Lactovaginal, kapsułki dopochwowe, 10 szt.
25.99 zł

Lactovaginal, kapsułki dopochwowe, 10 szt.

Lactovaginal, kapsułki dopochwowe, 10 szt.
25.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lactovaginal to lek dostępny bez recepty stosowany dopochwowo w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy.

Skład

1 kapsułka zawiera:

Substancja czynna: około 1010 (w tym nie mniej niż 108 CFU - jednostek tworzących kolonię) pałeczek Lactobacillus rhamnosus 573,

Substacje pomocnicze: odtłuszczone mleko w proszku, sacharoza, L-glutaminian sodu, skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu.

Skład kapsułki: żelatyna, dwutlenek tytanu.

Dawkowanie

W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Lactovaginal to od 1 do 2 kapsułek na dobę (dopochwowo, jedną rano, a drugą na noc) przez 1 tydzień.

W razie potrzeby, leczenie należy powtórzyć.

Działanie

Na podstawie badań klinicznych wykazano, że zastosowanie leku Lactovaginal po uprzednim leczeniu stanów zapalnych pochwy lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi oraz przeciwgrzybiczymi powoduje zmniejszenie liczby patogenów, przywrócenie naturalnej równowagi mikrobiologicznej w pochwie oraz normalizację wydzieliny z pochwy.

Wskazania

Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy.

Lek zaleca się stosować:

  • profilaktycznie
  • w stanach zapalnych narządów rodnych; po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi
  • przy występowaniu upławów

Przeciwwskazania

Nie należy stosować jeśli u pacjentki występuje uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Lactovaginal może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Lek jest dobrze tolerowany.

Bardzo rzadko, tj. rzadziej niż u 1 pacjentki na 10 000, mogą wystąpić miejscowe działania niepożądane, takie jak: swędzenie, pieczenie, zwiększona wydzielina z pochwy.
 

Stosowanie innych leków

Leku Lactovaginal nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybicznymi ( z wyjątkiem metronidazolu i kotrimoksazolu), ponieważ mogą one zabijać pałeczki L. rhamnosus 573 lub hamować ich wzrost.

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Lactovaginal - Lactobacillus rhamnosus 573 - zastosowanie i działanie

Skład:

pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573

Postać:

kapsułki dopochwowe

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie :

odtwarza właściwą florę bakteryjną pochwy

Wskazania:

Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Preparat zaleca się stosować: profilaktycznie, w stanach zapalnych narządów rodnych; po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi; przy występowaniu upławów.

Dawkowanie:

Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowując zasady higieny osobistej. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować od 1 do 2 kapsułek dziennie (jedną rano, a drugą na noc) przez 1 tydzień. W razie potrzeby leczenie należy powtórzyć.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe działania niepożądane, takie jak: swędzenie, pieczenie, zwiększona wydzielina z pochwy. Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie zaburzenia układu immunologicznego. Gdy stosujesz leki przeciwbakteryjne, przeciwrzęsistkowe lub przeciwgrzybicze. Leku Lactovaginal nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi (z wyjątkiem metronidazolu i kotrimoksazolu), ponieważ mogą one zabijać pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573 lub hamować ich wzrost. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.