Linola, maść (krem tłusty), 50 g

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
Paczkomat InPost
30.99 zł
  • Producent:WOLFF
  • Typ preparatu:Produkt leczniczy
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Linola (maść, krem)


Szczegółowy opis produktu

Opis

Wspomagająco w leczeniu łagodnych i umiarkowanie ciężkich postaci atopowego zapalenia skóry (neurodermitu) w fazie podsostrej do przewleklej.

Skład

100 g maści:
nienasycone kwasy tłuszczowe oleju rycynowego - 0,815 g (w tym kwasy linolowe: 9,12-oktadekadienowy - 0,21 g oraz 9,11-oktadekadienowy - 0,52 g).

Substancje pomocnicze: wosk biały, tłuszcz utwardzony, sorbitan monostearynian, alkohol cetostearylowy, olej arachidowy utwardzony, olej arachidowy rafinowany, alkohole lanoliny, parafina ciekła, parafina stała, decylooleiniany (ciekły wosk), beta-karoten 30%, aldehyd 2 propionowt, woda oczyszczona, permulgin w tym: mikrowosk, magnezu stearynian, parafina stała, glinu stearynian, lanolina bezwodna.

Dawkowanie

Lek należy nakładać równomiernie na skórę, zwykle kilka razy na dobę w zależności od potrzeby. Przeważnie wystarczające jest stosowanie leku dwa razy na dobę.

Lek stosuje się do czasu poprawy stanu skóry i (lub) wg zaleceń lekarza.

Wykazano, że lek jest zwykle dobrze tolerowany w przypadku stosowania w okresie do 4 tygodni.

Działanie

Miejscowo przeciwzapalnie

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na nienasycone kwasy tłuszczowe, orzeszki ziemne lub soję, alkohol cetostearylowy, lanolinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach olej arachidowy zawarty w leku może powodować miejscowe reakcje skórne lub ciężkie reakcje alergiczne. Częstymi działaniami niepożądanymi są miejscowe rekacje skórne z zaczerwienieniem i kłuciem lub świądem skóry.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 857 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Linola (maść, krem) - Fatty acids, unsaturated - zastosowanie i działanie

Skład:

nienasycone kwasy tłuszczowe

Postać:

krem , maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwzapalne , regenerujące

Wskazania:

Maść: samoistne pęknięcia lub uszkodzenia skóry, związane z wykonywaniem pracy (otarcia, zadrapania, oparzenia), wspomagająco w przewlekłym wyprysku kontaktowym, zaburzeniach rogowacenia (m.in. rybia łuska), atopowym zapaleniu skóry i leczeniu innych alergicznych chorób skóry po odstawieniu miejscowo stosowanych kortykosteroidów. Krem: choroby skóry przebiegające z łojotokiem lub samoistnym pękaniem skóry, mechaniczne, chemiczne i termiczne uszkodzenia skóry,  wspomagająco w stanach zapalnych skóry po odstawieniu miejscowo stosowanych kortykosteroidów.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, maść lub krem nanosi się kilka razy dziennie na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry. Maści nie należy stosować na skórę łojotokową.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie kontaktowe zapalenie skóry.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus