórę w bolesnym miejscu i delikatnie wmasować. Po użyciu leku umyć ręce.

 

Uwaga! Nie stosować na sączące zmiany skórne, wypryski, oparzenia, uszkodzenia skóry. Stosowanie preparatu nie powinno trwać dłużej niż 1 tydzień.

 

Nie należy stosować preparatu u dzieci poniżej 15 roku życia.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na ketoprofen i inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

 

Gdy przyjmujesz inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), leki przeciwzakrzepowe, doustne leki przeciwcukrzycowe.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany z pierwszym i drugim trymestrze ciąży jedynie w przypadkach, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Sporadycznie może wywołać miejscowy odczyn lub miejscową reakcję uczuleniową (świąd, zaczerwienienie, wysypka), wyjątkowo - wyprysk pęcherzykowy z możliwością rozszerzenia lub uogólnienia, napad astmy (u osób uczulonych na niesteroidowe leki przeciwzapalne-NLPZ), nadwrażliwość na światło.

 

Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.