Brodacid płyn, do leczenia brodawek, 8 g
Brodacid płyn, do leczenia brodawek, 8 g
16.99 zł

Brodacid płyn, do leczenia brodawek, 8 g

Brodacid płyn, do leczenia brodawek, 8 g
16.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Płyn do leczenia brodawek.

Skład

100 g płynu zawiera 6,3 g 80% kwasu mlekowego i 10 g kwasu salicylowego.

Substancje pomocnicze: dimetylosulfotlenek, nitroceluloza (2:1 w etanolu), octan etylu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Czystą i suchą powierzchnię brodawki smarować płynem (używając aplikatora) 2 razy na dobę. Płyn nie powinien mieć kontaktu ze zdrową skórą. Po aplikacji odczekać, aż płyn zaschnie w postaci białej błonki. Czas leczenia, w zależności od efektów, wynosi od kilkunastu dni do 6-8 tygodni.

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu keratolitycznym. Wykazuje ponadto działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dimetylosulfotlenek zawarty w preparacie ułatwia wchłanianie kwasów salicylowego i mlekowego.

Wskazania

Preparat stosowany w celu likwidacji brodawek zwykłych, okołopaznokciowych, mozaikowych, brodawek stóp.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciąża i okres karmienia piersią. Nie stosować do leczenia brodawek płaskich oraz zmian zlokalizowanych w okolicy oczu, na twarzy i błonach śluzowych. Nie stosować na znamiona oraz na zainfekowaną lub zmienioną zapalnie skórę.

Działania niepożądane

Podczas nieprawidłowego stosowania leku, w obrębie skóry otaczającej brodawkę mogą wystąpić nadżerki (pozostawiające przemijające przebarwienia) i pieczenie.

Producent

GRUPA INCO
Wspólna 25
Warszawa
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Brodacid - Acidum lacticum, Acidum salicylicum, Dimethylis sulfoxidum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas salicylowy kwas mlekowy dimetylosulfotlenek

Postać:

płyn do stosowania na skórę

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

złuszczające zmiękczające

Wskazania:

Brodawki zwykłe, okołopaznokciowe, mozaikowe, brodawki stóp.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Stosować 2 raz dziennie, rano i wieczorem. Posmarować czystą i suchą powierzchni brodawki, zwracając uwagę , aby płyn nie dostał się na zdrową skórę. Po każdorazowym użyciu dobrze zamknąć flakonik.   Uwaga! Preparatu nie należy stosować do leczenia brodawek płaskich i zmian zlokalizowanych w okolicy oczu, na błonach śluzowych oraz na twarzy. Nie stosować na znamiona owłosione. Nie stosować na znamiona, na zainfekowaną lub zmienioną zapalnie skórę.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku nieprawidłowego stosowania leku, w obrębie skóry otaczającej mogą wystąpić: pieczenie i nadżerki, pozostawiające przemijające przebarwienia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwas salicylowy.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat nie powinien być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią.