Orsalit dla dorosłych, smak malinowo-cytrynowy, proszek, saszetki, 10 szt.

proszek, odwodnienie, wymioty, biegunka, malinowy, cytrynowy

18,39 zł
Cena za szt.: 1,84 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty ORSALIT

Producent

IBSS BIOMED SA
Aleja Sosnowa 8
Kraków

Opis

Orsalit dla dorosłych, proszek o smaku malinowo-cytrynowym – żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, jest doustnym płynem nawadniającym, zmniejszający ryzyko powikłań będących następstwem biegunek i wymiotów. Wykorzystuje najbardziej efektywny mechanizm wspólnego wchłaniania wody, sodu i glukozy. Polecany jest dla osób dorosłych. Produkt nie zawiera glutenu, białka mleka i laktozy.

Skład

Glukoza jednowodna, cytrynian sodu, chlorek sodu, chlorek potasu, aromaty. 

Wartość odżywcza i energetyczna w 100 g produktu w saszetkach w 100 ml gotowego produktu do spożycia Osmolarność w mOsm/l
Wartość energetyczna (energia) 1591 kJ/ 374 kcal 35 kJ/8 kcal -
Węglowodany, w tym:  93,60 g 2,08 g -
Cukry (glukoza) 60,53 g 1,35 g 75
Sól 11,66 g 0,26 g *
Składniki mineralne:
Cytryniany 8,36 g 0,19 g 10
Chlorki 10,27 g 0,23 g 65
Sód 7,64 g 0,17 g 75
Potas 3,53 g 0,16 g 20

*uwzględniona w osmolarności chlorków i sodu

Produkt zawiera cukier. Nie zawiera glutenu, białka mleka i laktozy.

Masa netto

44,6 g (10 x 4,46 g)

Właściwości

Orsalit, proszek o smaku cytrynowo-malinowym uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Charakteryzuje się zmniejszoną osmolarnością i zredukowaną zawartością sodu, zgodnie z zaleceniami WHO/UNICEF.

Przeznaczenie

Proszek przeznaczony do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. Produkt dla dorosłych.

Sposób użycia

Dawkowanie zależy od stopnia odwodnienia i zaleceń lekarza. Zwykle zaleca się podawać 50-100 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała w ciągu pierwszych 4 godzin oraz dodatkowo 5-10 ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Na dalszym etapie nawadniania zaleca się podawać 5-10 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach.

  1. Przed otwarciem wstrząsnąć saszetką.
  2. Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 200 mi ciepłej, przegotowanej wody. Do odmierzenia odpowiedniej ilości wody służy załączona do opakowania miarka.
  3. Płynu nie należy dosładzać.
  4. Można podawać przez rurkę. Przed podaniem schłodzić.
  5. W przypadku wymiotów płyn podawać często, małymi porcjami (łyżeczką).

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować u osób, u których występuje niedrożność jelit lub wstrząs hemodynamiczny. Nie stosować pozajelitowo. Nie stosować jako jedyne źródło pożywienia. Produkt może być spożywany przez diabetyków, konieczna jest jednak kontrola poziomu cukru we krwi. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Elektrolity są niezbędne do życia człowieka. Odpowiadają za szereg ważnych funkcji w naszym organizmie, dlatego bardzo ważne jest ich regularne uzupełnianie. Jak w naturalny sposób uzupełnić elektrolity? Czym tak właściwie są naturalne elektrolity, jakie są ich źródła i kiedy warto je stosować?

  • O elektrolitach słyszał prawie każdy, natomiast nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę pełnią w naszym organizmie. Bez nich nie byłoby możliwe prawidłowe funkcjonowanie, ich obecność jest wręcz niezbędna do życia. Dlatego też istotne jest niedopuszczanie do ich niedoboru. Kiedy wiadomo, że mamy niedobór elektrolitów? Jak uzupełniać ich poziom w organizmie?

  • Salmonella to rodzaj bakterii gram-ujemnych, należących do rodziny Enterobacteriaceae, które żyją w jelitach ludzi i zwierząt. Są najczęstszą przyczyną biegunek, ale też wielu innych dotkliwych dolegliwości. Głównym źródłem infekcji jest skażona wydalinami żywność i woda, ale można zarazić się nimi też przez bezpośredni kontakt z nosicielem. Dowiedz się, jakie są objawy salmonellozy. W jaki sposób dochodzi do zakażenia? Jak można temu zapobiec?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij