Magvit B6, tabletki dojelitowe, 50 szt.

magnez, tabletka, niedobór minerałów, niedobór witamin

13,99 zł
Cena za szt.: 0,28 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty MAGVIT

Podmiot odpowiedzialny

ANGELINI PHARMA POLSKA SP.Z O.O.
Aleje Jerozolimskie 181B
02-222 Warszawa

Opis

Magvit B6 jest lekiem zawierającym sól magnezową kwasu mlekowego oraz witaminę B6 (chlorowodorek pirydoksyny).  Magnez reguluje przepływ jonów w komórce – zmniejsza pobudliwość nerwowo-mięśniową. Współdziała z jonami wapnia w tworzeniu struktury kości.

Skład

Substancjami czynnymi leku są:  jony magnezu (w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego) oraz  pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6). Jedna tabletka zawiera 48 mg magnezu mleczanu dwuwodnego oraz 5 mg pirydoksyny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: 
składniki rdzenia tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, sacharoza, alkohol poliwinylowy, krzemu dwutlenek, talk, magnezu stearynian.
składniki otoczki: kopolimer kwasu metakrylowego (Eudragit L 100-55), talk, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, powidon K 25, emulsja silikonowa SE2, sodu wodorotlenek.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Profilaktycznie:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat (młodzież):
1 raz na dobę 2 tabletki lub 1 do 2 tabletek 2 razy na dobę.
Leczniczo:
Wyłącznie z przepisu lekarza. 

Lek należy popić wodą.

Działanie

Objawami niedoboru magnezu są nadpobudliwość, trudności z koncentracją uwagi i zasypianiem, zwiększona podatność na stresy oraz zaburzenia pracy mięśni. Niedobór magnezu zwiększa ryzyko nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, zawału serca oraz zaburzeń rytmu pracy serca.  Witamina B6 ułatwia wchłanianie i transport magnezu z przewodu pokarmowego do krwi, a następnie przez błony biologiczne do wnętrza komórek oraz zmniejsza ilość magnezu wydalanego z moczem, co pozwala na zabezpieczenie prawidłowej wewnątrzkomórkowej puli magnezu. Ponadto, ilość witaminy B6 zawarta w jednej tabletce leku Magvit B6 jest wystarczająca do zabezpieczenia organizmu przed niedoborem. Awitaminoza B6 u człowieka może przejawiać się stanem zapalnym skóry i błon śluzowych, zaburzeniami psychicznymi, drgawkami, zapaleniem wielonerwowym oraz niedokrwistością wynikającą z niedoboru hemoglobiny.

Wskazania

Profilaktycznie lek Magvit B6 stosuje się: w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego, podczas nasilonej pracy umysłowej i fizycznej, w sytuacjach wywołujących stres i nadpobudliwość nerwową, w zaburzeniach snu i w depresji nerwowej, w bólach mięśni, w zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca.

Magvit B6 stosuje się jako uzupełnienie leczenia: chorób serca i układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca, w terapii drżenia mięśni i drętwienia kończyn, w stanach depresji nerwowej, podczas rekonwalescencji po złamaniach kości lub w kompleksowym leczeniu osteoporozy, w hipomagnezemii wywołanej długotrwałym stosowaniem leków moczopędnych i przeczyszczających.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Magvit B6:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
 • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność nerek,
 • jeśli pacjent ma hipermagnezemię, hiperwitaminozę B6,
 • jeśli pacjent ma blok przedsionkowo-komorowy,
 • jeśli pacjent ma myasthenia gravis, 
 • jeśli pacjent ma parkinsonizm leczony L-dopą bez stosowania inhibitora obwodowej dekarboksylazy lewodopy,
 • jeśli pacjent ma znaczne niedociśnienie tętnicze,
 • jeśli pacjent ma zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, biegunkę.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Przy przestrzeganiu zalecanych dawek objawy niepożądane nie występują.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Lek Magvit B6  zawiera sacharozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.  

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 
Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować. 

Magnez zmniejsza wchłanianie teofiliny, tetracyklin, preparatów żelaza, związków fluoru i doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy warfaryny. 

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie należy stosować leku na czczo, gdyż może spowodować biegunkę. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Porażenie nerwu twarzowego (porażenie Bella) to samoistny, nagły paraliż twarzy, który spowodowany jest uszkodzeniem włókien nerwu twarzowego. Widoczna jest deformacja twarzy – obniżony kącik ust oraz utrudnione zamykanie powieki. Chory ma także problem  z wyraźną mową, ograniczona zostaje zdolność do odczuwania smaków. Jakie są przyczyny porażenia nerwu twarzowego i jak się je leczy?

 • Skurcze łydek to bolesne, nagłe i krótkie skurcze mięśni, czyli zmiana długości i napięcia włókien mięśniowych. Pojawiają się przeważnie w nocy, częściej dotyczą kobiet, także kobiet w ciąży oraz osoby uprawiające sport. Najczęściej przyczyn skurczów łydek upatruje się w niedoborach magnezu oraz potasu, aczkolwiek nie zawsze tak jest. Nocne skurcze łydek mogą również świadczyć o poważnej chorobie. Kiedy skurcze mięśni łydek powinny zaniepokoić? 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij