DOZ PRODUCT Test ciążowy strumieniowy, 1 szt.

Produkt usunięty z oferty

Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Dostawa

 • ODBIÓR W APTECE

  BEZPŁATNIE

 • Kurier DHL

  9.99 zł

 • Paczkomat InPost

  9.99 zł

 • Odbiór w punkcie DHL

  9.99 zł

 • Wysyłka zagraniczna

  29.99 zł

O produkcie

Opis

DOZ PRODUCT Test ciążowy strumieniowy, 1 szt.

Wyrób medyczny, prosty i wygodny w użyciu. Domowy test ciążowy jednorazowego użytku, który charakteryzuje się czułością 10 mlU/ml. Nie wymaga zbierania moczu, a wynik otrzymuje się już po 3 minutach.

Zawartość opakowania

 • Test strumieniowy - 1 szt.
 • Instrukcja użycia - 1 szt.

Wskazania

DOZ PRODUCT Test ciążowy strumieniowy przeznaczony do szybkiego i wczesnego wykrywania ciąży w warunkach domowych.

Sposób użycia wyrobu medycznego

W celu przeprowadzenia badania należy wyjąć test z foliowego opakowania rozrywając miejsce zgrzewu. Następnie wypakować test strumieniowy z woreczka. Jedną ręką uchwycić za okrągłą końcówkę obudowy testu. Drugą ręką należy zdjąć zatyczkę końcówki absorbującej tak, aby absorbent nie był niczym zakryty.
Skierować część z końcówką absorbującą ku dołowi i umieścić końcówkę absorbującą w strumieniu moczu na ok. 10 sekund tak, by została dokładnie nasączona. Unikać przedostawania się moczu poza miejsce oznaczone strzałkami. Innym sposobem na przeprowadzenie testu jest zebranie moczu do czystego pojemnika i zanurzenie w nim końcówki absorbującej do połowy na minimum 3 sekundy.
Po wykonaniu testu nałożyć zatyczkę i poczekać na pojawienie się kolorowej linii. Wynik pozytywny pojawi się już po 1 minucie. Nie mniej jednak, aby potwierdzić wynik negatywny należy odczekać 3 minuty. Nie odczytywać wyników po 5 minutach.
Wynik pozytywny (ciąża): jeżeli w strefie kontrolnej (C) oraz w strefie testowej (T) pojawiły się linie oznacza to, że jesteś w ciąży. Intensywność zabarwienia linii może się zmieniać, z uwagi na zróżnicowany poziom hCG na różnych etapach ciąży.
Wynik negatywny (brak ciąży): jeżeli linia pojawiła się tylko w strefie kontrolnej (C) oznacza to, że nie jesteś w ciąży. Jeśli przypuszczasz, że jednak jesteś w ciąży (np. brak miesiączki) badanie można powtórzyć klika dni później przy użyciu nowego zestawu testowego.
Wynik nieważny: jeśli pojawi się linia tylko w strefie testowej (T) i nie pojawi się strefie kontrolnej (C) lub nie pojawi się żadna linia w strefie testowej (T) oraz w strefie kontrolnej (C). W obu przypadkach wynik uznajemy za błędny, a test należy powtórzyć przy użyciu nowego zestawu testowego. Jeżeli wynik testu pochodzący z kolejnego zestawu testowego jest nadal nieważny należy skontaktować się z wytwórcą lub placówką, w której zakupiono produkt, podając numer partii produkcyjnej.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • Przechowywać w temperaturze 4°C - 30°C.
 • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

DIAGNOSIS S.A.
Gen. W. Andersa 38A
15-113 Białystok

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Test PAPPA to nieinwazyjne badanie prenatalne, dzięki któremu można ocenić ryzyko wystąpienia wad genetycznych u płodu (zespołu Downa, zespołu Edwardsa, zespołu Pataua). Badanie składa się z pobrania krwi matki (oznacza się białko PAPPA oraz wolną podjednostkę beta–hCG, stąd test PAPP-A nazywany jest testem podwójnym) oraz USG genetycznego płodu. Należy go wykonać przed 14. tygodniem ciąży – między 11. a 13. (13 tygodni + 6 dni).

 • Średni wiek, w którym Europejki rodzą pierwsze dziecko to 29 lat. Według standardów biologicznych zdecydowana większość współczesnych kobiet to więc matki „starsze”, co wiąże się z podwyższonym ryzykiem komplikacji okołociążowych. Okazuje się jednak, że późne macierzyństwo ma jeszcze jedną cechę charakterystyczną, czyli częstsze występowanie dwujajowych ciąż bliźniaczych, a podłoże tego zjawiska odkryli naukowcy z Australii. 

 • Dotyka aż jednej piątej ciężarnych, a u kilkunastu procent z tej grupy wywołuje myśli samobójcze. Mowa o depresji ciążowej, której nie należy mylić ze zjawiskiem „baby blues”, czyli chwilowym obniżeniem nastroju po przyjściu dziecka na świat. Depresja ciążowa wymaga leczenia, a nierzadko również hospitalizacji. W skuteczniejszej terapii pomoże znajomość jej przyczyn – badania w tym kierunku prowadzili naukowcy z Michigan State University i szpitala w amerykańskim Grand Rapids. 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij