ACC Optima, 600 mg, tabletki musujące, 10 szt.

acetylocysteina, tabletka, kaszel, kaszel mokry

16,99 zł
Cena za szt.: 1,70 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Nr 1
na kaszel**

Rozrzedza wydzielinę

Ułatwia odksztuszanie

Wzmacnia
ochronę oskrzeli**

Jeśli Twój kaszel jest głośny, a w Twoich drogach oddechowych zbiera się nieprzyjemna wydzielina to najprawdopodobniej męczy Cię kaszel mokry. Wybierz lek ACC Optima, specjalistę od kaszlu mokrego.
ACC Optima od firmy Sandoz to lek mukolityczny, który działa bezpośrednio na zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę. Polecany jest dla dorosłych w chorobach układu oddechowego, np. podczas zapalenia oskrzeli. Jedna tabletka leku zawiera aż 600 mg substancji czynnej – acetylocysteiny.

Acetylocysteina jest łatwo i szybko wchłaniana z przewodu pokarmowego. Rozbija ona zalegającą wydzielinę, zmniejsza jej lepkość i gęstość oraz ułatwia jej usuwanie. Dzięki temu lek na kaszel mokry ACC Optima usprawnia oczyszczanie dróg oddechowych i sprawia, że szybciej wracasz do zdrowia.

Jedno opakowanie ACC Optima zawiera 10 tabletek musujących. Dawkowanie leku jest bardzo proste – wystarczy raz dziennie jedną tabletkę rozpuścić w połowie szklanki wody i wypić.

ACC Optima – nr 1 na kaszel**.

DAWKOWANIE

 

Dorośli / młodzie > 14 lat
1 tabletka 1 raz na dobę

POZNAJ GAMĘ PRODUKTÓW DLA DZIECI I DOROSŁYCH

dawkowanie na podstawie ChPL
Wskazania: lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oksrzeli związanym z przeziębieniem. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, czynna choroba wrzodowa, ostry stan astmatyczny. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat. Skład 1 tabletka musująca zawiera 600 mg acetylocysteiny. Podmiot odpowiedzialny: Sandoz GmbH, Biochemiestrasse 10, A-6250 Kundl, Austria. Informacja o leku: Sandoz Polska Sp. z o.o., ul. Domaniewska 50c, 02-627 Warszawa

 

*ACC rozcina zalegająca wydzielinę – przyczynę kaszlu mokrego – ułatwiając jej odkrztuszanie 1) ChPL ACC Optima

**ACC Optima, tabletki musujące, dane IMS, rynek 01A4, Chesty Cough Products, YTD\7\2019, sprzedaż do konsumenta
***Przed działaniem wolnych rodników

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zaraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

ACC OTC/036/02-2022

Pokaż wszystkie produkty ACC

Podmiot odpowiedzialny

Sandoz GmbH
Biochemiestrasse 10
6250 Kundl, Austria

Producent

SANDOZ
Domaniewska 50c
Warszawa

Opis

ACC Optima to lek mukolityczny na mokry kaszel. Zawiera acetylocysteinę, która zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwia jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem. Lek wykrztuśny ACC Optima ma postać tabletek musujących i jest dostępny bez recepty.

Skład

Substancją czynną leku jest acetylocystelna.

1 tabletka musująca zawiera 600 mg acetylocysteiny.

Pozostałe składniki: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, sodu węglan, bezwodny, mannitol, laktoza, bezwodna, kwas askorbowy, sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, dwuwodny, aromat jeżynowy „B”.

Dawkowanie

Lek mukolityczny ACC Optima należy stosować zgodnie z informacją zawartą w ulotce lub według wskazań lekarza, lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem, lub farmaceutą.

Dorośli i młodzież powyżej 14 roku życia: 1 tabletka musująca raz na dobę (600 mg acetylocysteiny) po posiłku

Bez zalecenia lekarza nie należy stosować leku wykrztuśnego ACC Optima dłużej niż 4 do 5 dni.

Sposób podawania:

Tabletkę musującą należy rozpuścić w połowie szklanki wody i wypić natychmiast po rozpuszczeniu.Ten lek na kaszel należy przyjmować po posiłku, nie później niż 4 godziny przed snem ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu.

UWAGA: 
Należy unikać dłuższego kontaktu przygotowanego roztworu doustnego z metalami i gumą.
Nie zaleca się rozpuszczania leku ACC Optima w roztworach zawierających inne leki.

Działanie

ACC Optima to lek wykrztuśny (mukolityk) na mokry kaszel, który zawiera acetylocysteinę. Acetylocysteina ma działanie sekretolityczne (upłynnia wydzielinę) i sekretomotoryczne (ułatwia odkrztuszanie wydzieliny z dróg oddechowych). 

Wskazania

Lek na kaszel mokry ACC Optima stosuje się krótkotrwale, jako lek mukolityczny rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych. ACC Optima ułatwia odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku ACC Optima:

Jeśli pacjent ma uczulenie na acetylocysteinę lub na którykolwiek z pozostałych składników leku wykrztuśnego ACC Optima; Jeśli pacjent ma czynną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy; Jeśli pacjent ma ostry stan astmatyczny; Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję galaktozy.

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, ACC Optima może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli u pacjenta wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów, należy przerwać stosowanie leku na kaszel ACC Optima i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną: reakcja anafilaktyczna lub przypominająca reakcję anafilaktyczną (nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, warg lub gardła, pokrzywka, świąd); obrzęk naczynioruchowy z obrzękiem skóry i (lub) błon śluzowych np. w obrębie twarzy, kończyn, stawów; powstawanie zmian w obrębie skóry i błon śluzowych, może przebiegać z gorączką i bólem stawów; skurcz oskrzeli (nagła duszność).

Niezbyt często występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 100 osób): reakcje nadwrażliwości (reakcje alergiczne); ból głowy; szumy uszne; przyspieszone bicie serca (tachykardia); obniżone ciśnienie tętnicze krwi; nudności, wymioty, biegunka, ból brzuch; zapalenie jamy ustnej; pokrzywka, wysypka, świąd, obrzęk naczynioruchowy; gorączka.

Rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 1000 osób): niestrawność; duszność, skurcz oskrzeli.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej  niż u 1 na 10 000 osób): reakcja anafilaktyczna lub przypominająca reakcję anafilaktyczna, aż do wstrząsu anafilaktycznego; ciężka reakcja dotycząca skóry i błon śluzowych; krwotok.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku mukolitycznego na kaszel mokry ACC Optima należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: pacjent chorował lub choruje przewlekle na astmę oskrzelową; u pacjenta stwierdzono w przeszłości chorobę wrzodową; pacjent ma obecnie lub miał w przeszłości niewydolność oddechową; pacjent ma problem z odkrztuszaniem; u pacjenta stwierdzono nietolerancję histaminy; pacjent ma powyżej 65 lat.

Mukolityk ACC Optima zawiera laktozę i sód.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować (w tym również o innych lekach i tabletkach wykrztuśnych i rozrzedzających wydzielinę bez recepty, lekach na alergię, na kaszel suchy i lekach przeciwkaszlowych wydawanych bez recepty). 

Nie należy stosować leku ACC Optima z lekami przeciwkaszlowymi.
Ten lek mukolityczny może nasilić działanie nitrogliceryny i innych azotanów.
Lek na kaszel ACC Optima może osłabiać działanie niektórych antybiotyków. Należy go przyjmować 2h po zażyciu antybiotyku.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek na kaszel ACC Optima należy przyjmować po posiłku.

Podczas stosowania tego mukolityku należy spożywać co najmniej 1,5 l płynów.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku wykrztuśnego na kaszel. 

Lek ACC Optima można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią tylko wtedy, gdy lekarz uzna to za konieczne.

Wpływ na badania laboratoryjne

Jeśli pacjent ma mieć wykonane oznaczenie salicylanów we krwi lub moczu albo ciał ketonowych w moczu, należy poinformować lekarza i personel medyczny o przyjmowaniu leku ACC Optima.

Wpływ na płodność

Nie jest znany wpływ leku ACC Optima na płodność. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku ACC Optima na kaszel mokry nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Nie jest znany wpływ leku ACC Optima na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Cechy produktu

Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij