Neo-Capsiderm, maść, 30 g

olejek sosnowy, kamfora, olejek eukaliptusowy, maść, nerwoból, stan zapalny, ból, stłuczenie

14,99 zł
49,97 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A.
Towarowa 47/51
61-896 Poznań

Opis

Maść Neo-Capsiderm to lek stosowany jest jako środek rozgrzewający w bólach mięśniowych (naciągnięcia, bolesne skurcze mięśni), a także pomocniczo w bólach przy stanach zapalnych stawów oraz w nerwobólach (zapalenie korzonków nerwowych, rwa kulszowa). Lek przeznaczony dla osób dorosłych.

Skład

Substancje czynne: noniwamid, kamfora,olejek terpentynowy z sosny nadmorskiej, olejek eukaliptusowy.

100 g maści zawiera noniwamid (Nonivamidum) - 0,05 g, kamfora (Camphora) - 5,3 g, olejek terpentynowy z sosny nadmorskiej (Terebinthinae aetheroleum a Pino pinastro) - 9,7 g, olejek eukaliptusowy (Eucalypti aetheroleum) - 2,5 g.

Substancje pomocnicze: lanolina, parafina stała, parafina ciekła, wazelina biała.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować zewnętrznie, na skórę. Dawkowanie Neo-Capsidermu u dorosłych to niewielka ilość maści wmasowywana w miejsca bolące od 1 do 2 razy dziennie, nie dłużej niż przez okres 2 dni. Należy zachować 4-godzinny odstęp czasowy między kolejnymi aplikacjami. Ponowna terapia lekiem na to samo miejsce możliwa jest dopiero po przynajmniej 14-dniowej przerwie. Po naniesieniu maści starannie umyć ręce, nie dotykać oczu ani błon śluzowych.

Po dłuższym stosowaniu maści na to samo miejsce możliwe jest uszkodzenie nerwów czuciowych.

Działanie

Neo-Capsiderm po nałożeniu na skórę drażni ją, wywołując przekrwienie i zaczerwienienie, w efekcie rozgrzewając. Lek wywołuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu obolałe miejsce jest lepiej ukrwione i obrzęki oraz stan zapalny szybciej ustępują, w konsekwencji stopniowo mijają dolegliwości bólowe.

Wskazania

Lek stosuje się jako środek rozgrzewający w bólach mięśniowych (nadciągnięcia mięśni, bolesne skurcze mięśni), bólach stawowych (stany zapalne stawów) oraz w nerwobólach (zapalenie korzonków nerwowych, rwa kulszowa).

Przeciwwskazania

Zakaz stosowania u dzieci. Nie stosować przy uszkodzonej skórze, nadwrażliwości na przetwory z pieprzowca, salicylany lub na pozostałe składniki preparatu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W niektórych przypadkach mogą wystąpić odczyny uczuleniowe (wykwit pokrzywkowy). W przypadku utrzymywania się odczynu uczuleniowego, po zaprzestaniu stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarskiej.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zaprzestać stosowania leku i powiedzieć o nich lekarzowi lub farmaceucie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Na początku terapii można odczuwać mrowienie, pieczenie, w żadnym wypadku nie należy brać gorącej kąpieli przed lub po nałożeniu leku, gdyż może to pogłębić odczucie mrowienia, pieczenia. W przypadku dłużej utrzymującego się rumienia lub wystąpienia obrzęku należy przerwać stosowanie leku, zaleca się przemyć skórę wodą utlenioną i skonsultować się z lekarzem.

Maść Neo-Capisderm posiada w składzie lanolinę, mogącą wywoływać miejscowe podrażnienia skóry (zapalenia kontaktowe).

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować maści Neo-Capsidem w czasie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij