Gynoxin Uno, 600 mg, kapsułki dopochwowe, miękkie, 1 szt.

fentikonazol, kapsułki, grzybica, stan zapalny, upławy

34,59 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty GYNOXIN

Podmiot odpowiedzialny

Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A.
Via Civitali 1
20148 Medi Włochy

Producent

CATALENT ITALY

Opis

Gynoxin Uno to lek w formie kapsułki dopochwowej na mieszane i grzybicze zakażenia pochwy. Lek zawiera fentikonazol o szerokim spektrum działania przeciw grzybom, także przeciw drożdżakom, i niektórym bakteriom wywołującym infekcje intymne. Genoxin Uno stosuje się w drożdżycy narządów płciowych, w tym grzybicy pochwy, oraz zakażeniach mieszanych. Terapia Gynoxinem Uno polega na aplikacji dopochwowo tylko 1 kapsułki. Produkt leczniczy przeznaczony dla kobiet w wieku powyżej 16 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest azotan fentikonazolu (Fenticonazoli nitras).

1 kapsułka dopochwowa, miękka zawiera 600 mg azotanu fentikonazolu.

Substancje pomocnicze: parafina ciekła, wazelina biała, lecytyna sojowa, żelatyna, glicerol, tytanu dwutlenek (E 171), etylu parahydroksybenzoesan (E 215), propylu parahydroksybenzoesan sodowy (E 217).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pacjentki w wieku powyżej 60 lat, przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.

Lek stosuje się dopochwowo. Kapsułek dopochwowych nie można przyjmować doustnie. Gynoxin Uno należy umieścić głęboko w pochwie. Jeśli po 7 dniach pacjentka czuje się gorzej albo objawy nie ustępują, to należy skonsultować się z lekarzem.

Zwykle stosowane dawkowanie u kobiet dorosłych i w wieku powyżej 16 lat to 1 kapsułka dopochwowa wieczorem przed snem. W przypadku, gdy objawy utrzymują się po  1 aplikacji to po 3 dniach można zastosować kolejną kapsułkę dopochwową.

Działanie

Gynoxin Uno zawiera fentikonazol, będący pochodną imidazolu, który posiada szerokie spektrum działania wobec grzybów, także przeciw drożdżakom. Substancja ta jest aktywna również wobec bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych. Globulki dopochwowe usuwają także objawy infekcji intymnej.

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania Gynoxin Uno jest drożdżyca błon śluzowych narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy). Infekcji intymnej mogą towarzyszyć takie objawy jak: dokuczliwy świąd okolic intymnych albo ból podczas oddawania moczu i stosunku. Gynoxin Uno można stosować również w infekcji mieszanej.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować u pacjentek uczulonych na substancję czynną lub inny z pozostałych składników.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Po wprowadzeniu kapsułki do pochwy może wystąpić łagodne, przemijające uczucie pieczenia.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): odczuwanie pieczenia sromu oraz pochwy, rumień, świąd, wysypka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem, jeśli:

 • pacjentka jest w wieku powyżej 60 lat,
 • zakażenie pojawiło się po raz pierwszy lub w ciągu ostatniego roku wystąpiły już 4 drożdżyce,
 • stosowane są mechaniczne środki antykoncepcyjne z lateksu – podczas terapii zaleca się inne metody,
 • pacjentka albo jej partner kiedykolwiek przechodzili chorobę przenoszoną drogą płciową,
 • kobieta jest uczulona na imidazol albo inne przeciwgrzybicze leki dopochwowe,
 • u pacjentki wystąpił którykolwiek z objawów: nieprawidłowe lub nieregularne krwawienia, upławy zabarwione krwią, krwawienie z pochwy i (lub) ból w ramionach, rany pochwy i sromu w tym owrzodzenia i pęcherze, ból w dolnej części brzucha, ból pleców oraz ból przy oddawaniu moczu, gorączka (≥38°C), cuchnące upławy, nudności, działania niepożądane, takie jak: podrażnienie, zaczerwienienie, obrzęk, świąd, wysypka, które są związane z leczeniem.

Jeśli kapsułka dopochwowa zostanie połknięta należy natychmiast skontaktować się z lekarzem albo udać się do najbliższego szpitala.

Jeśli partner także został zakażony, to on również powinien poddać się terapii.

Gynoxin Uno zawiera etylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan sodowy, które mogą powodować reakcje alergiczne, także późnego typu. Jeśli pojawi się miejscowe podrażnienie albo reakcji alergicznej to należy przerwać stosowanie leku.

Przechowywanie:

 • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30ºC.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Lek zawiera tłuszcze i olej, mogące powodować uszkodzenie mechanicznych środków antykoncepcyjnych z lateksu, więc podczas stosowania Gynoxin Uno należy używać alternatywnych metod antykoncepcji.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować kapsułek dopochwowych Genoxin Uno w czasie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować leku u pacjentek w wieku rozrodczym , które nie stosują antykoncepcji.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u pacjentek w wieku poniżej 16 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Kwas borowy to związek chemiczny posiadający bardzo szerokie zastosowanie – i to zarówno w przemyśle, jak i do indywidualnego użytku. Jego właściwości sprawiają, że warto zainteresować się tym kwasem, ale również mieć wiedzę, kto nie powinien stosować kwasu bornego.

 • Zapalenie przydatków to schorzenie dotyczące przede wszystkim kobiet współżyjących płciowo, w przebiegu którego dochodzi do zakażenia jajników i jajowodów. Przyczyną zapalenia przydatków są zazwyczaj bakterie, które przedostają się z pochwy do górnych dróg rodnych. Objawy, które się wówczas pojawiają to silny ból podbrzusza narastający podczas stosunku seksualnego oraz badania ginekologicznego, gorączka, dreszcze. 

 • Escherichia coli (bakteria kałowa, pałeczka okrężnicy) jest jedną z bakterii naturalnie występujących w organizmie ludzkim. Niestety, niektóre szczepy mogą powodować groźne infekcje. W jaki sposób dochodzi do zakażenia E. coli? Jak wygląda leczenie zakażeń pałeczką okrężnicy? 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij