×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Calpol 6 Plus, (250 mg/5 ml), zawiesina doustna, 100 ml
Calpol 6 Plus, (250 mg/5 ml), zawiesina doustna, 100 ml
16.99 zł

Calpol 6 Plus, (250 mg/5 ml), zawiesina doustna, 100 ml

Calpol 6 Plus, (250 mg/5 ml), zawiesina doustna, 100 ml
16.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Opis

Zawiesina Calpol 6 Plus to lek do stosowania w bólu i w gorączce u dzieci od 6 roku życia m.in. w przebiegu przeziębienia i grypy. Calpol 6 Plus zawiera paracetamol stosowany w małych lub umiarkowanych bólach, np.  bólu mięśni, zęba, głowy.

Skład

Substancją czynną jest: paracetamol (Paracetamolum).

5 ml zawiesiny zawiera 250 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: sacharoza, sorbitol 70%, zdyspergowana celuloza, glicerol, polisorbat 80, metylu parahydroksybenzoesan, aromat cukrowy FP731, aromat pomarańczowy 510652 E, żółcień pomarańczowa E 110, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego.
  • Leku nie należy rozcieńczać.
  • Do opakowania dołączona jest miarka umożliwiająca odmierzenie leku.
  • Przed każdym użyciem wstrząsnąć (lek jest w postaci zawiesiny).
Wiek pacjenta Dawka

Częstość podawania

(w ciągu 24h)

6-8 lat 5 ml 4 razy
8-10 lat 7,5 ml 4 razy
10-12 lat 10 ml 4 razy
12-16 lat 10-15 ml 4 razy
Powyżej 16 lat i dorośli 10-20 ml 4 razy
  • Nie należy stosować leku częściej niż 4 dawki w ciągu doby.
  • Pomiędzy poszczególnymi dawkami należy zachować co najmniej 4-godzinny odstęp czasu.
  • Bez konsultacji z lekarzem, lek nie powinien być stosowany dłużej niż 3 dni.

Działanie

Calpol 6 Plus zawiera paracetamol, który wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Paracetamol hamuje syntezę prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym.

Wskazania

Zawiesinę Calopl 6 Plus podaje się w gorączce jaka towarzyszy przeziębieniu, grypie czy chorobom wieku dziecięcego. Wskazaniem do zastosowania leku są również bóle o małym albo łagodnym nasileniu, np. ból głowy, ból zęba, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Calpol 6 Plus w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): wysypka ze świądem lub bez, pokrzywka, reakcje skórne, zwiększenie aktywności aminotransferaz.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Wraz z lekiem Calpol 6 Plus nie należy stosować równolegle innych leków zawierających paracetamol.
  • Stosowanie większych dawek może uszkodzić wątrobę.
  • W przypadku stwierdzonej niewydolności wątroby, stosowanie leku omówić z lekarzem.
  • Stosować ostrożnie w przypadku niewydolności nerek. U takich pacjentów wskazane jest wydłużenie odstępów pomiędzy poszczególnymi dawkami.
  • Podczas stosowanie leku nie należy spożywać alkoholu.
  • W przypadku wystąpienia nowych objawów lub gdy ból/gorączka nasiliły się, należy skonsultować się z lekarzem.
  • Lek zawiera żółcień pomarańczową, która może powodować reakcje alergiczne.
  • Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu, który może powodować reakcje alergiczne, również typu późnego.
  • Lek zawiera sorbitol, który posiada lekkie działanie przeczyszczające.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, chronić od światła.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Calpol 6 Plus może wchodzić w interakcje z:

  • metoklopramidem i inne leki przyspieszające opróżnianie żołądka,
  • lekami nasennymi i przeciwpadaczkowymi (wpływającymi na metabolizm wątrobowy),
  • zydowudyną,
  • lekami przeciwzakrzepowymi (w przypadku regularnego przyjmowania paracetamolu),
  • inhibitorami MAO,
  • lekami z grupy NLPZ (kwas acetylosalicylowy, salicylany).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Leku nie należy łączyć z alkoholem (ryzyko uszkodzenia wątroby).

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat.

Podmiot odpowiedzialny

McNeil Healthcare (Ireland) Limited
Airton Road, Tallaght
Dublin 24, Irlandia

Opis

Zawiesina Calpol 6 Plus to lek do stosowania w bólu i w gorączce u dzieci od 6 roku życia m.in. w przebiegu przeziębienia i grypy. Calpol 6 Plus zawiera paracetamol stosowany w małych lub umiarkowanych bólach, np.  bólu mięśni, zęba, głowy.

Skład

Substancją czynną jest: paracetamol (Paracetamolum).

5 ml zawiesiny zawiera 250 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: sacharoza, sorbitol 70%, zdyspergowana celuloza, glicerol, polisorbat 80, metylu parahydroksybenzoesan, aromat cukrowy FP731, aromat pomarańczowy 510652 E, żółcień pomarańczowa E 110, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego.
  • Leku nie należy rozcieńczać.
  • Do opakowania dołączona jest miarka umożliwiająca odmierzenie leku.
  • Przed każdym użyciem wstrząsnąć (lek jest w postaci zawiesiny).
Wiek pacjenta Dawka

Częstość podawania

(w ciągu 24h)

6-8 lat 5 ml 4 razy
8-10 lat 7,5 ml 4 razy
10-12 lat 10 ml 4 razy
12-16 lat 10-15 ml 4 razy
Powyżej 16 lat i dorośli 10-20 ml 4 razy
  • Nie należy stosować leku częściej niż 4 dawki w ciągu doby.
  • Pomiędzy poszczególnymi dawkami należy zachować co najmniej 4-godzinny odstęp czasu.
  • Bez konsultacji z lekarzem, lek nie powinien być stosowany dłużej niż 3 dni.

Działanie

Calpol 6 Plus zawiera paracetamol, który wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Paracetamol hamuje syntezę prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym.

Wskazania

Zawiesinę Calopl 6 Plus podaje się w gorączce jaka towarzyszy przeziębieniu, grypie czy chorobom wieku dziecięcego. Wskazaniem do zastosowania leku są również bóle o małym albo łagodnym nasileniu, np. ból głowy, ból zęba, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Calpol 6 Plus w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): wysypka ze świądem lub bez, pokrzywka, reakcje skórne, zwiększenie aktywności aminotransferaz.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Wraz z lekiem Calpol 6 Plus nie należy stosować równolegle innych leków zawierających paracetamol.
  • Stosowanie większych dawek może uszkodzić wątrobę.
  • W przypadku stwierdzonej niewydolności wątroby, stosowanie leku omówić z lekarzem.
  • Stosować ostrożnie w przypadku niewydolności nerek. U takich pacjentów wskazane jest wydłużenie odstępów pomiędzy poszczególnymi dawkami.
  • Podczas stosowanie leku nie należy spożywać alkoholu.
  • W przypadku wystąpienia nowych objawów lub gdy ból/gorączka nasiliły się, należy skonsultować się z lekarzem.
  • Lek zawiera żółcień pomarańczową, która może powodować reakcje alergiczne.
  • Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu, który może powodować reakcje alergiczne, również typu późnego.
  • Lek zawiera sorbitol, który posiada lekkie działanie przeczyszczające.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, chronić od światła.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Calpol 6 Plus może wchodzić w interakcje z:

  • metoklopramidem i inne leki przyspieszające opróżnianie żołądka,
  • lekami nasennymi i przeciwpadaczkowymi (wpływającymi na metabolizm wątrobowy),
  • zydowudyną,
  • lekami przeciwzakrzepowymi (w przypadku regularnego przyjmowania paracetamolu),
  • inhibitorami MAO,
  • lekami z grupy NLPZ (kwas acetylosalicylowy, salicylany).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Leku nie należy łączyć z alkoholem (ryzyko uszkodzenia wątroby).

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat.

Podmiot odpowiedzialny

McNeil Healthcare (Ireland) Limited
Airton Road, Tallaght
Dublin 24, Irlandia