×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Hemorol - Achillea millefolium, Aesculus hippocastanum, Atropa belladonna, Benzocainum, Chamomilla recutita, Potentilla tormentilla - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Dolegliwości towarzyszące żylakom odbytu (dolegliwości bólowe, wywołane przez zastoje krwi w obrębie naczyń odbytu oraz krwawienia wywołane uszkodzeniem ścian naczyń żylnych). Stosowany jest także w przewlekłych stanach zapalnych błony śluzowej odbytu oraz podrażnieniach i pęknięciach śluzówki odbytu.

Dawkowanie

Doodbytniczo. Dorośli - wprowadzić doodbytniczo 1 czopek na noc, w cięższych przypadkach 2 do 3 czopków w ciągu dnia. Dzieci powyżej 6 roku życia - 1 czopek na noc.

 

Uwaga! Czopki powinny być stosowane do czasu ustąpienia dolegliwości bólowych, jednak nie dłużej niż przez 7 kolejnych dni.

 

Nie zaleca się stosować leku u dzieci poniżej 6 roku życia.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na niebezpieczeństwo wystąpienia działania poronnego preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży. Nie badano bezpieczeństwa stosowania lek u kobiet karmiących piersią.

Skutki uboczne

Świąd lub zaczerwienienia. W przypadkach dużych guzków krwawniczych, po założeniu czopka może wystąpić uciskowa bolesność, do czasu rozpuszczenia się czopka (około 5-10 minut).

 

Lek stosowany zgodnie z zalecaniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.