Ketonal Sprint, 25 mg, granulki do sporządzania roztworu doustnego, 12 saszetek

ketoprofen, saszetki, ból

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Bóle
głowy

Bóle
zębów

Bóle
menstruacyjne

Bóle
urazowe

Bóle kości
i stawów

Bóle
mięśni

Ketonal Sprint to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy w postaci granulatu o delikatnym, miętowym aromacie. Jego substancją czynną jest ketoprofen, który wykazuje skuteczne działanie przeciwbólowe – szybko łagodzi ból i pozwala odzyskać pełną sprawność. W Ketonalu Sprint substancję czynną połączono z lizyną.

 

Sięgnij po Ketonal Sprint i przekonaj się,
jak szybko wrócisz do pełnej sprawności!

Wskazania

Jedna saszetka Ketonalu Sprint zawiera 25 mg ketoprofenu (Ketoprofenum) w postaci z lizyną. Ketonal Sprint jest skuteczny w łagodzeniu bólów rozmaitego pochodzenia.

Z jego pomocą można zniwelować:

  • ból głowy,
  • ból zęba,
  • ból menstruacyjny,
  • ból kości i stawów,
  • ból mięśni,
  • bóle urazowe.

Sybkość działania

Ketonal Sprint zawiera ketoprofen, który jest substancją o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Szybko niweluje ból, ponieważ dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Lizyna dodatkowo wspomaga procesy regeneracji organizmu, w tym tkanek oraz mięśni. Połączona z ketoprofenem wzmacnia i przyspiesza jego wchłanianie i stężenie we krwi, a dzięki formie granulatu lek szybko rozpuszcza się w wodzie, co pozwala go łatwiej aplikować.

 

Ketonal Sprint nie zawiera glutenu ani laktozy, dlatego mogą go stosować osoby z ich nietolerancją.

nie zawiera cukrów prostych

ma przyjemny
i delikatny miętowy aromat

jest pozbawiony glutenu i laktozy

Jak dawkować Ketonal Sprint?

Dorośli oraz młodzież w wieku od 16 lat: 1 saszetka do 3 razy na dobę. Jako pojedynczą dawkę traktuje się jedną saszetkę.

Ketonal Sprint dostępny jest w saszetkach 25 mg. Jedną saszetkę należy rozpuścić w ilości wody równej około połowie szklanki.

Bezpieczeństwo

Ketonal Sprint jest przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Lek bez konsultacji z lekarzem może być stosowany przez osoby dorosłe przez 5 dni lub 3 dni w przypadku młodzieży. Nie należy przyjmować leku w ostatnich 3 miesiącach ciąży. Aby ograniczyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką i przeciwwskazaniami do stosowania leku.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Pokaż wszystkie produkty KETONAL

Podmiot odpowiedzialny

Sandoz GmbH
Biochemiestrasse 10
6250 Kundl, Austria

Producent

SANDOZ
Domaniewska 50c
Warszawa

Opis

Ketonal Sprint to lek dla dorosłych i młodzieży, który  łagodzi lekki lub umiarkowany ból różnego pochodzenia. Zawiera ketoprofen - niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Ketonal Sprint ma postać granulatu do rozpuszczania i jest dostępny bez recepty.  

Skład

Substancją czynną leku jest ketoprofen (ketoprofenum).

Każda saszetka zawiera 25 mg ketoprofenu w postaci ketoprofenu z lizyną (40 mg).

Substancje pomocnicze: mannitol (E 421), powidon K30, aromat miętowy (zawiera maltodekstrynę i gumę arabską), sodu chlorek, sacharyna sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna.

Dawkowanie

Lek Ketonal Sprint należy stosować zgodnie z informacją zawartą w ulotce lub według wskazań lekarza, lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem, lub farmaceutą.  

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 16 lat: Jedna saszetka do 3 razy na dobę (co 8 godzin)  podczas posiłku.

Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż przez 5 dni, w przypadku bólu. Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej po 3 dniach stosowania leku w przypadku gorączki, należy skonsultować się z lekarzem.

Sposób stosowania leku Ketonal Sprint:
Krok 1:Otworzyć saszetkę i wsypać zawartość do szklanki z wodą, przyjmując około 50 ml wody na każdą użytą saszetkę.
Krok 2: Mieszać dokładnie przez około 30 sekund aż do rozpuszczenia granulatu.
Krok 3: Otrzymany roztwór należy wypić natychmiast po przygotowaniu, podczas posiłku.

Osoby w podeszłym wieku: zaleca się stosowanie najmniejszej skutecznej dawki leku.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki Ketonalu Sprint należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. 

Działanie

Substancją czynną produktu leczniczego Ketonal Sprint jest ketoprofen - lek należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Wskazania

Saszetki Ketonal Sprint stosuje się w krótkotrwałym, objawowym leczeniu lekkiego do umiarkowanego bólu różnego pochodzenia, np. bóle głowy, bóle zębów, mięśni, bóle kości i stawów, bóle pourazowe, ból spowodowany lekkimi nadwyrężeniami i zwichnięciami oraz bóle menstruacyjne.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Ketonal Sprint:

Jeśli pacjent jest uczulony na ketoprofen lub jakikolwiek inny składnik leku.

Jeśli u pacjenta w przeszłości wystąpiła reakcja alergiczna po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub leku przeciwbólowego, np. ketoprofenu, ibuprofenu albo diklofenaku (napad astmy, trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, pokrzywka, świąd nosa lub wodnisty wyciek z nosa).

Jeśli u pacjenta występują lub występowały w przeszłości:  astma; choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy; krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie lub perforacja przewodu pokarmowego; wrzodziejące zapalenie jelita grubego; chorobę Leśniowskiego-Crohna; ciężka niewydolność serca; ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek; skłonność do krwawień.

Leku Ketonal Sprint nie należy stosować jeśli pacjentka jest w trzecim trymestrze ciąży. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek przeciwbólowy, czy przeciwzapalny, Ketonal Sprint może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 

W razie wystąpienia następujących działań niepożądanych należy przerwać przyjmowanie leku Ketonal Sprint i natychmiast zwrócić się do lekarza lub najbliższego szpitala: napad astmy oskrzelowej; pieczenie, uporczywy ból żołądka z odczuciem czczości i głodu; obecność krwi w moczu; obrzęk gardła; wymioty zawierające krew, silny ból brzucha lub smoliste stolce; powstawanie pęcherzy, złuszczanie się skóry, obecność krostek lub krwawienie w obrębie skóry ze swędzącą, grudkowatą wysypką (lub bez niej) w obrębie warg, oczu, jamy ustnej, nosa, narządów płciowych, rąk lub stóp, czasami z objawami przypominającymi grypę; zmiany ilości wydalanego moczu, obrzęk, zwłaszcza nóg, kostek lub stóp; ból w klatce piersiowej lub nagły silny ból głowy, nudności, zawroty głowy, drętwienie, niemożność lub trudności w mówieniu, porażenie.

Często występujące działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 10 osób): niestrawność, ból brzucha, nudności, wymioty.

Niezbyt często występujące działania niepożądane(mogą występować rzadziej niż u 1 na 100 osób): zapalenie błony śluzowej żołądka;zaparcie, biegunka, gazy; wysypka skórna, świąd; zatrzymanie wody, które może powodować obrzęk rąk lub nóg; ból głowy, zawroty głowy lub senność; odczucie zmęczenia lub złe samopoczucie; odczucie zawrotów głowy lub „wirowania”.

Rzadko występujące działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 1000 osób): dzwonienie w uszach; zwiększenie masy ciała; owrzodzenie i zapalenie jamy ustnej.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u jednej na 10 000 osób): niekontrolowane rytmiczne ruchy warg, języka i mięśni twarzy (określane jako dyskineza); omdlenie; niskie ciśnienie krwi; obrzęk twarzy; uczucie osłabienia.

Częstotliwość nieznana: niewydolność serca z takimi objawami, jak duszność, trudności w oddychaniu w pozycji leżącej; obrzęk stóp lub nóg; czucie bicia serca; wysokie ciśnienie krwi; zaczerwienienie skóry; przyspieszona czynność serca, nieregularna czynność serca; zmiany nastroju, splątanie, pobudliwość, trudności w zasypianiu; zmiany w odczuwaniu smaku, zgaga; obrzęk wokół oczu; katar, świąd, kichanie i niedrożność nosa; utrata włosów; pokrzywka, zaczerwienienie i zapalenie skóry, wzniesiona wysypka; małe stężenie sodu we krwi; duże stężenie potasu we krwi; jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; zapalenie naczyń krwionośnych, często z wysypką skórną (w tym leukocytoklastyczne zapalenie naczyń); zapalenie trzustki, które powoduje silny ból brzucha i pleców.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwgorączkowy Ketonal Sprint zawiera sód: ten lek na ból zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na saszetkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych z grupy NLPZ takich, jak ketoprofen zwłaszcza  w dużych dawkach i przez długi czas, może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru mózgu. 

Ważne jest, aby przyjmować Ketonal Sprint w minimalnej skutecznej dawce, przez okres jaki jest wymagany do złagodzenia objawów. Leku nie powinno się przyjmować większych dawek ani dłużej niż zalecane.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować (w tym również o innych lekach przeciwgorączkowych, przeciwzapalnych, przeciwbólowych i innych lekach wydawanych bez recepty). 

Następujących leków nie należy stosować razem z lekiem Ketonal Sprint: inne leki przeciwbólowe, takie jak - leki podobne do ketoprofenu, np. ibuprofen, diklofenak, ; kwas acetylosalicylowy w dawkach stosowanych w leczeniu bólu i zapalenia lub w celu zmniejszenia gorączki; leki stosowane w leczeniu bólu, zapalenia lub w chorobach reumatycznych, które zawierają substancję czynną o nazwie zakończonej „-koksyb”; leki stosowane w celu hamowania krzepnięcia krwi, zlepiania się płytek krwi lub rozpuszczania zakrzepów krwi, takie jak kwas acetylosalicylowy, warfaryna, klopidogrel, tyklopidyna, heparyna; lit; metotreksat w dawce 15 mg na tydzień lub większej; niektóre leki stosowane w leczeniu padaczki, takie jak fenytoina; leki o nazwie sulfonamidy będące składnikiem niektórych leków moczopędnych lub stosowane w leczeniu zakażeń bakteryjnych.

Należy zawsze poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Ketonal Sprint razem z takimi lekami, jak: leki moczopędne; metotreksat w dawce mniejszej niż 15 mg na tydzień;mleki stosowane w celu zmniejszenia wysokiego ciśnienia krwi zawierające substancję czynną o nazwie zakończonej „-pryl” lub „-sartan” (np. losartan) albo „-olol”; glikozydy naparstnicy; leki stosowane w leczeniu depresji; kortykosteroidy; pentoksyfilina; probenecyd; cyklosporyna i takrolimus; leki stosowane w celu rozpuszczenia zakrzepów krwi; tenofowir; zydowudyna; leki stosowane w leczeniu cukrzycy; leki, które mogą zwiększać stężenie potasu we krwi; nikorandyl.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Saszetki z granulatem do rozpuszczania Ketonal Sprint należy przyjmować podczas posiłków. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty prze

Ciąża 
Ketoprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), można stosować w I i II trymestrze ciąży jedynie wtedy, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne. Stosowanie leku Ketonal Sprint w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. 

Karmienie piersią 
Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Ketonal Sprint u kobiet karmiących piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne

Stosowanie leku Ketonal Sprint powoduje, że wyniki badań krwi mogą wskazywać na zaburzenia czynności wątroby lub nerek.

Wpływ na płodność

Lek NLZP Ketonal Sprint może utrudniać zajście w ciążę.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Produktu leczniczego Ketonal Sprint nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek przeciwzapalny Ketonal Sprint zasadniczo nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Jeśli jednak u pacjenta wystąpią takie działania niepożądane, jak zawroty głowy, senność, drgawki lub zaburzenia widzenia, nie należy wykonywać tych czynności. 

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Dyskopatia lędźwiowa, nazywana również przepukliną jądra miażdżystego, to zespół objawów będący następstwem zmian degeneracyjnych krążków (dysków) międzykręgowych kręgosłupa. Dochodzi wówczas do odwodnienia (dehydratacji) oraz zmniejszenia ich wysokości. Przyczyny tego schorzenia są związane przede wszystkim z siedzącym trybem życia, a także z nadmiernym obciążaniem struktur kręgosłupa. Objawy dyskopatii odcinka lędźwiowego to ból w dole pleców, drętwienie kończyn dolnych, zaburzenia czucia w nodze, a nawet niedowłady i kłopoty z trzymaniem moczu czy stolca.

  • Wraz z wiekiem należy spodziewać się pewnego stopnia zwyrodnienia i eksploatacji kręgosłupa. Ma na to wpływ przede wszystkim styl życia oraz to, w jaki sposób i ile aktywności fizycznej prowadzimy w ciągu życia. Takie zmiany w kręgosłupie mogą pojawiać się w obrębie jednego krążka międzykręgowego albo w kilku na raz, na kilku poziomach. Wówczas mówimy o dyskopatii wielopoziomowej. Wspomniane krążki międzykręgowe, zwane także dyskami, pełnią w kręgosłupie wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim pozwalają na utrzymanie jego funkcjonowania i mają właściwości umożliwiające jego amortyzację.

  • Solpadeina jest lekiem przeciwbólowymi przeciwgorączkowym. Występuje w formie kapsułek oraz tabletek dojelitowych i tych, które można rozpuścić w wodzie. Można ją podać osobom, które ukończyły dwunasty rok życia, niemniej nie podczas przeziębienia z zajęciem układu oddechowego. Jak dawkować solpadeinę, czy kobiety w ciąży mogą zażywać lek i z czym nigdy nie łączyć połączenia paracetamolu, fosforanu kodeiny oraz kofeiny? Na te i inne pytania odpowiedź znajduje się w niniejszym artykule.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij