Solpadeine, tabletki musujące, 24 szt.
17.99 zł

Solpadeine, tabletki musujące, 24 szt.

Solpadeine, tabletki musujące, 24 szt.
17.99 zł
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek Solpadeine zawiera 3 substancje czynne: paracetamol, kodeinę i kofeinę. Jego działanie lecznicze jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kodeina i kofeina.

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 8 mg fosforanu kodeiny i 30 mg kofeiny.

Pozostałe składniki leku to: sorbitol proszek, sacharyna sodowa, sodu wodorowęglan, powidon, sodu laurylosiarczan, dimetykon, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować tak jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza.

Dorośli: Doustnie, 1 -2 tabletki musujące podawać do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek musujących w ciągu doby.

Dzieci i młodzież: W razie potrzeby dzieci w wieku 12 lat i starsze powinny przyjmować 1-2 tabletki musujące Solpadeine co sześć godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek musujących w czasie 24 godzin.

Leku nie należy przyjmować dłużej niż przez 3 dni. Jeśli ból nie ustąpi się po 3 dniach, należy zasięgnąć porady lekarza.

Działanie

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Kodeina wykazuje działanie przeciwbólowe i działa przeciwkaszlowo. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Może być stosowana w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol.

Początek działania leku występuje od 15 do 30 minut po zażyciu a całkowity czas działania do 4 godzin.

Wskazania

Bóle głowy, migrena, bolesne miesiączkowanie, bóle zębów, nerwobóle, bóle reumatyczne, ból gardła, objawy grypy i przeziębienia, gorączka.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Solpadeine u osób:

  • z nadwrażliwością (uczuleniem) na paracetamol, kofeinę, kodeinę, inne opioidowe leki przeciwbólowe lub którykolwiek ze składników tego lęku
  • z chorobą alkoholową,
  • z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek,
  • z niewydolnością oddechową,
  • z astmą oskrzelową,

Działania niepożądane

Lek może powodować zawroty głowy i senność. W razie wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane chociaż nie u każdego one wystąpią.

Lek może powodować zaparcia.

Powyższe działania niepożądane występują bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów), o ile nie zaznaczono inaczej.

Ponadto stosowanie leku Solpadeine może spowodować wystąpienie (częstość nieznana): nerwowości, zawrotów głowy, niestrawności, suchości w jamie ustnej, senności, świądu, potliwości.

Spożycie kawy lub herbaty podczas stosowania leku może powodować uczucie napięcia, rozdrażnienia, bezsenność, lęk, bóle głowy, zaburzenia żołądka i jelit, nietypowego szybkiego tętna lub uczucia nieregularnego rytmu serca.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol, kodeinę lub kofeinę.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na ryzyko ciężkich zaburzeń oddychania.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 916 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Solpadeine - Paracetamolum, Coffeinum, Codeini phosphas - zastosowanie i działanie

Skład:

kofeina paracetamol fosforan kodeiny

Postać:

kapsułki tabletki tabletki musujące

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Chirurgia ogólna Neurologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Ból ostry i przewlekły, nerwobóle, bóle głowy, także migrenowe, bóle miesiączkowe, bóle kostne, stawowe i mięśniowe różnego pochodzenia, stany gorączkowe, przeziębienia i stany grypopodobne. Lek przydatny w przypadku nadwrażliwości na salicylany (zwłaszcza astma aspirynowa) lub gdy nie można ich stosować z innych względów.

Dawkowanie:

Doustnie. Doraźnie jednorazowo 1-2 kapsułki, tabletki lub tabletki musujące, 3-4 razy dziennie. Tabletki musujące rozpuścić w letniej wodzie. Nie przekraczać dawki 8 kapsułek, tabletek lub tabletek musujących na dobę. Kuracja nie powinna trwać dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Uwaga! Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia. Uwaga! Nadmierne picie kawy lub herbaty podczas przyjmowania preparatu może spowodować drażliwość i ogólne pobudzenie. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Paracetamol: reakcje alergiczne np.wysypka, świąd, pokrzywka, rumień, nudności oraz wymioty, pieczenie w nadbrzuszu; sporadycznie zmiany obraz krwi. Kodeina może wywołać zaparcia, nudności. zawroty głowy, senność, dezorientację, zatrzymanie moczu. W czasie długotrwałego stosowania preparatu zawierającego kodeinę, może rozwinąć tolerancja i uzależnienie. Kofeina może powodować bóle głowy, zaburzenia snu, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, nadczynność tarczycy, nadciśnienie, przerost gruczołu krokowego (prostaty), zaburzenia czynności oddechowej, jaskrę. Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, obniżające poziom cholesterolu, leki mogące powodować depresję układu oddechowego, preparaty przeciwwymiotne, inne leki przeciwbólowe. Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.