Forlax, 10 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek (import równoległy, Delfarma)
9.99 zł

Forlax, 10 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek (import równoległy, Delfarma)

Forlax, 10 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek (import równoległy, Delfarma)
Ostatnia cena produktu
9.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Import: Delfarma

Kraj: Francja

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym.

Skład

Substancją czynną leku jest makrogol 4000 - 10,00 g w każdej saszetce.

Ponadto lek zawiera:

sacharynę sodową (E 954), aromat pomarańczowo-grejpfrutowy [olejki: pomarańczowy i grejpfrutowy, skoncentrowany sok pomarańczowy, cytral. aldehyd octowy, linalol, etylu maślan, alfa-terpineol, oktanal, beta-gamma-heksenol. maltodekstryna, guma arabska, sorbitol, butylowany hydroksyanizol (E 320) oraz dwutlenek siarki (E 220).

Dawkowanie

Forlax 10 g należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z tą ulotką.

Dorośli i dzieci powyżej 8 lat
Przeciętna dawka to jedna - dwie saszetki na dobę, przyjmowane najlepiej w postaci jednej dawki rano.

Dawka dobowa zależy od uzyskanego efektu i wynosi od jednej saszetki co drugi dzień (szczególnie u dzieci) do maksymalnie dwóch saszetek na dobę.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody (co najmniej 50 ml) bezpośrednio przed spożyciem, następnie wypić przygotowany roztwór.

Działanie

Forlax 10 g należy do grupy leków zwanych lekami przeczyszczającymi o działaniu osmotycznym. Forlax 10 g zwiększa ilość wody w stolcu, co pomaga przezwyciężyć problemy związane ze zbyt wolną pracą jelit. Forlax 10 g nie wchłania się do krwiobiegu i nie ulega rozkładowi w organizmie.

Wskazania

Forlax 10 g jest stosowany w objawowym leczeniu zaparć u dorosłych i u dzieci w wieku od 8 lat.

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku Forlax 10 g

  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na makrogol (glikol polietylenowy) lub którykolwiek z pozostałych składników.
  • jeśli u pacjenta występuje choroba taka jak ciężka choroba jelit: choroba zapalna jelit (taka, jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna) perforacja przewodu pokarmowego lub ryzyko wystąpienia perforacji przewodu pokarmowego niedrożność jelit lub podejrzenie niedrożności jelit ból brzucha o nieustalonej przyczynie.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Forlax 10 g może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

U dzieci:

  • Często (dotyczą 1-10 na 100 osób stosujących lek): Ból brzucha, Biegunka, która może także powodować bolesność wokół odbytu
  • Niezbyt często (dotyczą 1-10 na 1000 osób stosujących lek): Nudności lub wymioty, Wzdęcia
  • Częstość nieznana: Reakcje alergiczne (nadwrażliwość)

U dorosłych:

  • Często (dotyczą 1-10 na 100 osób stosujących lek): Ból brzucha i wzdęcia, Nudności, Biegunka
  • Niezbyt często (dotyczą 1-10 na 1000 osób stosujących lek): Wymioty: Nagła potrzeba udania się do toalety, Nietrzymanie stolca
  • Bardzo rzadko (dotyczą mniej niż 1 na 10 000 osób stosujących lek) ale potencjalnie są to poważne działania niepożądane: Objawy reakcji alergicznej takie jak wysypka, pokrzywka, obrzęk, obrzęk twarzy (w postaci obrzęku Quinckego) z obrzękiem górnej i (lub) dolnej wargi i (lub) policzków
  • Częstość nieznana: Niedobór sodu we krwi, niedobór potasu we krwi. możliwość odwodnienia spowodowana ciężką biegunką, szczególnie u osób w podeszłym wieku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku stwierdzenia nietolerancji niektórych cukrów (sorbitol) przed przyjęciem tego leku należy skonsultować się z lekarzem. Lek ten zawiera niewielkie ilości cukru zwanego sorbitolem, które jest przekształcany do fruktozy. Z powodu zawartości dwutlenku siarki Forlax 10 g może rzadko powodować ciężkie reakcje nadwrażliwości i skurcz oskrzeli.

Forlax 10 g może być jednak stosowany u osób z cukrzycą lub będących na diecie bezgalaktozowej.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które są wydawane bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży, stara się zajść w ciążę lub karmi piersią należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji

Forlax - Macrogolum - zastosowanie i działanie

Skład:

makrogol

Postać:

proszek do sporządzania roztworu

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeczyszczające

Wskazania:

Objawowe leczenie zaparć u dorosłych i dzieci w wieku od 8 lat. Preparat może być stosowany jedynie w krótkotrwałym leczeniu wspomagającym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1-2 saszetki raz na dobę, rano. Dzieci od 8 lat: 1 saszetka na dobę, rano. Efekt działania występuje po 24-48 godzin od podania preparatu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody.

Możliwe skutki uboczne:

Często: wzdęcia, ból brzucha, nudności, biegunka. Niezbyt często: wymioty.

Poinformuj lekarza:

Gdy występują u Ciebie bóle brzucha o nieznanej przyczynie, ciężka choroba zapalna jelit lub zwiększone ryzyko perforacji przewodu pokarmowego. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.