Tiapridal, 100 mg, tabletki (import równoległy), 20 szt
Tiapridal, 100 mg, tabletki (import równoległy), 20 szt
15.99 zł

Tiapridal, 100 mg, tabletki (import równoległy), 20 szt

Tiapridal, 100 mg, tabletki (import równoległy), 20 szt
15.99 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Producent: DELFARMA
Kraj pochodzenia: Rumunia

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Producent

DELFARMA/SANOFI

Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Pora stosowania
PRODUCENT

Tiapridal - Tiapridum - zastosowanie i działanie

Skład:

tiapryd

Postać:

tabletki krople doustne

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Neurologia Psychiatria

Działanie:

przeciwlękowe uspokajające

Wskazania:

Pobudzenie psychomotoryczne i agresywne zachowania u osób w podeszłym wieku z demencją.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! W trakcie leczenia nie wolno spożywać alkoholu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. W takcie leczenia nie wolno pić alkoholu. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Złośliwy zespół neuroleptyczny, zaburzenia neurologiczne (nadmierne uspokojenie, senność, wczesne i późne dyskinezy (minowolne ruchy), objawy pozapiramidowe, niedociśnienie ortostatyczne, zmiany w zapisie EKG, napady drgawkowe, zaburzenia hormonalne i metaboliczne (impotencja, zatrzymanie miesiączki, mlekotok, zwiększenie masy ciała). Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, guza chromochłonnego, guz przysadki mózgowej wydzielający prolaktynę, choroby serca lub ciężkie zaburzenia czynności układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie, zaburzenia funkcji nerek, padaczkę, chorobę Parkinsona. Gdy przyjmujesz preparaty lewodopy, leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, leki działające hamująco na czynność ośrodkowego układu nerwowego (pochodne morfiny, antagoniści receptorów histaminowych H1, barbiturany, benzodiazepiny, niebenzodiazepinowe leki uspokajające, klonidyna i jej pochodne). Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych odstępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.