Produkt w kategoriach

Prontosan, żel do ran, gotowy do użycia, 30 ml

Prontosan, żel do ran, gotowy do użycia, 30 ml

65.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Żel na rany Prontosan.

Skład

Oczyszczona woda, glicerol, hydroxyethylcellulose, 0,1% undecylenamidopropyl betaine, 0,1% polyaminopropyl biguanida.

Działanie

  • optymalna pielęgnacja ran;
  • szybkie i efektywne usuwanie biofilmu i zanieczyszczeń rany;
  • przyspieszenie gojenia ran;
  • absorpcja zapachów wydzielanych z rany;
  • może być stosowany do 8 tygodni po otwarciu opakowania.

 

Wskazania

Do oczyszczania, dekontaminacji i nawilżania ostrych i przewlekłych ran, oparzeń I i II stopnia.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed nałożeniem żelu do ran Prontosan, ranę należy zawsze najpierw przemyć i oczyścić za pomocą roztworu do irygacji ran Prontosan w celu usunięcia zanieczyszczeń i łatwych do oddzielenia nalotów. Łożysko rany należy zawsze obficie pokryć żelem. W tym celu, żel należy nałożyć na ranę bądź wypełnić nim zagłębienie lub torebkę rany. Żelem można również nasączyć bądź nawilżyć okłady, gazy, kompresy lub inne chłonne materiały bądź wypełniacze ran, a następnie pokryć, wypełnić lub obwiązać nimi ranę.

Żel może pozostać na ranie do następnej zmiany opatrunku. W zależności od tego, na kiedy jest planowany następny opatrunek, żel można nakładać w różnej ilości:

  • większa ilość : np przy zmianie opatrunku dopiero po kilku dniach
  • mniejsza ilość: przy zmianie opatrunku następnego bądź tego samego dnia.
     

W ten sposób powierzchnia rany jest przez cały czas nawilżona, co gwarantuje dobre oczyszczenie i dokontaminację. Naloty są łagodnie oddzielane i usuwane przy następnej zmianie opatrunku.
Żel należy stosować wystarczająco często, aby wszystkie naloty i nekrozy dały się łatwo usunąć a łożysko rany było odpowiednio przygotowane. Stanowi to dobry warunek wstępny do naturalnego wyleczenia rany.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Żelu do ran Prontosan nie należy stosować w przypadku stwierdzonej lub podejrzanej alergii na jakikolwiek składnik. Żel nie może być stosowany w obszarze centralnego układu nerwowego i opon mózgowych, w uchu środkowym i wewnętrznym ani oku. Stosowanie na chrząstce stawowej i przy aseptycznych operacjach stawów jest zabronione. Żelu nie można również łączyć z innymi środkami myjącymi, maściami, olejkami lub enzymami, itp. do czyszczenia ran.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W bardzo rzadkich przypadkach, bezpośrednio po nałożeniu żelu może wystąpić lekkie pieczenie na powierzchni rany, które jednak ustępuje po kilku minutach.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 827 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} }