L-Arginina - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład L-arginina
Postać kapsułki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Dietetyka
Medycyna sportowa
Działanie uzupełnia dietę w L-argininę

Wskazania:

Ćwiczenia siłowe i ogólne odżywianie sportowców, infekcje. Wspomagająco przy impotencji, choroby sercowo-naczyniowych, w gojeniu się ran pooperacyjnych. Ogólne osłabienie i zmęczenie organizmu. Zalecana jest osobom zażywającym leki, hormony, tabletki antykoncepcyjne oraz spożywającym alkohol.

Dawkowanie:

Doustnie. Osoby dorosłe jedna (1) kapsułka dziennie, najlepiej zażywać między posiłkami popijając szklanką płynu lub stosować według wskazań lekarza.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na schizofrenię, masz schorzenia wątroby i/lub nerek. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także karmisz piersią. Kobiety w ciąży lub matki karmiące nie powinny stosować suplementacji argininą.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.