Zestaw 3x Allegra 120 mg, 10 tabl.

zestaw, feksofenadyna, tabletka, alergia, katar, świąd, kichanie, uczulenie, łzawienie oczu

32.37 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Szczegóły zestawu

1. Allegra, 120 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

zestaw, feksofenadyna, tabletka, alergia, katar, świąd, kichanie, uczulenie, łzawienie oczu

3 szt.

32.37 zł

CO ROBIĆ, KIEDY ZBLIŻA SIĘ
SEZON ALERGICZNY?

KALENDARZ PYLENIA ROŚLIN
W POLSCE6

Zapoznaj się z poniższym kalendarzem i śledź okresy pylenia roślin,
na które jesteś uczulony.

SKŁAD

Każda tabletka zawiera
120 mg chlorowodorku feksofenadyny.

Pozostałe składniki: kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana żelowana,
celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian3.

Dostępne na rynku nowoczesne preparaty przeciwalergiczne II generacji pozwalają na życie z alergią. Zmniejszają objawy kataru siennego takie jak kichanie, swędzenie, uczucie zatkanego nosa, zaczerwienienie czy łzawienie oczu, bez obniżenia koncentracji. Co ważne, leki te dostępne są bez recepty, dzięki temu znając swoje objawy i wiedząc co nam pomaga, nie ma konieczności częstej kontroli u specjalisty.

Allegra, tabletki powlekane 120 mg. chlorowodorku feksofenadyny, co odpowiada 112 mg feksofenadyny. Wskazania: Leczenie objawowe sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Podmiot odpowiedzialny: Opella Healthcare Poland Sp. z o.o. grupa Sanofi {ChPL 04/2022}

1. Czas leczenia powinien być ograniczony do okresu ekspozycji na alergeny. Scadding GK. Arch Dis Child 2015;100:576–582; A.Sybilski. Newsweek Zdrowie 01.2021.
2. ChPL Allegra 04/2022. Działanie przeciwhistaminowe leku rozpoczyna się w ciągu godziny.
3. Badania kliniczne przeprowadzone u pacjentów z sezonowym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa wykazały, że dawka 120mg jest wystarczająca do zapewnienia skutecznego działania przez 24 godziny. ChPL Allegra 04/2022
4 ChPL Allegra 04/2022: W obiektywnych testach wykazano, że Allegra nie wywiera znaczącego wpływu na czynność ośrodkowego układu nerwowego. W celu identyfikacji wrażliwych osób, u których występuje nietypowa reakcja na leki, zaleca się sprawdzenie indywidualnej reakcji na produkt, zanim pacjent będzie prowadził pojazd lub wykonywał skomplikowane zadania.
5. Na podstawie ChPL Allegra 04/2022. Biorąc pod uwagę profil farmakologiczny i zgłaszane działania niepożądane jest mało prawdopodobne, aby feksofendyny chlorowodorek wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. W obiektywnych testach wykazano, że Allegra nie wywiera znaczącego wpływu na czynność ośrodkowego układu nerwowego. Oznacza to że pacjenci mogę prowadzić pojazdy mechaniczne i wykonywać zadania wymagające koncentracji. Jednakże
w celu identyfikacji wrażliwych osób, u których występuje nietypowa reakcja na leki, zaleca się sprawdzenie indywidualnych reakcji na produkt, zanim pacjent będzie prowadził pojazd lub wykonywał skomplikowane zdanie.
6. Kalendarz pylenia roślin w Polsce - REGION I . Patrz mapa www.alergen.info.pl Dla pozostałych regionów - patrz www.alergen.info.pl

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną
do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku.
W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Producent

SANOFI AVENTIS
Bonifraterska 17
Warszawa

Opis

Zestaw 3x Allegra to produkt leczniczy do stosowania w katarze siennym (z towarzyszącym kichaniem, swędzeniem, katarem) z objawami zaczerwienienia i łzawienia oczu.

Skład

Substancją czynną jest: feksofenadyna (chlorowodorek feksofenadyny).

1 tabletka zawiera 120 mg feksofenadyny chlorowodorku (Fexofenadini hydrochloridum).

Substancje pomocnicze: Skład rdzenia tabletki: kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian. Skład otoczki: hypromeloza E-15, hypromeloza E-5, powidon K30, tytanu dwutlenek (E 171), krzemionka koloidalna bezwodna, makrogol 400, tlenek żelazaczerwony (E 172) oraz tlenek żelaza żółty (E 172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka raz na dobę.

Działanie

Feksofenadyna jest lekiem przeciwhistaminowym, blokującym receptory H1, nie wywierającym działania sedatywnego. Jej działanie rozpoczyna się w ciągu godziny od podania. Allegra działa przez 24 godziny.

Wskazania

Leczenie objawów kataru siennego (sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa), który może objawiać się kichaniem, swędzeniem nosa, uczuciem zatkanego nosa, katarem, swędzeniem, zaczerwienieniem i łzawieniem oczu.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienia obrzęku twarzy, warg, języka, gardła i trudnościach w oddychaniu należy przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza.

U dorosłych zgłaszane były następujące działania niepożądane zebrane z obserwacji w okresie po wprowadzeniu produktu do obrotu. Częstość ich występowania jest nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):  reakcje nadwrażliwości z objawami, takimi jak: obrzęk naczynioruchowy, uczucie ucisku w klatce piersiowej, duszność, nagłe zaczerwienienie skóry i uogólnione objawy anafilaksji,  bezsenność, nerwowość, zaburzenia snu lub koszmary senne/wyraziste sny,  tachykardia, kołatanie serca, biegunka, wysypka, pokrzywka, świąd.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność w stosowaniu leku, jeśli u pacjenta występują: zaburzenia czynności nerek, wątroby, jeśli w przeszłości występowały choroby układu krążenia; jeśli pacjent jest w podeszłym wieku.

Przechowywać w sposób niedostępny i niewidoczny dla dzieci, w temperaturze poniżej 25oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Allegra może wchodzić w interakcje z: lekami zobojętniającymi zawierającymi glin i magnez (zmniejszenie wchłaniania leku) - należy zachować 2-godzinny odstęp pomiędzy lekami.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek stosować przed posiłkiem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Allegra nie stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.
Nie zaleca się stosowania leku Allegra w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie badano skuteczności i bezpieczeństwa stosowania feksofenadyny chlorowodorku w dawce 120 mg u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Jest mało prawdopodobne, aby Allegra wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługę maszyn. Jednakże, przed prowadzeniem pojazdów lub obsługiwaniem urządzeń mechanicznych należy upewnić się, że lek nie powoduje senności lub zawrotów głowy. Jeśli wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij