Infacol, 40 mg/ml, zawiesina doustna, 50 ml
Infacol, 40 mg/ml, zawiesina doustna, 50 ml
15.99 zł

Infacol, 40 mg/ml, zawiesina doustna, 50 ml

Infacol, 40 mg/ml, zawiesina doustna, 50 ml
15.99 zł
BEZPŁATNIE

Infacol - Simeticonum - zastosowanie i działanie

Skład:

symetykon

Postać:

zawiesina doustna

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie:

przeciwwzdęciowe

Wskazania:

Łagodzenie dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym (wzdęcia, bóle kolkowe spowodowane gromadzeniem się gazów). Stosowany u niemowląt od 1 miesiąca życia i u dzieci.

Dawkowanie:

Doustnie, przed każdym posiłkiem - 20 mg (0,5 ml - pełna zawartość zakraplacza). Zawartość zakraplacza należy wycisnąć głęboko na język dziecka.   Dobrze wstrząsnąć butelkę, a następnie całkowicie napełnić zakraplacz poprzez dwukrotne ściśnięcie jego gumowej końcówki. Należy pozwolić, aby nadmiar leku spłynął z powrotem do butelki.   W razie potrzeby dawka może być zwiększona do 40 mg (1ml zawiesiny). Podawanie preparatu powoduje stopniową poprawę w ciągu kilku dni.   W przypadku utrzymywania się objawów należy skonsultować się z lekarzem.   Leku nie należy podawać niemowlętom poniżej 1. miesiąca życia.  

Możliwe skutki uboczne:

Ze względu na fakt, iż preparat praktycznie nie ulega wchłanianiu z przewodu pokarmowego, działania niepożądane są bardzo rzadkie i ograniczają się głównie do reakcji nadwrażliwości na substancje, które wchodzą w skład leku.

Opis

Preparat polecany w celu załagodzenia dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym.

Skład

1 ml leku zawiera:
Substancje czynną: symetykon 40 mg.
Substancje pomocnicze: sacharyna sodowa, hypromeloza, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, substancja poprawiająca smak i zapach pomarańczowa, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Infacol stosuje się u niemowląt od 1-go miesiąca do 6-go miesiąca życia.

Przed każdym posiłkiem należy podać dziecku 0,5 ml zawiesiny (pełną zawartość zakraplacza), czyli 20 mg symetykonu.

Wstrząsnąć butelkę, a następnie całkowicie napełnić zakraplacz poprzez dwukrotne ściśnięcie jego gumowej końcówki. Należy pozwolić, aby nadmiar leku spłynął z powrotem do butelki. Lek podaje się doustnie. Zawartość zakraplacza należy wycisnąć głęboko na język dziecka.

Działanie

Infacol zawiera symetykon - związek obniżający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu ułatwia usuwanie gazów w wyniku perystaltyki jelit. W konsekwencji zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów, zmniejsza bolesne wzdęcia i napięcia żołądka.
Nie wchłania się z przewodu pokarmowego.

Wskazania

Preparat stosowany w celu łagodzenia dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Działania niepożądane

Nie stwierdzono występowania działań niepożądanych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Producent

FOREST

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT