Glukoza, proszek do przygotowania roztworu doustnego, 75 g

proszek, cukrzyca, obciążenie glukozą

4,99 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Opis

Glukoza, proszek do przygotowania roztworu doustnego – to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego, preparat przeznaczony do wykonania doustnego testu obciążenia glukozą, krzywej cukrowej, testu OGTT (ang. Oral Glucose Tolerance Test). Może być stosowany także w stanach niedoboru węglowodanów, w stanach wyczerpania, hipoglikemii u pacjentów z rozpoznaną cukrzycą. Produkt przeznaczony jest dla osób w każdym wieku.

Skład

1 saszetka zawiera 75 g glukozy

¼ saszetki to około 17 g glukozy.

Masa netto

75 g

Sposób użycia

Test obciążenia glukozą wykonuje się u osób, u których podejrzewa się cukrzycę typu 2. Podczas przygotowania do testu należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Na badanie należy udać się na czczo (minimum po 8 godzinach od ostatniego posiłku). Po oznaczeniu stężenia glukozy na czczo należy wypić w ciągu 3-5 minut 75 g glukozy rozpuszczonej w 200-300 ml wody. Po upływie 60 (test trzypunktowy) i 120 minut (test dwupuntowy) ponownie pobiera się próbkę krwi żylnej celem oznaczenia glikemii. Dwugodzinny okres pomiędzy wypiciem roztworu glukozy, a pobraniem krwi osoba badana powinna spędzić w spoczynku.

Produkt może być również stosowany w stanach niedoboru węglowodanów, w stanach wyczerpania oraz hipoglikemii u pacjentów z rozpoznaną cukrzycą. W przypadku wystąpienia objawów hipoglikemii należy przyjąć 10-20 g glukozy. Spowoduje to wzrost glikemii po około 10 – 20 minutach. W celu uniknięcia ponownego incydentu hipoglikemii należy spożyć węglowodany złożone, a pomiar glikemii powtórzyć po 60 minutach. U chorych leczonych metodą intensywnej insulinoterapii, z zastosowaniem analogów insuliny lub podczas leczenia za pomocą osobistej pompy insulinowej, w przypadku hipoglikemii należy przyjąć 15 g glukozy doustnie i skontrolować glikemię po 15 minutach. Jeśli nadal utrzymuje się niska wartość glikemii, należy powtórzyć badanie glukozy i skontrolować stężenie glukozy we krwi po kolejnych 15 minutach (reguła 15/15).

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij