Lacidofil, kapsułki, 20 szt.
12.99 zł

Lacidofil, kapsułki, 20 szt.

Lacidofil, kapsułki, 20 szt.
12.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek przywraca naturalną florę bakteryjną przewodu pokarmowego w sytuacjach, w których doszło do jej zniszczenia lub zakłócenia rozwoju przez inne bakterie.

Skład

1 kapsułka zawiera 2x10^9 CFU bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus helveticus oraz substancje pomocnicze: kwas askorbowy, magnezu stearynian, maltodekstryna, żelatyna.

Dawkowanie

Profilaktycznie:
Dorośli i dzieci jedna kapsułka dziennie w czasie posiłku lub do 30 minut po posiłku.

Leczniczo:
Dorośli i dzieci powyżej 2 roku życia:
od 1 do 2 kapsułek trzy razy dziennie.
Niemowlęta: od 1 do 2 kapsułek dziennie (zmieszać zawartość kapsułki w osłodzonej wodzie lub podać z pokarmem).

Działanie

Lek przywraca naturalną florę bakteryjną przewodu pokarmowego w sytuacjach, w których doszło do jej zniszczenia lub zakłócenia rozwoju przez inne bakterie, np. w czasie biegunki bakteryjnej lub gdy doszło do wyjałowienia przewodu pokarmowego na skutek leczenia silnymi antybiotykami albo innymi lekami przeciwbakteryjnymi. Przywrócenie naturalnej flory bakteryjnej chroni przed wtórnym niedoborem witamin, a także przed grzybicami i drożdżycami dzięki uniemożliwieniu nadmiernego rozwoju grzybów, w tym uciążliwych grzybów drożdżopodobnych (drożdżaków). Poprawia pracę jelit, ułatwia wypróżnianie. Lek zawiera szczepy bakterii opornych na najczęściej stosowane antybiotyk.

Wskazania

  • nawracające rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy,
  • zapobieganie biegunce podróżnych,
  • leczenie wspomagające po leczeniu antybiotykami.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem w ciąży oraz okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Lacidofil - Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus - zastosowanie i działanie

Skład:

pałeczki kwasu mlekowego

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

przywraca prawidłową florę bakteryjną jelit

Wskazania:

Biegunki pochodzenia bakteryjnego i lokomocyjnego, pomocniczo w grzybicach i drożdżycach przewodu pokarmowego, antybiotykoterapia, intensywna chemioterapia i radioterapia, zaparcia, stymulacja układu odpornościowego jelit.

Dawkowanie:

Doustnie. Leczniczo: dorośli i dzieci 1-2 kapsułki 3 razy dziennie; niemowlęta 1-2 kapsułki dziennie (podając w pożywieniu lub po rozpuszczeniu w wodzie). Profilaktycznie: 1 kapsułka dziennie w czasie lub do 30 minut po posiłku.